Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Kraków, polecam, strasznie równa lekarka. Nastawieniona na pozytywne zalatwienie sprawy i pomoc. Brakujące szczepienia załatwione na miejscu i wychodzisz z zaklejoną kopertą do doręczenia w ambasadzie. Czasowo wyglądało to tak, że ok. 9 pobranie krwi i RTG, a do lekarki o 15, wcześniej trzeba byłoby odebrać sobie to RTG. Pamiętajcie o 4 fotkach, no i warto zabrać karty szczepień w jakiejkolwiek formie, czy to książeczki czy innych akt, bo inaczej będzie kompleksowe szczepienie zapewne :)

Spokojnie, opiszę po spotkaniu jak było, obecnie jestem na etapie tworzenia checklisty czy wszystko mam i próbuje rozgryźć temat stronki https://cgifederal.secure.force.com/ gdzie teoretycznie powinien być termin podany w info od KCC, ale nie ma i nie wiem co z opłatą przy wizie imigracyjne, muszę to rozgryźć, chyba że kto wie jak to powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kraków, polecam, strasznie równa lekarka. Nastawieniona na pozytywne zalatwienie sprawy i pomoc. Brakujące szczepienia załatwione na miejscu i wychodzisz z zaklejoną kopertą do doręczenia w ambasadzie. Czasowo wyglądało to tak, że ok. 9 pobranie krwi i RTG, a do lekarki o 15, wcześniej trzeba byłoby odebrać sobie to RTG. Pamiętajcie o 4 fotkach, no i warto zabrać karty szczepień w jakiejkolwiek formie, czy to książeczki czy innych akt, bo inaczej będzie kompleksowe szczepienie zapewne :)

Spokojnie, opiszę po spotkaniu jak było, obecnie jestem na etapie tworzenia checklisty czy wszystko mam i próbuje rozgryźć temat stronki https://cgifederal.secure.force.com/ gdzie teoretycznie powinien być termin podany w info od KCC, ale nie ma i nie wiem co z opłatą przy wizie imigracyjne, muszę to rozgryźć, chyba że kto wie jak to powinno być?

Super. my też myślimy o Krakowie a Twój wpis tylko to potwierdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj dowiedziałam sie o wylosowaniu, a dziś już pierwsze schody przy wypełnianiu formularza....

Mam dzieci urodzone w Stanach, których nie wpisywałam we wniosku na loterię, bo takiej konieczności nie było (dzieci obywatele). Teraz mam to samo pytanie w formularzu - odpowiedzieć że mam dzieci, czy nie? Czy chcą ze mną imigrować? Dla mnie logiczny jest fakt, że dzieci posiadające obywatelstwo nie imigrują do swojego kraju... Może ktoś coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , podejrzewam ,że ktoś już o te rzeczy pytał ale nie mogę znaleźć:

1.Czy w przypadku wygrania mogę sobie wybrać konsulat np. w Krakowie czy tylko Warszawa wchodzi w g t

Tylko w Warszawie są przeprowadzane rozmowy w sprawie wiz imigracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

Ja mialam numer na pazdziernik a terminu na pazdziernik nie dostalam, wiec nie ma co patrzec na statystyki bo to jednak sie nie sprawdza...Zycze powodzenia anyway....

a może jeszcze nie dostałaś... a dostaniesz np. jutro albo w poniedziałek i wyjdzie na październik rozmowa. Bądźmy dobrej myśli tym bardziej, że tu na forum było podawane z tego co pamiętam, iż powiadomienia o rozmowie przychodziły na 4 do 6 tyg. przed datą rozmowy. Zatem trzymam kciuki Ania38 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

a może jeszcze nie dostałaś... a dostaniesz np. jutro albo w poniedziałek i wyjdzie na październik rozmowa. Bądźmy dobrej myśli tym bardziej, że tu na forum było podawane z tego co pamiętam, iż powiadomienia o rozmowie przychodziły na 4 do 6 tyg. przed datą rozmowy. Zatem trzymam kciuki Ania38 :)

oj watpie kochana watpie...ale za trzymanie kciukow dziekuje bardzo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy możecie mi powiedzieć jak to jest z wlotem i wylotem do USA? Rozumiem, że jak dostanę już zgodę na wjazd po rozmowie z konsulem mam 180 dni od daty zrobienia badań na wylot ale jak to jest z podróżami do Polski? Czy muszę tam siedzieć przez określony czas czy np. mogę polecieć na 2 miesiące i potem wrócić do Polski? Słyszałem też, że należy raz na pół roku przekraczać granicę, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...