Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Super Traveller Szukanie sesu to w zasadzie proba zrozmienia dlaczego jest jak jest...

Dogmat istnienia czegos co stoi wyzej w i wg naszej wyimaginowanej hierarchii jest tylko marna proba usprawiedliwiana naszej niewiedzy.

Dlatego zamiast bujac w oblokach powinnismy poswieciec wiecej wysilku na probe zrozumienia naszego swiata bez kancerogennego narzutu w postacji religii. Oczywiscie mozemy zakladac ze istnieje jakas wyzsza inteligencja lub inny byt ktory mogl stwozyc nasz swiat tak ja i my tworzymy inne zycie np podczas roznych badan medyczych.
Jakis czas temu czytalem na temat eksperymentu odtworzenia powstania zycia, przygotowano papke z mineralow i innych zwiazkow i poddano ja napromieniowywaniu oraz dzialaniem ladunkow elektrostatycznych( odwzorowujacych pioruny gdyz ziemia takim generatorem jest poniewaz wyladowania wystapeuja caly czas). Zaobserowowano wtedy powstawanie substancji zblizonych lub bedacych jakas forma lancuchow bialek, co de facto moze byc zaczatkiem zycia. W zasadzie ten eksperyment potwierdzal teorie ze zycie moze powstac z niczego potrzeba tylko odp srodowiska odp badzcow natury oraz odpowiedniej ilosci czasu. Stad konkluzja ze taka wyzsza forma stworcy moglibysmy byc my sami pytanie czy wystarczyloby nam czasu do zaoobserowania wynikow swojej pracy. Takze uogolnanie ze istnieje cos wyzszego  moze byc, lub moglo byc prawda, natomiast sama wiara w boga jak to serwuja nam nasze religie i spoleczenstwo jest pewnego rodzaju utopia dla naiwnych.

 

Powaznym ograniczeniem dla nas jest tez ograniczona mozliwosc percepcji i skali takiego eksperymentu gdyz mozemy sie tylko lub az ograniczyc do naszego swiata. A w zasadzie ziemi  i ksiezyca bo dalej nasze macki nie siegaja.

Ponadto nosnikiem naszej swiadomosci jest nasze cialo to jak dyskietka poki ona istnieje istnieje tez informacja, ale gdy umieramy tj dyskietka ulega zniszczeniu to nasza swiadomosc ginie razem z cialem jak i dane bo ginie ich nosnik.

 

Wiara ze sie odrodzimy np w kolejnym wcieleniu lub inne podobne, jest klamstwem religijnym zapewniajacym a w zasadzie gwarantujacym i wymuszajacym tym przywodca religijnym, nasze podporzadkowanie pod ich prawa i nakazy, mozna wiec rzec ze sa one nam sila wrecz narzucone. Jest to swojego rodzaju kodeks wypracowany lub zaobserowany podczas "ewolucji" naszej inteligencji, niestety czasem jak to w ewolucji bywa nie kazda zmiana ma dobry rezultat. Mozna rzecz ze ewolucja jest nie przewidywalna i mozna to zaoobserowac na gatunku ludzkim niby osiagnelismy sukces ale ten sukces prowadzi nas do porazki, czyli ewolulujemy dalej bo zrobienie kroku w tyl to tez ewolucja, jesli sie zaraz pozabijamy wzajemnie to garstka ktora przetrwa jesli nie wyciagnie lekcji zniknie bezpowrotnie z planety. Wiec trzeba sie zastanowic czy walczyc z religia czy sie jej podporzadkowac bo kazde z wyjsc bedzie nas prowadzic w pewnym momencie na skraj przepasci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zielonywkarty napisał:

Czaje bo mam taki sam poglad tylko z ta roznica ze jak wiem co dla mnie dobre i nie jest to bez sensu to sie temu nie opieram nie wiadomo po co.

Jak byłem mały to wierzyłem w Świętego Mikołaja, co również było dla mnie dobre i zdawało się mieć sens (grzeczne dzieci były nagradzane, a te niegrzeczne nie). Niestety, najpierw wyrosłem z wiary w brodacza z worem prezentów, a następnie z wiary w Boga.

Godzinę temu, zielonywkarty napisał:

Ale czaje. Einstein wymyslil ze na kazdego przyjdzie jego moment na takie przemyslenia nawet jak jest to sekunde przed smierca to nie jest za pozno.

Przypuszczam, że w obliczu śmierci sam bym się przestawił na wiarę w tempie ekspresowym, tylko po to by się ratować przed ewentualnym piekłem :D Tylko czy to dowodzi istnienia Boga?

Dublin

Mi się wydaje, że ludzkości w pewnym momencie religie przestaną być do czegokolwiek potrzebne, pytanie tylko czy dożyjemy tych czasów czy wyrżniemy się w pień nim to nastąpi...

ilon

Wciąż na temat ale już mniej poważnie ;)

 

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pelasia napisał:

A ja obecnie mam darmowy Polsat przez kolejne 7 dni (sling), o jakość nie bedziemy rozmawiać :P ale, wlasnie oglądam "chłopaki do wzięcia" i chyba zacznę płakać ze śmiechu. Nie wiem czy to nowe czy stare ale bije 90 day fiancé na głowę :lol::lol::lol:

 

To chyba nie widzialas obecnego sezonu. Totalny hardcore. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ilon napisał:

O BOZIU, a co tu za powazne tematy dzis poruszamy? :D

:)) prawie jak na biedziadzie przy flaszce na glowe. o polityke religie i najwieksze prawidla swiata zawsze zaskoczy

 

Motorolnik. zglosiles sie do tablicy jakko doktrorant nauk scislych a Twoja wiedza nt temat budowy mozgu, ciala kontroli,psyche itd jest taka ze szkoda gadac.

Odpowiedz dlaczego mozg potrafi stworzyc umysl, gdzie jest osrodek wolnej woli. jak to sie dzieje ze mamy wplyw i swiadomie podejmujemy decyje dostaje odpowiesz w stylu.

Bo takie mozg ma wlasciwosci :D no ale spoko juz Cie nie bede maglowal.

 

Traveller.

Po pierwsze musielibysmy ustalic definicje Boga bo jak chyba wiesz co bysmy sobie pomysleli jakby ktos nam zaczal udowadniac ze gdzies tam siedzi dlizej nieokreslona sila ktora nie za bardzo wiadomo jak wyglada, ktora ma wplyw na losy ziemi i staje sie przed jej obliczem po smierci na sadzie ostatetycznym. No wierzyc to sobie ktos moze ale tego tutaj na ziemi nie udowodni.

Jezeli przyjmiemy za definicje Boga moc sprawcza ktora uwazamy ze kieruje albo nadaje jakis tok temu co sie dzieje to np nie czaje jak Roelka pisze ze jest niewierzaca ale przekonuje ja teoria ewolucji. No poprostu ta sile sprawcza uwaza ze jest to natura i jej zasady na moje oko.

 

A jak jeszcze moge cos napisac to dla mnie ciekawym zjawiskiem jest jasnowidzenie, tzw.de ja vu, sny "prorocze" albo przewidywanie przyszlosci tylko nie na zasadzie jutro upuszcze szklanke albo obstawie wszystkie warianty a potem mowie a nie mowielem.

wiadomo potega mozgu, umyslu jest ogormna. Tylko jak takie rzeczy sie dzieja i sprawdzaja to oczywiscie nasz mozg jest na tyle analityczny itd ze przewidzial to albo poprostu pewne rzeczy w przyszlosci juz istnieja i sie musza wydarzyc a reszta to bardziej jak w efekcie motyla.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pelasia napisał:

A ja obecnie mam darmowy Polsat przez kolejne 7 dni (sling), o jakość nie bedziemy rozmawiać :P ale, wlasnie oglądam "chłopaki do wzięcia" i chyba zacznę płakać ze śmiechu. Nie wiem czy to nowe czy stare ale bije 90 day fiancé na głowę :lol::lol::lol:

 

8 godzin temu, KaeR napisał:

To chyba nie widzialas obecnego sezonu. Totalny hardcore. :)

 

Uwielbiam :D chociaż przyznam, że bardziej podobały mi się wcześniejsze sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/11/2016 o 20:07, zielonywkarty napisał:

Bo widzisz sa przed Toba pytania na ktore nie znasz odpowiedzi, kluczysz i myslisc ze wiesz wiecej a dalej stajesz przed pytaniami o to jak to dziala.

Ale jakie pytania? Pytasz się o tematy, których się uczy w liceum. Ja znam odpowiedzi, jest tylko problem jak je przestawić osobie gdy jest taka przepaść w posiadanej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...