Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec prosze wytlumaczcie mi KRYTYCZNIE i LOGICZNIE dlaczego zaden, absolutnie zaden policjant ktory w przeciagu ostatnich kilku lat byl sfotografowany zabijajac czlowieka  ktory nie mial przy sobie broni, i nie byl w zaden sposob niebezpieczny-- a bylo tych filmikow sporo w 2015 i 2016 -- nie byl za to karany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I patrzac na tebele cytowana przez jkb, pokazuje ze biali popelnili 29.5% morderstw a afro amerykanie 35.9% -- wiec KRYTYCZNIE I LOGICZNIE wytlumaczcie mi dlaczego polica przecietnie strzela na afro amerykanow 2.5 razy czesciej niz na bialych?

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, katlia napisał:

I patrzac na tebele cytowana przez jkb, pokazuje ze biali popelnili 29.5% morderstw a afro amerykanie 35.9% -- wiec KRYTYCZNIE I LOGICZNIE wytlumaczcie mi dlaczego polica przecietnie strzela na afro amerykanow 2.5 razy czesciej niz na bialych?

 

Moze cześciej stawiają opór? Próbują uciekać? Tak gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybanie niestey NIE potwierdzone danymi... kazdy rejon ma wlasne regulaminy kiedy "mozna" strzelac... w San Diego naprzyklad jezeli jest facet bez broni, ale ma noz, i jest w odleglosci 6 metrow, policja moze do niego strzelac bez zarzutow. Bo wiesz, facet z nozem 6 metrow od ciebie szalenie grozi komus kto ma bron palna w reku...<_<

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, katlia napisał:

I patrzac na tebele cytowana przez jkb, pokazuje ze biali popelnili 29.5% morderstw a afro amerykanie 35.9% -- wiec KRYTYCZNIE I LOGICZNIE wytlumaczcie mi dlaczego polica przecietnie strzela na afro amerykanow 2.5 razy czesciej niz na bialych?

 

 

No dobra, moze byc matematyka?

Biali w USA stanowia ~ 61% populacji. Czarni w USA stanowia ~ 13% populacji. Reprezentanci 13% populacji popelniaja 35.9% morderstw, podczas gdy reprezentaci 61% populacji popelniaja 29.5%. Z ukladu proporcji wynika, ze prawdopodobienstwo, ze wybrany losowo reprezentant populacji 13% popelnil morderstwo jest pi razy drzwi 5.5 raza wieksze, niz to, ze losowo wybrany reprezentant populacji 61% popelnil morderstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nóż to nie broń? Come on... nie usprawiedliwiajmy kogoś kto jest zagrożeniem czyjegoś życia, ale nie posiada pistoletu! Criminal is criminal! Z nożem czy klamka. A jakby z tym nożem uciekł i przystawił do gardła jakiemuś dziecku bo wiedział by ze policjant nie strzeli do niego? Wg mnie jesli policjant wydaje ci polecenie to masz je wykonać a jesli nie wykonasz to musisz liczyc sie z konsekwencjami. Zanim policjant zbliży sie na 6m masz szanse wyrzucić nóż, a sadze ze zanim do ciebie strzeli da ci szanse pozbycia sie noża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Patipitts napisał:

Moze cześciej stawiają opór? Próbują uciekać? Tak gdybam.

I to jest powód żeby strzelać ? Poczytaj o przypadku Sama Dubose w Cincinnati - zatrzymany za brak przedniej tablicy rejestracyjnej (ja też nie mam jakby co), dostał prosto w głowę bo policjant poczuł się "zagrożony". Oczywiście był nieuzbrojony.

Mi jak przyjechałem do US na stałe też się wydawało że problem rasizmu nie istnieje. Nie mogłem się bardziej mylić i nie dotyczy on tylko strzelania policji do ludzi o innym kolorze skóry...

A przy administracji która nie ukrywa swoich poglądów to trzeba być ślepym albo idiota zeby tego nie zauważyć.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb -- To mialoby sens gdyby proporcja bialych/czarnych byla taka sama w calym kraju.... ale nie jest. Tu gdzie ja mieszkm AA popelniaja proporcjonalniej mniej przestepstw niz biali/latynosi... ale sa ofiarami strzelaniny prze policje dwa razy czesciej. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patipitts napisał:

A nóż to nie broń? Come on... nie usprawiedliwiajmy kogoś kto jest zagrożeniem czyjegoś życia, ale nie posiada pistoletu! Criminal is criminal! Z nożem czy klamka. A jakby z tym nożem uciekł i przystawił do gardła jakiemuś dziecku bo wiedział by ze policjant nie strzeli do niego? Wg mnie jesli policjant wydaje ci polecenie to masz je wykonać a jesli nie wykonasz to musisz liczyc sie z konsekwencjami. Zanim policjant zbliży sie na 6m masz szanse wyrzucić nóż, a sadze ze zanim do ciebie strzeli da ci szanse pozbycia sie noża.

Tylko w wiekszosci krajow czlowiek z nozem, ktory jest 6 metrow od ciebie -- a ty maz bron palna -- NIE jest uwazany jako specjalnie grozny jezeli nie jest posadzony o jakies wazne przestepstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym sie zgodze, kary za niesluszne uzycie broni przez policjantow powinny byc surowsze. 

Ale niestety nie potrafie zrozumiec zachowania niektorych osob w czasie kontroli policji. W kraju, w ktorym kazda osoba moze miec przy sobie bron ich praca jest wystarczajaco stresujaca, obywatele nie musza im tego utrudniac. Wszyscy policjanci powinni miec na sobie kamery, a obywatele powinni wykonywac polecenia. Reszta niech zajma sie sady.

A smierc Sama Dubose to podrecznikowy przypadek czego nie nalezy robic w czasie kontroli policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...