Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, katlia napisał:

Nie wiem czy to jest az tak dziwne myslenie:
http://www.washingtonexaminer.com/watch-trump-supporter-yells-go-back-to-africa-to-black-woman/article/2585671
http://www.washingtontimes.com/news/2017/jul/20/paul-congemi-florida-mayoral-candidate-tells-activ/

Prawica zawsze mowi Afro Amerykanom ze jezeli im sie tu nie podoba to powinni wrocic do Afryki... a poniewaz Trump publicznie sie odgrazal ze bedzie wyrzucal Latynosow spowrotem do Meksyku, to mozna zrozumiec ze niektorzy polaczyli oba zjawizka. (Notabene, wiele zwolennikow Trumpa wcale nie mialoby problemu z wyrzuceniem Afro Amerykanow z USA...)

 

No bez przesady :D nikt nikogo nigdzie nie wyrzuci a juz na pewno nie urodzonych w USA obywateli czarnego koloru skory do Afryki. Straszenie w ten sposób dzieci jest co najmniej nieetyczne, nie ważne jak bym kogoś nie lubiła to nie nastawiałabym przeciw tej osobie swoich dzieci, poglądy polityczne powinny sobie same wyrobić. Poza tym powiedzenie komuś zeby wracał do Afryki jak mu sie nie podoba a wyrzucenie tego kogoś siła to sa dwie osobne rzeczy, ale to juz drobny szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie.

Ale w atmosferze kiedy nacjonalisci sa nazywani "good people" przez prezydenta, kiedy dzieci latynoskie placza w szkole bo rodzice beda wyslani do Meksyku (a to nie straszenie ale dzisiejsze realia tu gdze ja mieszkam)  latwo jest dziecku sie poplatac i miec obawy ktore moga troche bawic starszych, nawet jezeli nie ma w tej sytuacji nic smiesznego...

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzielu napisał:

I to jest powód żeby strzelać ? Poczytaj o przypadku Sama Dubose w Cincinnati - zatrzymany za brak przedniej tablicy rejestracyjnej (ja też nie mam jakby co), dostał prosto w głowę bo policjant poczuł się "zagrożony". Oczywiście był nieuzbrojony.

Mi jak przyjechałem do US na stałe też się wydawało że problem rasizmu nie istnieje. Nie mogłem się bardziej mylić i nie dotyczy on tylko strzelania policji do ludzi o innym kolorze skóry...

A przy administracji która nie ukrywa swoich poglądów to trzeba być ślepym albo idiota zeby tego nie zauważyć.

Jeśli dobrze pamiętam to ten nieszczesnik nie chciał rozmawiać z policjantem i postanowił odjechać, wtedy dostał kulkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, andyopole napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to ten nieszczesnik nie chciał rozmawiać z policjantem i postanowił odjechać, wtedy dostał kulkę. 

Wlasnie sobie poczytałam o tej sprawie i obejrzałam filmik, który juz kiedyś chyba oglądałam Btw. Gościa zatrzymali za brak przedniej tablicy, fakt. Ale w rozmowie wyszło ze nie miał prawka, jak sie pózniej okazało miał suspended licence i był juz za to czterokrotnie wczesnej karany oraz kilkanaście razy za posiadanie marihuany. Spędził nawet rok za kratami. W aucie pózniej znaleziono marihuanę o wartości Ok 2,5tys$, jednak co do samej strzelaniny. Gość w koncu przyznał sie (za chyba 4 razem) ze nie ma prawka, wiec oficer kazał mu wysiąść. Trzy razy go prosił zeby odpiął pas. W koncu pociągnął za klamkę zeby otworzyc drzwi kierowcy a w tym czasie kierowca zapalił silnik i próbował odjechać. Wtedy dostał w głowę. Śledczy w procesie stwierdzili ze strzał został oddany po tym jak samochód ruszył. Policjant zeznał ze oddał strzał w obawie ze zostanie przejechany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, katlia napisał:

Zgadzam sie.

Ale w atmosferze kiedy nacjonalisci sa nazywani "good people" przez prezydenta, kiedy dzieci latynoskie placza w szkole bo rodzice beda wyslani do Meksyku (a to nie straszenie ale dzisiejsze realia tu gdze ja mieszkam)  latwo jest dziecku sie poplatac i miec obawy ktore moga troche bawic starszych, nawet jezeli nie ma w tej sytuacji nic smiesznego...

To od kiedy placz dziecka ma wymazywac przestepstwa rodzicow? Bo nielegalne przekroczenie granicy jest wlasnie przestepstwem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Patipitts napisał:

Wlasnie sobie poczytałam o tej sprawie i obejrzałam filmik, który juz kiedyś chyba oglądałam Btw. Gościa zatrzymali za brak przedniej tablicy, fakt. Ale w rozmowie wyszło ze nie miał prawka, jak sie pózniej okazało miał suspended licence i był juz za to czterokrotnie wczesnej karany oraz kilkanaście razy za posiadanie marihuany. Spędził nawet rok za kratami. W aucie pózniej znaleziono marihuanę o wartości Ok 2,5tys$, jednak co do samej strzelaniny. Gość w koncu przyznał sie (za chyba 4 razem) ze nie ma prawka, wiec oficer kazał mu wysiąść. Trzy razy go prosił zeby odpiął pas. W koncu pociągnął za klamkę zeby otworzyc drzwi kierowcy a w tym czasie kierowca zapalił silnik i próbował odjechać. Wtedy dostał w głowę. Śledczy w procesie stwierdzili ze strzał został oddany po tym jak samochód ruszył. Policjant zeznał ze oddał strzał w obawie ze zostanie przejechany. 

Ja ten proces śledziłem bo był w lokalnych newsach i było dość oczywiste że strzał padł zanim samochód ruszył. Tensing stał przy drzwiach a samochody bokiem nie jeżdżą. A za odjechanie rozumiem że powinno się karać ludzi śmiercią ?

Tensing też w ta noc miał na sobie koszulkę z flagą konfederacji - tylko nie został ten fakt dopuszczony jak dowód.

Serio - cokolwiek nie wyczytasz, to jest nie do obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kzielu napisał:

Ja ten proces śledziłem bo był w lokalnych newsach i było dość oczywiste że strzał padł zanim samochód ruszył. Tensing stał przy drzwiach a samochody bokiem nie jeżdżą. A za odjechanie rozumiem że powinno się karać ludzi śmiercią ?

Tensing też w ta noc miał na sobie koszulkę z flagą konfederacji - tylko nie został ten fakt dopuszczony jak dowód.

Serio - cokolwiek nie wyczytasz, to jest nie do obrony.

Ja nie bede szarpać i kłócić o to czy strzał padł przed czy po, a moze w trakcie odpalania silnika, bo biegłym nie jestem ani tam nie byłam. Po strzale jednak auto odjechało, samo sie magicznie odpaliło i wrzuciło bieg? Fakt jest jeden. Jakby odpiął ten cholerny pas, otworzył drzwi i wykonywał pokornie to o co go prosił oficer nie zarobiłby kulki a nie sie tępo tłumaczy i kłamie od samego poczatku rozmowy. Policjant był bardzo miły względem niego. Poza tym policjant nie ma rentgenu w oczach i nie wie czy ktos nie ma przy sobie broni. Skoro raz skłamał w sprawie posiadania prawka dlaczego miałby nie skłamać co do broni? Co do tego ze samochody bokiem nie jeżdżą- mógł podjechać do przodu i dać wsteczny. Mógł miec schowany pistolet. Obawy uzasadnione. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Patipitts napisał:

Ja nie bede szarpać i kłócić o to czy strzał padł przed czy po, a moze w trakcie odpalania silnika, bo biegłym nie jestem ani tam nie byłam. Po strzale jednak auto odjechało, samo sie magicznie odpaliło i wrzuciło bieg? Fakt jest jeden. Jakby odpiął ten cholerny pas, otworzył drzwi i wykonywał pokornie to o co go prosił oficer nie zarobiłby kulki a nie sie tępo tłumaczy i kłamie od samego poczatku rozmowy. Policjant był bardzo miły względem niego. Poza tym policjant nie ma rentgenu w oczach i nie wie czy ktos nie ma przy sobie broni. Skoro raz skłamał w sprawie posiadania prawka dlaczego miałby nie skłamać co do broni? Co do tego ze samochody bokiem nie jeżdżą- mógł podjechać do przodu i dać wsteczny. Mógł miec schowany pistolet. Obawy uzasadnione. 

Mily ? Bez jaj. Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Jeszcze raz - czy za odjechanie powinna być kara śmierci ? Proste pytanie, spytaj męża bo słabo Ci idzie.... OJ też odjechał i właśnie wyszedł na wolnosc... Odjechać nie powinien ale to nie ma najmniejszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Ja ten proces śledziłem bo był w lokalnych newsach i było dość oczywiste że strzał padł zanim samochód ruszył. Tensing stał przy drzwiach a samochody bokiem nie jeżdżą. A za odjechanie rozumiem że powinno się karać ludzi śmiercią ?

Tensing też w ta noc miał na sobie koszulkę z flagą konfederacji - tylko nie został ten fakt dopuszczony jak dowód.

Serio - cokolwiek nie wyczytasz, to jest nie do obrony.

Mogl miec nawet bielizne KKK, to nie zmienia faktu, ze Dubose nie stosowal sie do polecen.

Rownie czesto slyszy sie o przypadkach gdy poscig policyjny konczy sie smiercia niewinnych osob, ktore zostaja zabite przez uciakajacych bandytow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...