Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

On 4/15/2023 at 9:37 AM, Xarthisius said:

Provisional waiver (I-601A), o ktorym tu mowicie (ten co wymaga pokazania hardshipu dla spouse or parent) wprowadzili w 2013 AFAIR, takze wczesniejszymy watkami bym sie nie sugerowal...

@agatenka https://www.uscis.gov/family/family-of-us-citizens/provisional-unlawful-presence-waivers (Eligibility Requirements > pkt 5)

  • Be able to demonstrate that refusal of your admission to the United States will cause extreme hardship to your U.S. citizen or Legal Permanent Resident spouse or parent.

Abstrahujac od eligibility, za "przyjaznego imigrantom" Bidena ten waiver stal sie praktycznie martwy. Jak to sie dzialo widac tu: https://egov.uscis.gov/processing-times/historic-pt Czasy z kilku miesiecy, wydluzyly sie do 3 lat. Kazdego kolejnego miesiaca processing time rosnie o miesiac, bo po prostu nie rozpatruja. Jedyna nadzieja na zmiane jest tegoroczna sprawa sadowa Guevara Enriquez v. USCIS.

Waiver klasyczny I-601 (ten, ze trzeba jechac do Polski, udac sie do ambasady i otrzymac bana) ma inny zapis, ktory juz uwzglenia dzieci.

  • Explain the extreme hardship your qualifying relative (for example, U.S. citizen or LPR spouse, parent, or child) would experience if you were refused admission to the United States

Przepraszam że tak wałkuje temat, ale mi to nie daje spokoju. Dzisiaj byli u adwokata który potwierdził że sprawa jest być prosta , tata nie musi opuszczać stanów i nie potrzebują nawet waver. Jego tata wyjechał do stanów legalnie ale ale przesiedział wize ( 20 lat :wacko:)

Słysząc jak adwokaci obiecuja zlote gory tylko po to zeby zarobic podchodze do tego bardzo sceptycznie....

I teraz siedzę i grzebę próbując dać im jakieś kolwiek konkrety , ale im wiecej czytam tym mniej wiem lol.  

 

"One of the principal requirements to apply for a green card from within the United States, or “adjust status,” is that the person must have been “inspected and admitted or paroled.” A lawful entry generally means that the person came to the United States through a port of entry with a valid visa or parole document. The immediate relatives (spouse, unmarried children under 21, and parents) of U.S. citizens are typically eligible to adjust status to permanent resident if they’re are already inside the United States. In other words, they may apply for a green card, even if they are currently undocumented. Therefore, the U.S. citizen son or daughter (21 or older) may petition for an undocumented parent, and that parent can then adjust status to green card holder. For parents with no criminal history, no extensive immigration violations, and generally good moral character, adjustment of status should be a relatively simple process"

https://citizenpath.com/petition-for-an-undocumented-parent/

 

"Parents of US citizens are regarded as “immediate relatives” and are not subject to numerical limitations.  Even if your parents stayed longer than authorized and/or their visa expired, they can obtain the Green Card by applying for Adjustment of Status in the US with the US Immigration and Citizenship Service (USCIS).  It means that they do not need to leave a country to process their immigrant visas.

It is a very important and positive factor because it allows your parents to avoid unlawful presence and inadmissibility issues. According to the law, if your parent(s) unlawful stay was at least 180 days long, they have become "inadmissible" to the U.S. for three years; and if the unlawful stay was one year long, they have become inadmissible to the U.S. for ten years once they leave the US.  Unlawful presence bars are triggered by the fact of leaving the US, so consular processing of your parents’ immigrant visas abroad would mean years of separations before they could be admitted to the US again as immigrants. However, if your parents entered the US lawfully and were inspected by the US officer, they can take the advantage of adjustment of status application which allows them to process their green cards within the US."

https://partovilawllc.com/885-2/

 

To w sumie potwierdza słowa prawnika, ale czy ja to jakoś ze rozumiem? 

Moze ktos zna kogos , kto zna kogoś ;) kto przechodził przez podobny proces i wie jak to się skończyło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waivery, zarowno I-601A i I-601 sa tak naprawde potrzebne do consular processing, a wiec poza USA, bo bana dostajesz dopiero w momencie wyjazdu. Jezeli jest jakas magiczna droga zeby zrobic AOS to tak, nie beda potrzebne. Jak to ma wygladac nie mam pojecia.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, agatenka said:

Moze ktos zna kogos , kto zna kogoś ;) kto przechodził przez podobny proces i wie jak to się skończyło. 

Ja znam...Znajoma sponsorowala w identycznej sytuacji swoja mame Wszystko skonczylo sie pomyslnie,sytuacja miala miejsce w Chicago 5 lat temu,caly proces trwal okolo 2 lata.Nie pamietam szczegolow ale pamietam ta sprawe,poniewaz sama wtedy bylam w procesie CR1 i porownywalysmy czas oczekiwania na interview.

Niestety nie mam kontaktu z ta dziewczyna, zeby podac bardziej szczegolowe info,ale na pewno jest to mozliwe.

Pozdrawiam 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ZuzaCh said:

Ja znam...Znajoma sponsorowala w identycznej sytuacji swoja mame Wszystko skonczylo sie pomyslnie,sytuacja miala miejsce w Chicago 5 lat temu,caly proces trwal okolo 2 lata.Nie pamietam szczegolow ale pamietam ta sprawe,poniewaz sama wtedy bylam w procesie CR1 i porownywalysmy czas oczekiwania na interview.

Niestety nie mam kontaktu z ta dziewczyna, zeby podac bardziej szczegolowe info,ale na pewno jest to mozliwe.

Pozdrawiam 

Super! Dobrze słyszeć że jednak moja nieufność do adwokata jest bezpodstawna :) Dziękuję bardzo za info! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

mam taką sytuacje - test na obywatelstwo 12 maja a wylot do PL miesiąc później. Teraz się zorientowałam ze zabierają zielona kartę od razu po zdaniu (mojemu mężowi, już obywatelowi, zabrali). Zdążę aplikować o ten amerykański i go dostać do wylotu? Mówią mi ze 2tyg powinno zająć i spoko ale się boje ze nie wyrobie się i co? Wyjazdu do PL przełożyć nie mogę :/ 

any thoughts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, MeganMarkle said:

Dzien dobry!

mam taką sytuacje - test na obywatelstwo 12 maja a wylot do PL miesiąc później. Teraz się zorientowałam ze zabierają zielona kartę od razu po zdaniu (mojemu mężowi, już obywatelowi, zabrali). Zdążę aplikować o ten amerykański i go dostać do wylotu? Mówią mi ze 2tyg powinno zająć i spoko ale się boje ze nie wyrobie się i co? Wyjazdu do PL przełożyć nie mogę :/ 

any thoughts?

Moze sie nie udac - natomiast mi GC zabrali na Oath ceremony (pare tygodni po tescie) - w sumie to jezeli nie masz od razu oath ceremony to nie powinni zabierac bo nie jestes jeszcze obywatelem i GC powinnac miec ze soba zawsze.

Aplikowac o paszport to bedzie dopiero po przysiedze - wiec jak przysiega jest od razu to moze byc slabo bo dwa tygodnie to nawet dla expediited chyba teraz malo. Jak przysiega jest pozniej to nie ma problemu, nie oddawaj GC na tescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kzielu said:

Moze sie nie udac - natomiast mi GC zabrali na Oath ceremony (pare tygodni po tescie) - w sumie to jezeli nie masz od razu oath ceremony to nie powinni zabierac bo nie jestes jeszcze obywatelem i GC powinnac miec ze soba zawsze.

Aplikowac o paszport to bedzie dopiero po przysiedze - wiec jak przysiega jest od razu to moze byc slabo bo dwa tygodnie to nawet dla expediited chyba teraz malo. Jak przysiega jest pozniej to nie ma problemu, nie oddawaj GC na tescie.

A… masz racje, odroczenie Oath ceremony to jest moja szansa. Mój mąż miał od razu po teście i zabrali mu od razu GC. A ja spróbuje w takim razie zdać test żeby było odhaczone a ceremonie przełożyć na później i już. 
bo czytam na travel.state.gov ze processing time 10-13 weeks wiec może mój mąż się nawet nie wyrobi :/ nie aplikował nawet jeszcze…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/get-fast.html

Jest procedure zwana "Urgent travel" (opisane jest to w żółtym polu - generalnie musisz się dodzwonić, i znaleźć z nimi biuro, które ma wolne terminy) - mojemu pracownikowi zrobili paszzport w pół dnia. To znaczy zapisał się na appointment, miał go rano i tego samego dnia odbierał. Problemem było znalezienie office'u który przyjmował i jeśli się nie mylę to jechał jakieś 200 mil na ten appointment.

Expedited dzisiaj wg powyższej strony to 7-9 tygodni (ale to są czasy "maksymalne"). Standardowo to ponoć kwartał, ale przykład Twojego męża może ci pokazać zapewne, że są to terminy "z dużym buforem bezpieczeństwa".

GC powinni ci zabrać podczas przysięgi - do przysięgi nie jesteś obywatelem a LPR i GC jest nadal dokumentem, który jesteś zobowiązana posiadać i okazywać.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...