Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Roelka masz racje ja juz sobie dalem spokoj z przekonywaniem innych, ale szegolnie razi to u tych ktorzy lizneli troche amerykanskiego patriotyzmu. Tutaj PARTRIOTA moze byc kazdy komuch, kapitalista.Zyd,Mason,Gej,Lesbijka,Redneck, Imigrant, bialy,czarny,zolty i to jest normalne. W Polsce jest polowanie na mniej polskich Polakow a prawo do wypowiadania sie kto jest patriota a kto nie uzurpuje J.K. 

Szukanie wrogow wszedzie i w kazdym bo tylko ja mam racje i najprawdziwsza prawde widzimi od lat. To nas nie laczy a nas dzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KaeR napisał:

oss, co innego jak takie nastroje sobie bulgocza na wolnym ogniu a co innego jak sa podsycane. Jesli powiesz, ze nie obecnie w Polsce (jak i w USA i UK) takie nastroje nie maja jak u mamy to nie mamy o czym rozmawiac. 

Nie mówię że nie są podsycane bo w każdym kraju są grupy skrajne które takie zachowania i postawy reprezentują, ale tak jak napisałem, media które wymieniłem na pewno wyciągnęłyby to na światło dzienne. I dobrze bo takie zachowania powinny być piętnowane. Wzrost tych zachowań w PL był związany z polityką Niemiec wobec niekontrolowanej polityki imigracyjnej jak wiesz, polityki której USA nie prowadzi w taki sposób jak zaproponowana przez kanclerz Merkel.

Co do statystyk w PL ilość incydentów rasistowskich, antysemickich i podobnych jest ok 900 rocznie, w UK 200 dziennie (teraz po referendum, wcześniej w 2015 było 'tylko' ca 150 dziennie). Jakoś w mediach światowych nie widzę komentarzy że Brytyjczycy to naród ksenofobów, rasistów i antysemitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost tych zachowan jest zwiazany z przyzwalaniem (a wrecz zachecaniem) obywateli przez obecny rzad. To samo bedzie sie dzialo teraz w USA.

I jest peeeeeeeelno komentarzy na temat rasistmu Brytyjczykow. Czytales co sie tam dzieje od ogloszenia Brexitu?

Pare lat temu mieszkalam w Angli. Spedzilam tam rok i wielokrotnie nasi Angielscy sasiedzi pokazywali nam, ze nie jestesmy mile widziani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Roelka napisał:

Na przyklad. Jestem za prawem do aborcji i decydowania o sobie, do tego jestem niewierzaca. Mam "kolorowych" znajomych i jestem za malzenstwami homo. Jestem na 100% przekonana, ze gdybym wyszla na ulice za swoimi pogladami to mialabym spore szanse na ukamieniowanie.

LOL wybacz, masz jakieś konkretne, merytoryczne argumenty na poparcie swoich tez?

Poza swoimi przekonaniami, wierzeniami i uprzedzeniami?

Bo ja ze swojej strony na przykład mam przekonanie że jakbym wparował na marsz KODu albo antify z flagą PL w ręku i hasłem 'Bóg, Honor i Ojczyzna' to żywy bym stamtąd nie wyszedł .

 

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roelka napisał:

Pare lat temu mieszkalam w Angli. Spedzilam tam rok i wielokrotnie nasi Angielscy sasiedzi pokazywali nam, ze nie jestesmy mile widziani.

Ja bywalem w UK po pare miesiecy i bywalo roznie ogolnie brytyczycy sa aroganccy i juz do pisalem . Rownanie do dna to tam moda. Ogolnie jest niechec do imigrantow i tez bym sie z tym sklanial. A  tym Bre exitem to sie niezle wystawili. UK moze i bedzie samowystarczalne ale to nie jest kraj producentow. To kraj mam na mysli WLK BRTY ktora trzyma swoja gospodarke i potege poprzez silnego funta. A jak to robia to tylko iluminaci wiedzia. Zadnego patentu oprocz silnikow royce royca nie maja. Wiec bez Europy i wkomponowania sie w jej ekonomie beda pikowali. Taka moja rokmnia. Jesli iluminaci przyklepia upadek funta bo to jest spekulacja jak nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, oss napisał:

Nie mówię że nie są podsycane bo w każdym kraju są grupy skrajne które takie zachowania i postawy reprezentują, ale tak jak napisałem, media które wymieniłem na pewno wyciągnęłyby to na światło dzienne. I dobrze bo takie zachowania powinny być piętnowane. Wzrost tych zachowań w PL był związany z polityką Niemiec wobec niekontrolowanej polityki imigracyjnej jak wiesz, polityki której USA nie prowadzi w taki sposób jak zaproponowana przez kanclerz Merkel.

Co do statystyk w PL ilość incydentów rasistowskich, antysemickich i podobnych jest ok 900 rocznie, w UK 200 dziennie (teraz po referendum, wcześniej w 2015 było 'tylko' ca 150 dziennie). Jakoś w mediach światowych nie widzę komentarzy że Brytyjczycy to naród ksenofobów, rasistów i antysemitów.

 
 

Rozumiem, ale wiesz, ze w zyciu wazne nie jest (tylko) co robisz ale rowniez jak to widza. Odnosnie polityki imigracyjnej Merkel, co to ma do nas? Do POlski Ci migranci sie nie wybierali a Ci co byli z Czeczeni juz dawno spieprzyli. 

 

Wiem, jak to w Polsce wyglada, bo jestem z typowego warszawskiego blokowiska, gdzie w latach 90-tych "pedaly", "czarnuchy", czy Zydzi nie mogli by przejsc. To sie zmienilo w latach 2000-ch a teraz mam deja vu. Wtedy to byla zwykla bandyterka, teraz sie to sie nazywa ruch narodowo-patriotyczny.

 

To tak jak w USA, Trump mowil to co ludzie po cichu w wielu miejscach mysleli. Pamietam, jak nas przez "czarnuchami" w WI ostrzegali i im dalej od cywilizacji takie odzywki byly popularniejsze.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KaeR napisał:

Wiem, jak to w Polsce wyglada, bo jestem z typowego warszawskiego blokowiska, gdzie w latach 90-tych "pedaly", "czarnuchy", czy Zydzi nie mogli by przejsc. To sie zmienilo w latach 2000-ch a teraz mam deja vu. Wtedy to byla zwykla bandyterka, teraz sie to sie nazywa ruch narodowo-patriotyczny.

Ja również mieszkam w Warszawie, w dzielnicy która słynie z sebixów, pomimo tego codziennie widuje romów, hindusów, wietnamczyków i murzynów, którzy mieszkają w sąsiedztwie, nie jest ich za dużo, ale są i nie znam przypadku żeby ludzie Ci zostali napadnięci u mnie 'na dzielni'. W każdym społeczeństwie są przypadki skrajne ale u nas na prawdę takich incydentów nie jest dużo w skali kraju a jeżeli do czegoś takiego dochodzi to jest to piętnowane w mediach.

@Roelka byłoby lepiej gdyby ludzie nie stygmatyzowali się na wzajem z powodu poglądów politycznych, społecznych czy jakichkolwiek innych i nie skakali sobie do oczu jak teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oss ja mam w Polsce "kolorowych" znajomych i uwierz mi, idąc z nimi ulica zdarzyło mi sie, ze ludzie nie chcieli koło nas przejsc i przechodzili na druga stronę ulicy, albo rzucali wyzwiskami w moja stronę, juz nie będę cytować, rzucali dopalkami papierosów, o spojrzeniach nie wspomnę. Statystyki statystykami, ze w Polsce jest 900 rocznie, a ile ludzi nie zgłasza? Rasizm w Polsce nadal istnieje! 

 

Ps. Tez widziałam ten filmik, ze pobito tego człowieka. Film dość brutalny, ale właściwie to mozna w opisie wrzucić cokolwiek, wyglądało to mi bardziej na napad gangu na człowieka aby mu samochód zwinąć, a ze ten sie bronił i zamiast odejść, bo samochód stary, rozpadający sie i nie warty świeczki to ten wracał mimo tego, ze go pięściami obrzucali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roelka a ja sobie życzę by Twoi znajomi byli otwarci na innych nie w słowie lecz i w czynie ..

a zla pasje mieliśmy za granicą za innych rządów a to zwykle bylo tak ze ktoś z Polaków zrobil coś źle i tak to się przenosiło i ja po części to dostawałem i dostaje jesli jest inaczej to z mila chęcią inne osoby poznam

 

a do tego nie widziałem by inni wstawiali a siedzieli cicho;)

i teraz pozostaje porozumieć się i powiedzieć co mogę i co robię by żyło się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...