Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, andyopole napisał:

Jeszcze nie widziales instalacji elektrycznej. :D

Mamy w domu jeden włącznik, który nie wiadomo co włącza. Na pewno nie żadne główne światło, napewno nie żadne gniazdko. Prąd w tym jest ale gdzie wychodzi na drugim końcu? Tego nie wie nikt :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mola napisał:

Mamy w domu jeden włącznik, który nie wiadomo co włącza. Na pewno nie żadne główne światło, napewno nie żadne gniazdko. Prąd w tym jest ale gdzie wychodzi na drugim końcu? Tego nie wie nikt :lol:

Sprawdź gniazdka elektryczne, prawdopodobnie odcina prąd do któregoś w tym pomieszczeniu.

Wiem, zarobiłem na piwo za epokowe odkrycie. :P

 

Ewentualnie kabel kończy się gdzieś w ścianie, poprzedni właściciel zrezygnował z kinkietu i miejsce to zapaciował.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

No więc, było ok, przez czas jakiś... Po 1-1.5 miesiąca zaczęły nam wyrastać z sufitu gwoździe, jak grzyby po deszczu. Sufit trzyma się głównie na farbie, bo te gwoździe to gołą reką można wyciagać. Jaki wspaniały geniusz postanowił przybić regips gwoździami, zamiast jak człowiek użyć wkrętów, nie wiem. Już się nie mogę doczekać kolejnych odkryć...

Te gwozdzie, jak wychodza, to pewnie do czego innego sluzyly. NIe tak latwo jest wyciagnac gwozdz z drewna, nawet po 40 latach, ja bym sie nie martwil. Kup sobie stud finder i ide o zaklad ze tam jest pusto gdzie gwozdzie widzisz. Moze sobie je powbijali zeby cos odmierzyc, nie chcialo im sie wyciagac, walneli popcorn i to je trzymalo na miejscu. 

Od znajomego budowlanca - popcorn sie daje tam gdzie cos jest spaprane, zeby zamaskowac, takze nie dziwota ze malarz sie meczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, vlade said:

Te gwozdzie, jak wychodza, to pewnie do czego innego sluzyly. NIe tak latwo jest wyciagnac gwozdz z drewna, nawet po 40 latach, ja bym sie nie martwil. Kup sobie stud finder i ide o zaklad ze tam jest pusto gdzie gwozdzie widzisz. Moze sobie je powbijali zeby cos odmierzyc, nie chcialo im sie wyciagac, walneli popcorn i to je trzymalo na miejscu. 

Od znajomego budowlanca - popcorn sie daje tam gdzie cos jest spaprane, zeby zamaskowac, takze nie dziwota ze malarz sie meczyl.

Ze studow tak wychodzily. Sprawdzilem. Zreszta przy dokrecaniu srubami bylo czuc ze "lapie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xarthisius napisał:

Ze studow tak wychodzily. Sprawdzilem. Zreszta przy dokrecaniu srubami bylo czuc ze "lapie".

Ja bym to otworzyl i zobaczyl co tam sie dzieje. Wytnij kawalek, moze masz drewno sprochniale. Albo wbili to w kanal wentylacyjny, ale wtedy stud finder by nic nie pokazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, vlade said:

Ja bym to otworzyl i zobaczyl co tam sie dzieje. Wytnij kawalek, moze masz drewno sprochniale. Albo wbili to w kanal wentylacyjny, ale wtedy stud finder by nic nie pokazal.

To nie to, ze jedno miejsce bylo. Prawie na calej dlugosci domu. Na korytarzu, w sypialniach, w lazience.

Obstawiam, ze ten sufit nigdy wody nie widzial. Po gruntowaniu i 3 warstwach farby, zebralo jej sie na tyle ze wszystko zaczelo "pracowac".

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Xarthisius napisał:

To nie to, ze jedno miejsce bylo. Prawie na calej dlugosci domu. Na korytarzu, w sypialniach, w lazience.

Obstawiam, ze ten sufit nigdy wody nie widzial. Po gruntowaniu i 3 warstwach farby, zebralo jej sie na tyle ze wszystko zaczelo "pracowac".

Dobra, zadzwonilem do szwagra coby sie doedukowac na ten temat (pracuje po nocach). Faktycznie, 1 5/8 calowe gwozdzie sa uzywane do mocowania sidraku, na suficie tez i to nawet w obecnych czasach. On woli wkrety jak sam instaluje, ale mowi ze szybciej sie sciany rozwala jak sidrak na gwozdziach siedzi. Gwozdzie beda wychodzic, w zaleznosci jak rama pracuje, on mowi ze wkrety tez moga sie poluzowac. Jedyne wyjscie to dobic go drugim, tak zeby glowki sie nachodzily i dolozyc wkret gdzies obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mola napisał:

Mamy w domu jeden włącznik, który nie wiadomo co włącza. Na pewno nie żadne główne światło, napewno nie żadne gniazdko. Prąd w tym jest ale gdzie wychodzi na drugim końcu? Tego nie wie nikt :lol:

Jezeli jest to sypialnia albo living room to   wylacznik kontroluje gniazdko, a wlasciwie polowe gniazdka sprawdz gore i dol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...