Skocz do zawartości

Wylot Do Usa Z Przyszłą Żoną


Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć. Podpinam się pod temat. Siódmego maja wziąłem ślub. Mam ważną wizę do USA. Chcemy z małżonką lecieć tam w podróż poślubną. Żona ma paszport wystawiony na panieńskie nazwisko i nie ma wizy. Czekanie na nowy paszport to kilka tygodni (najpierw dowód, potem paszport). Chcemy lecieć w połowie sierpnia. Czy możemy ubiegać się o wizę dla żony do starego paszportu? Potem w podróż wzięlibyśmy już paszport nowy i akt małżeństwa. Jeśli możemy, to jako obecne nazwisko żony wpisać moje (bo moje przyjęła), a jako pierwotnie używane panieńskie? Na razie tak zrobiłem, ale wniosek cały czas mogę edytować. Nie mieliśmy głowy do załatwiania wizy przed ślubem i teraz mamy dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie trochę z tym wpisywaniem danych. Jeśli panieńskie nazwisko żony X, a obecne (chociaż nie ma jeszcze wymienionych dokumentów w ogóle) to Y, to we wniosku wpisuję surname X, bo takie ma w paszporcie, a pole maiden's name zostawiam puste? Formalnie żona już ma nazwisko Y, chociaż żaden dokument tego nie potwierdza.

Jest to dla mnie o tyle wątpliwe, że dalej we wniosku wpisuję siebie (męża) jako osobę towarzyszącą i jej stan cywilny też określam jako married. Podaję też, jak wiesz, swoje nazwisko (czyli Y) i czy nie wyda się komuś dziwnym to, że jest inne niż małżonki?

Zależy nam na czasie, bo znaleźliśmy całkiem niedrogie bilety i boimy się, że nam uciekną, gdy zaczniemy czekać na dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Formalnie żona już ma nazwisko Y, chociaż żaden dokument tego nie potwierdza." -- Jezeli zaden dokument nie potwierdza jej nowego nazwiska, to jak to moze byc "formalnie"? Jezeli formalnie nie zmienila nazwiska na dokumentach, to jej panienskie nazwisko jest jej formalnym nazwiskiem. (Przeciez sa kobiety ktore nie zmieniaja nazwiska po slubie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wniosku, który podpisaliśmy w USC widnieje, że żona po ślubie przyjmie moje nazwisko. Zaświadczenie z kościoła potwierdzające fakt zawarcia ślubu również znajduje się w USC. Dlatego zarówno dowód osobisty jak i paszport przestaną być ważne za pewien określony czas i korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem, zwłaszcza przy przekraczaniu granic zewnętrznych Schengen na terenie Polski. Żona przyjęła moje nazwisko i to, że w dokumentach noszonych przy sobie ma stare dane nie zmienia faktu, że dla USC ma już inne nazwisko i powinna te dokumenty zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz bilet na dane w paszporcie.będziesz miec nowy i ile kosztuje zmiana wtedy.dowiedz się tego.

Co do ważności to masz racje.wujek Google odpowie plus forum ile jest ważny paszport i dowód osobisty.

Możesz tez zadzwonić za darmo na infolinie z tym pytaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wniosku, który podpisaliśmy w USC widnieje, że żona po ślubie przyjmie moje nazwisko. Zaświadczenie z kościoła potwierdzające fakt zawarcia ślubu również znajduje się w USC. Dlatego zarówno dowód osobisty jak i paszport przestaną być ważne za pewien określony czas i korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem, zwłaszcza przy przekraczaniu granic zewnętrznych Schengen na terenie Polski. Żona przyjęła moje nazwisko i to, że w dokumentach noszonych przy sobie ma stare dane nie zmienia faktu, że dla USC ma już inne nazwisko i powinna te dokumenty zmienić.

Jakie znów ryzyko? Przecież będzie się posługiwać paszportem, nigdzie na granicy lub lotnisku nie pokazuje się aktu ślubu czy papierka z kościoła, kogo to obchodzi?

Ludzie latami nie zmieniają nazwiska na paszporcie i podróżują. Jestem tego najlepszym przykładem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wniosku, który podpisaliśmy w USC widnieje, że żona po ślubie przyjmie moje nazwisko. Zaświadczenie z kościoła potwierdzające fakt zawarcia ślubu również znajduje się w USC. Dlatego zarówno dowód osobisty jak i paszport przestaną być ważne za pewien określony czas i korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem, zwłaszcza przy przekraczaniu granic zewnętrznych Schengen na terenie Polski. Żona przyjęła moje nazwisko i to, że w dokumentach noszonych przy sobie ma stare dane nie zmienia faktu, że dla USC ma już inne nazwisko i powinna te dokumenty zmienić.

Daj spokoj z tym ryzykiem. Co USC sobie mysli nikogo nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znów ryzyko? Przecież będzie się posługiwać paszportem, nigdzie na granicy lub lotnisku nie pokazuje się aktu ślubu czy papierka z kościoła, kogo to obchodzi?

Ludzie latami nie zmieniają nazwiska na paszporcie i podróżują. Jestem tego najlepszym przykładem ;)

Moja zona amerykański paszport ma na moje nazwisko. Polski na poprzednie, korzysta z obydwu. Jakoś sie nie zebraliśmy żeby zrobić w Polsce umiejscowienie.

edit: przynajmniej moja krwawica, majątek i nieruchomości zgromadzone Polsce są bezpieczne. Hi hi hi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...