Skocz do zawartości

Ameryka Z Mojej Perspektywy


Rubicon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, RobertNYc napisał:

Zdjęcia-generalnie niezłe. Ale jedno mi sie nie spodobało-to zdj córki z "gunem". Bądź mądrzejszy od tych "inteligentnych inaczej" Yankesów i trzymaj ją z dala od tej  ich kretynskiej fascynacji bronią.

Jak ktos posiada w domu jakakolwiek bron i ma dzieci to moim zdaniem powinno sie uczyc dziecka szacunku do broni. Poza tym, Rubicon ze wzgledu na prace musi ta bron posiadac, wiec nie wiem jak mialby trzymac sie z dala od tej 'kretynskiej fascynacji bronia'. :D

Chcialam przyblizyc zdjecie AR-15 zeby zobaczyc kto ja zrobil, ale nie moge jakos na tym komputerze. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ilon napisał:

Jak ktos posiada w domu jakakolwiek bron i ma dzieci to moim zdaniem powinno sie uczyc dziecka szacunku do broni. Poza tym, Rubicon ze wzgledu na prace musi ta bron posiadac, wiec nie wiem jak mialby trzymac sie z dala od tej 'kretynskiej fascynacji bronia'. :D

Chcialam przyblizyc zdjecie AR-15 zeby zobaczyc kto ja zrobil, ale nie moge jakos na tym komputerze. :P

 

Nie tak dawno temu był śmiertelny wypadek na strzelnicy gdy "inteligentny inaczej" yankes próbował uczyć dziecko jak to zgrabnie określiłaś "szacunku do broni". Dziecko nie było w stanie opanować odrzutu karabinu który dostało do ręki a "instruktor" zginął na miejscu od postrzału w głowę. Takie idiotyzmy to tylko w US of A:

https://m.youtube.com/watch?v=HF6-UcaMSPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, do wszystkiego trzeba podchodzic z glowa i odpowiedzialnie. Jak rodzic ma madre podejscie, to jestem jak najbardziej za. Wypadki beda zawsze, bo ludzie bardzo czesto sa idiotami bez wyobrazni, ale nie nalezy wszystkich wrzucac do jednego wora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RobertNYc napisał:

A swoją drogą, to czasami mam wrażenie ze ta Hameryka to z mojego punktu widzenia to dość...dziwny kraj. Bo (legalnie) piwska nie kupisz przed ukończeniem 21 l, a UZI do łapy w ramach nauki "szacunku do broni"możesz dostać w wieku 9 lat. 

Kupic a dostac do reki to dwie rozne rzeczy. O ile z ogolnym trywialnie latwym dostepem do broni mam problem (a juz szczegolnie uzasadnianie 2nd ammendmentem absolutnie kazdego jej rodzaju), to rzeczywistosc jest taka ze dzieci - szczegolnie mieszkajace poza wiekszymi miastami - z bronia sie predzej czy pozniej zetkna i - moim zdaniem - ma zdecydowanie sens nauczenie ich obchodzenia sie z nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia super. Temat broni trochę off topic, ale to prawda co pisze Robert NYC - "to dosc dziwny kraj". Jedyny chyba właściwie kraj gdzie, jeśli zajdzie taka potrzeba, obywatele będą w stanie fizycznie, legalnie i w miarę efektywnie przeciwstawic się rządowi.

Inne kraje zazwyczaj chcą widziec obywateli posłusznymi, bezbronnymi (zdanymi na państwowe siły przymusu) i... zamroczonymi alkoholem ;) 

Oczywiście gdzieś pewnie jest granica drugiej poprawki, no bo co dalej? Podręczne atomowe wyrzutnie rakietowe? :)

 

Double_Shot_Liquor_Guns.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RobertNYc napisał:

Zdjęcia-generalnie niezłe. Ale jedno mi sie nie spodobało-to zdj córki z "gunem". Bądź mądrzejszy od tych "inteligentnych inaczej" Yankesów i trzymaj ją z dala od tej  ich kretynskiej fascynacji bronią.

Moim zdaniem dziecko wychowywane w okolicy gdzie bron jest zwyczajnie jedna z czesci codziennego zycia powinno miec pojecie na temat bezpieczenstwa, podstaw obslugi i niebezpieczenstw zwiazanych z bronia. Dawanie nieprzygotowanej 9 latce automatycznego uzi to glupota...i skonczylo sie tak jak mozna bylo przewidziec. Dlatego moje dziecko w tej chwili ma jedynie wiatrowke..jak podrosnie dostanie 22lr..potem kolejne kalibry odpowiednie do wieku, umiejetnisci i sily dziecka.

Co do tej jak to napisales kretynskiej fascynacji bronia - coz jest to hobby jak kazde inne. A do tego pomaga w utrzymaniu bezpieczenstwa. Ja mieszkam w okolicy gdzie bron posiada znaczna wiekszosc spoleczenstwa, wiele osob nosi ukryta bron na codzien...wiesz jakie sa tego efekty? Ano takie ze jest bezpiecznie...takie zdarzenie jak wlamanie do domu jest taka rzadkoscia ze jak juz sie przytrafi to jest opisywane na pierwszej stronie loklanej gazety. Norma jest ze ludzie nie zamykaja drzwi wejsciwoych do domow czy samochodow na parkingach...ze czesto gesteo garaze sa zostawiane otwarte na osciez gdy ludzie jada na zaupy do supermarketu.

Wybacz ale wole mieszkac w nafaszerowanej bronia okolicy gdzie jak to ty okreslasz panuje kretynska fascynacja bronia (choc tak naprawde nie jest to zadna fascynacja a zwykla czesc zycia...czasem hobby...i tyle) niz w bezbronnym NY czy Chicago gdzie mimo zakazow posiadania broni przestepczosc z nia zwiazana ma sie dosc dobrze a trup sciele sie gesto (w chicago w sam swiateczny weekend bylo 50 rannych i 11 zabitych z broni palnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rzecze1 napisał:

Oczywiście gdzieś pewnie jest granica drugiej poprawki, no bo co dalej? Podręczne atomowe wyrzutnie rakietowe? :)

 

 

Jasne ze jest granica...wbrew pozorom sa spore obostrzenia...wszystko jest dosc dokladnie regulowane przez prawo. Problem polega na tym ze politycy i grupy nacisku zamiast koncentrowac swe wysilki i fundusze na odpowiednim egzekfowaniu obowiazujacego prawa marnuja czas i kase probujac przepchnac jakies przepisay ktore zycie utrudnia jedynie praworzadnym obywatelom lub przepisy ktore sa tak zle napisane ze nawet agencje rzadowe je odrzucaja. Tu swietny przyklad z moejgo podworka na temat takiego marnotrawienia srodkow i czasu: http://www.rgj.com/story/news/politics/2016/12/28/nevadas-expansion-gun-checks-blocked/95924384/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ilon napisał:

 

Chcialam przyblizyc zdjecie AR-15 zeby zobaczyc kto ja zrobil, ale nie moge jakos na tym komputerze. :P


Upper i Lower -  Spike's tactical
Floating handrail - Diamondhead
Wszystkie te czesci pokryte powloka ceramiczna Cerakote w kolorze Desert Tan.
Lufa kuta na zimno -  White Oak,
Grip i kolba Magpul.
Celownik Black Spider Optics M0129 Red Dot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...