Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - nieważne, ale mnie ciekawi ;)

W niektórych domach, w ramach dekoracji świąteczych na Christmas, pojawiły się świeczki w każdym oknie. Moja kuzynka nie wie, co to za zwyczaj. Może ktoś wie?

Bardzo mi się to podoba I zamierzam sobie też świeczkę w oknie postawić, chociaż wrócę już po świętach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - nieważne, ale mnie ciekawi ;)

W niektórych domach, w ramach dekoracji świąteczych na Christmas, pojawiły się świeczki w każdym oknie. Moja kuzynka nie wie, co to za zwyczaj. Może ktoś wie?

Bardzo mi się to podoba I zamierzam sobie też świeczkę w oknie postawić, chociaż wrócę już po świętach :)

Trudno wyrokowac biorac pod uwagę religijność wiekszosci amerykanów. Ja obstawialbym ze to świece adwentowe. Powinno ich być cztery. Kazda zapalana w kolejna niedzielę adwentu. Tylko czy oni wiedzą co to Adwent?

Jak widać nie tylko Amerykanie mają blade pojęcie o świętach Bożego Narodzenia.

Co jakiś czas w necie sie pojawiają takie filmiki. Mam nadzieje, ze sa robione dla jaj i nie ma takich rodzynek wiele na drodze.

Nie ma się co dziwić. Tutaj jazdy uczą ojcowie. Przecież nie każdy z nich umie prowadzić samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina wydaje mi się że tu bardziej chodzi o coś takiego (szczególnie spotykane w połnocno wschodnich stanach) :

f06f8d4100d8732e7137377e9184b4a6.jpg

Window%2BCandles.jpg

Wytłumaczenia są rózne, najbardziej popularne to te że po prostu ładnie wyglądają, lub że symbolizują gwiazdę betlejemską. Ale jeżeli chcesz się dalej zagłębić w temat, kilka linków do poczytania:

http://www.catholicculture.org/culture/liturgicalyear/activities/view.cfm?id=1173

http://www.ehow.com/facts_5806372_meaning-window-candles_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizy do Turcji od lat byly tylko teoretycznie. Bylem w Stambule pierwszy raz chyba w 1988 roku I kupowalo sie wize na lotnisku za $10. Teraz ponoc $20. Nie znam przypadku aby odmowiono wizy jakiemus Polakowi choc nie twierdze ze sie nigdy nie zdarzylo.

Teraz te $20 mozna bedzie przeznaczyc na zakup jednej podrobki wiecej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...