Skocz do zawartości

Czy Warto W Mojej Sytuacji (Dv2017)


Zuza007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No tak do tego podchodzę. Jeszcze tylko pytanie o numer amerykański, bo nie mogę tego znaleźć.

Chcesz powiedzieć, że mogę mieć numer w formacie amerykańskim na skype? Mogę go założyć będąc w Polsce?

Jeśli ja mogę mieć polski mieszkając w stanach to Ty możesz mieć amerykański. Trzeba tylko zaznaczyć ptaszek, że mieszkasz w USA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jezeli chodzi o emeryture to ta rzadowa to jest bardziej, zeby nie glodowac niz przezyc, bys musiala miec duzy zapas gotowki z Polski zeby sobie spokojnie zyc na emeryturze i nie pracowac, bardzo duzo starszych ludzi tutaj pracuje, bo nie maja za co zyc na wlasnie takiej emeryturze, a nie odkladali na 401 k.

Witam,

Akurat emerytura w PL to jest bardzo niepewna sprawa, podatki wyśrubowane, kasy w ZUS niet, konta w 2 filarze opróżnione ;( , już zapowiadają że moje roczniki i starsze o ile sobie nie odłożą to będą miały wypłacane ~20% tego co teraz czyli głodowe racje.

podepnę się pod wątek i zapytam:

czy rodzina (2+2) z 50k usd rocznie dochodu utrzyma się w USA na przyzwoitym poziomie (bez kosztów kredytu hipotecznego)?

oraz czy pracując w PL jako db admin (6lat doświadczenia i 10 w sumie w IT) będę miał jako imigrant szansę na dobrą pracę w US?

Pzdr

O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze nie nawet w GA, gdzie jest tanio slabo to widze, firmy IT tez sa rozne, niektore placa ubezpieczenie tylko pracownikom,a rodzinie juz nie przyklad kolegi co miesiac na ubezpieczenie zdrowotne dla zony i 2 dzieci placi 1200$. Twojej zonie, tez pewnie nie bedzie oplacalo sie pracowac, jezeli dzieci sa male bo za przedszkole bedziesz musial zaplacic np jedno dziecko to koszt od 800$ wzwyz miesiecznie, wynajecie mieszkania, oplaty, 2 samochody, jedzenie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rodzina (2+2) z 50k usd rocznie dochodu utrzyma się w USA na przyzwoitym poziomie (bez kosztów kredytu hipotecznego)?

Mortgage jest często tańszy od wynajmu, to tak na marginesie. Ja płacę 2900 miesięcznie za wynajem w Oak Park w Illinois. Można taniej, ale wszystko zależy od tego co jest dla ciebie ważne: czy chcesz żeby każde dziecko miało własny pokój, czy chcesz mieć garaż/miejsce parkingowe, czy chcesz mieć blisko do komunikacji miejskej itp. No i czy szkoły w okręgu są dobre. generalnie im lepsze szkoły tym wyższe opłaty za mieszkanie.

Za 50K pewnie się da przeżyć, ale cudów się nie spodziewaj. Wszelkie kalkulatory z reguły nie przewidują takich "luksusów" jak kino, teatr, ksiązki, gry komputerowe, wjście do restauracji itp.

Życie w Houston jest tańsze niż p. w Chicago, ale w Chicago są pewne oklice w których nawet za dopłatą nie chciałabym mieszkać. Zakładam że w Houston jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Czyli żeby na przyzwoitym poziomie żyć - czyt. mieć na ubezpieczenie, rate kredytu lub wynajęcie domu w dobrej dzielnicy, samochód, kina i inne takie to ile tam trzeba zarabiać? 100k rocznie?

Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...