Skocz do zawartości

Przewożenie Jedzenia Z Polski Do Usa


Anarion

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Cegi92 napisał:

To w końcu jak jest z tym jedzeniem...bo co strona i forum to każdy inaczej pisze.

Z doświadczenia wiem, że moja mama woziła do USA grzyby w słoikach, czy wegorza również w słoiku. Teraz zastanawiam sie, czy rzeczywiście można to wwozić legalnie, czy też miała ona duożo szczescia. Oczywiscie było to jakies 5 lat temu i mogło sie cos do tej pory zmienic, dlatego pisze zeby sie dowiedziec od was jak to naprawde z tym jest.

Jeszcze jakie konsekwencje mozna poniesc jezeli mam załóżmy dwa słoiki grzybów, czy mogą mnie zawrócić do Polski?

Z tego powodu do PL cofnięty nie będziesz, ale (jak tracisz na wred ego celnika) karę za nielegalny wwóz żywności zapłacisz. Ostatnio to mi na lotnisku skonfiskowali schaboszczaki prosto z PL. Dostałem ostrzeżenie ze następnym razem to bedzie spory mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 minuty temu, RobertNYc napisał:

Z tego powodu do PL cofnięty nie będziesz, ale (jak tracisz na wred ego celnika) karę za nielegalny wwóz żywności zapłacisz. Ostatnio to mi na lotnisku skonfiskowali schaboszczaki prosto z PL. Dostałem ostrzeżenie ze następnym razem to bedzie spory mandat.

Spoko dzieki za odpowiedz, a jeszcze jedno zgłaszałes, ze wieziesz jedzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kompletnie nie rozumiem przewożenia [po co i na co, tak jakby w us jedzenia nie bylo...] przez ludzi przeroznych rzeczy do jedzenia w bagazach: kielbas, grzybow, wegorzy, ryb, roznych wlasnych wyrobow i ryzykowania niepotrzebna ewentualna czasem nawet stresujaca romozwa z oficerami na lotnisku.  

Najczesciej na forum spotyka sie kielbase. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...