Skocz do zawartości

Czy Warto W Mojej Sytuacji (Dv2017)


Zuza007

Rekomendowane odpowiedzi

No i ładnie się wątek rozwinał :)

masa przydatnych linków i informacji za które dziękuję. U nas za równowartość domku za 250000USD można w Wawie kupić 100m^2 w dobrej lokalizacji, ceny sa ca 7k-12k PLN za metr w zależności od lokalizacji, przy czym to sa mieszkania w stanie surowym, beton na podłodze i tynk na ścianach. Nie mamy osiedli z basenami chociaż czasami się zdaża siłownia dla mieszkańców za free ale nie zawsze.

Odnośnie domków to one jak widziałem na zdjęciach są budiowane z jakiś paneli drewnopochodnych, czy taki dom jest w miarę wyciszony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No i ładnie się wątek rozwinał :)

masa przydatnych linków i informacji za które dziękuję. U nas za równowartość domku za 250000USD można w Wawie kupić 100m^2 w dobrej lokalizacji, ceny sa ca 7k-12k PLN za metr w zależności od lokalizacji, przy czym to sa mieszkania w stanie surowym, beton na podłodze i tynk na ścianach. Nie mamy osiedli z basenami chociaż czasami się zdaża siłownia dla mieszkańców za free ale nie zawsze.

Odnośnie domków to one jak widziałem na zdjęciach są budiowane z jakiś paneli drewnopochodnych, czy taki dom jest w miarę wyciszony?

Budownictwo jest rozne w zaleznosci w jakim stanie mieszkasz i jaka panuje tam pogoda, u mnie stawiaja takie domy z gotowych elementow, cale osiedle potrafi powstac w np. rok. Domy sa tak sobie wyciszone to samo z izolacja niby jest, ale jak przyjda zimne miesiace to trzeba grzac non stop bo to cieplo gdzies ulatuje z domu, w GA nie ma jako tako zimy ( chociaz z roku na rok jest coraz zimniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie się wątek rozwinał :)

masa przydatnych linków i informacji za które dziękuję. U nas za równowartość domku za 250000USD można w Wawie kupić 100m^2 w dobrej lokalizacji, ceny sa ca 7k-12k PLN za metr w zależności od lokalizacji, przy czym to sa mieszkania w stanie surowym, beton na podłodze i tynk na ścianach. Nie mamy osiedli z basenami chociaż czasami się zdaża siłownia dla mieszkańców za free ale nie zawsze.

Odnośnie domków to one jak widziałem na zdjęciach są budiowane z jakiś paneli drewnopochodnych, czy taki dom jest w miarę wyciszony?

Jako ze wlasnie budowalem...

Fundamenty sa betonowe ze stalowymi belkami bazowymi i podporami w piwnicy (zakladajac ze piwnica istnieje), konstrukcja nosna (framing) jest ogolnie drewniana, na to z zewnatrz idzie plyta + izolacja (Tyvek - pogooglaj), od wewnatrz idzie kolejna gruba warstwa izolacji i drywall. Zewnetrzny wrap to zaleznie od ceny cegla lub siding lub kombinacja obydwoch. Wnetrze to juz jak sobie zyczysz albo na co Cie stac. Generalnie w miare swierzo budowane domy (ten ktory sprzedaje byl wybudowany w 2006) sa dobrze uszczelnione, dobrze izolowane i ciche - szczegolnie jak znajduja sie w jakiejs odleglosci od wiekszej drogi czy torow kolejowych. Mam zdjecia z budowy od zupelnie pustego placu, przez dziure w ziemii i wszystkie etapy konstrukcji.

Pytanie brzmi czy rozmawiamy o domach czy apartmentach bo w dyskusji wyzej pojawiaja sie obydwie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupujesz dom ktory ma byc budowany przez dewelopera, to czesto masz najrozniejsze opcje na lepsze materialy - oczywiscie za dodakowe pieniadze. Jezeli sam budujesz to minimum jest wyznaczone przez prawa okolicy, a maksimum to juz zalezy od twojego budzetu. Kolega architekt wybudowal some wymarzony dom sprowadzajac nowoczesne materialy z calego swiata i z najlepszych firm. Dom nie wymaga prawie w ogole ogrzewania ani klimatyzaji - a klimat tu jest 4 pory roku plus bardzo gorace lato, Jak wszystko w USA, to co masz zupelnie zalezy od ile pieniedzy masz, lub chcesz wydac.

Ja mieszkam w miescie, w domu budowanym w latach 20tych - fantastyczna cegla, grube mury, piekne debowe podlogi i wysokie sufity -- tylko nowoczesne okna mamy, chociaz robione na zamowienie wiec wygladaja na stare. Ta cala jakosc znaczy ze zaplacilsmy o dobre 30% wiecej niz domek takiej samej wielkosci budowany 50 lat pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zarobkami to zależy kto co lubi i do czego jest przyzwyczajony - znajomi mieszkają na Florydzie, miejscowość pod Miami, maja na rodzinę $3600/mc. Ubezpieczenie medyczne via jego pracodawca (Publix) tylko. I nie narzekają. Mieszkanie 3 sypialnie, 2 łazienki, parking pod blokiem, na osiedlu basen, korty i siłownia dla mieszkańców. Budynki - 2 piętrowe, po 2 mieszkania na piętrze. Opłaty miesięczne za mieszkanie ok $960 ze wszystkim (w tym prąd + cable TV/Internet). Znalazłem im dom w okolicy, rata miesięczna ok $800 (już z podatkami) ale nie chcą - wolą nie przejmować się remontami budynku/instalacji/AC itp itd. Czyli znowu - kto co lubi. Okolica "zielona" na mapie przestępczości. W sumie taka mapa to fajna sprawa. Ciekawe jak by w PL była taka opcja, to jak by ta mapa wyglądała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Pewnie już ze 100 razy było to na forum, ale chciałam Was zapytać czy osoba, która pracowała w USA bez pozwolenia na pracę, dostanie Green Card jesli ja wylosuje (wiem, że to zależy też od różnych czynników)? Czodzi mi o to czy to dyskwalifikuje? Co w przypadku gdy nie ma "śladu", że się pracowało - brak wymieniania czeków, brak nr IRS itp? Choć nigdy pewnie nie wiadomo co kto o nas wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do Was jeszcze jedno pytanie: czy w przypadku gdy dostałam odmowę wizy studenckiej (8 czerwca przyszło pismo) i nie odwoływałam się od tej decyzji, to znaczy, że przebywam w USA nielegalnie od momentu wygaśnięcia mojej wizy turystycznej (16 marca wygasła), na której tu przyjechałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...