Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A czy możecie mi powiedzieć jak to jest z wlotem i wylotem do USA? Rozumiem, że jak dostanę już zgodę na wjazd po rozmowie z konsulem mam 180 dni od daty zrobienia badań na wylot ale jak to jest z podróżami do Polski? Czy muszę tam siedzieć przez określony czas czy np. mogę polecieć na 2 miesiące i potem wrócić do Polski? Słyszałem też, że należy raz na pół roku przekraczać granicę, czy to prawda?

w usa musisz byc dluzej niz pol roku inaczej moga Ci zabrac GC. Co do 1 wlotu do USA to chodzi ze dostaniesz stempel na lotnisku i od razu mozesz wrocic do polski pozalatwiac np reszte spraw. Jednak pamietaj zeby nie przesiedziec w Polsce dluzej niz pol roku bo mozesz miec potem problem na granicy. Niektórzy mieli, inni nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

GC to nie wiza turystyczna i z chwilą postawienia nogi w USA masz prawa i obowiązki z bycia rezydentem. Od pobytu po rozliczenia podatkowe i radze o tym pamiętać nawet jak w USA zarobisz 0.

Te historie o pól roku powoli się kończą i więcej będzie przypadków ze zamiast witamy będą pytania po co Panu GC itp.

Co innego jeden raz być dłużej i pierwszy raz

Co innego latać sobie często i dłużej być po za USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj dowiedziałam sie o wylosowaniu, a dziś już pierwsze schody przy wypełnianiu formularza....

Mam dzieci urodzone w Stanach, których nie wpisywałam we wniosku na loterię, bo takiej konieczności nie było (dzieci obywatele). Teraz mam to samo pytanie w formularzu - odpowiedzieć że mam dzieci, czy nie? Czy chcą ze mną imigrować? Dla mnie logiczny jest fakt, że dzieci posiadające obywatelstwo nie imigrują do swojego kraju... Może ktoś coś poradzi?

Jak dla mnie na pytanie: Czy masz dzieci odpowiedź brzmi: tak ! Jeżeli masz dzieci a napisałaś że ich nie masz (nieważne czy są obywatelami czy nie) to skłamałaś w pierwszym wniosku. Analogicznie wniosek o wize imigracyjną DS-260 jest rozszerzeniem informacji z pierwszego wniosku gdzie zgłaszałaś się do loterii wizowej.

Myślę że podałaś tu na forum zbyt mało informacji tzn. gdzie obecnie przebywasz Ty i twoje dzieci, ile lat mają dzieci, gdzie będzie rozmowa z konsulem itd. Są na tym forum zapewne osoby bardzo kompetentne aby udzielić Tobie informacji, rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc ale troszkę mało ważnych info.

ad regulaminu loterii ( dzięki sly6) Dziecko, które ma obywatelstwo amerykańskie lub status stałego rezydenta, nie kwalifikuje się do wizy DV. Wpisanie takich dzieci do zgłoszenia czy też pominięcie ich w zgłoszeniu nie spowoduje żadnych negatywnych konsekwencji dla osoby wysyłającej zgłoszenie. Jeśli jednak w zgłoszeniu nie będą ujęte wszystkie dzieci, które mają prawo starać się o wizę, główny uczestnik loterii będzie zdyskwalifikowany, a podczas rozmowy z konsulem pozostałym członkom rodziny będą odmówione wizy. Więcej informacji o na temat członków rodziny w Często Zadawanych Pytaniach Zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat wypełniania elektronicznego zgłoszenia udziału w programie loterii DV-2017, dostępną wśród Często Zadawanych Pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7 lat mieszkam w Polsce, dzieci urodziły sie podczas mojego pobytu w Stanach na wizie studenckiej (przesiedzianej kilka lat...)

We wnosku do loterii nie musiałam uwzględniać dzieci - tak jest w regulaminie. Nie skłamalam, po prostu ich nie wpisałam.

Teraz chodzi o wniosek o wizę, stad moje pytanie.

Juz zresztą ich wpisałam, ponieważ nigdzie nie znalazłam odpowiedzi, ani informacji zeby i tym razem nie wpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7 lat mieszkam w Polsce, dzieci urodziły sie podczas mojego pobytu w Stanach na wizie studenckiej (przesiedzianej kilka lat...)

We wnosku do loterii nie musiałam uwzględniać dzieci - tak jest w regulaminie. Nie skłamalam, po prostu ich nie wpisałam.

Chyba masz powazny problem - z czytaniem....

Number of children – List the name, date of birth, gender, city/town of birth, and country of birth for all living unmarried children under 21 years of age, regardless of whether they are living with you or intend to accompany or follow to join you, should you immigrate to the United States. Submit individual photographs of each of your children using the same technical specifications as your own photograph. Be sure to include:  all living natural children;  all living children legally adopted by you; and,  all living step-children who are unmarried and under the age of 21 on the date of your electronic entry, even if you are no longer legally married to the child’s parent, and even if the child does not currently reside with you and/or will not immigrate with you. Married children and children who are already aged 21 or older when you submit your entry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7 lat mieszkam w Polsce, dzieci urodziły sie podczas mojego pobytu w Stanach na wizie studenckiej (przesiedzianej kilka lat...)

We wnosku do loterii nie musiałam uwzględniać dzieci - tak jest w regulaminie. Nie skłamalam, po prostu ich nie wpisałam.

Teraz chodzi o wniosek o wizę, stad moje pytanie.

Juz zresztą ich wpisałam, ponieważ nigdzie nie znalazłam odpowiedzi, ani informacji zeby i tym razem nie wpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby przebywające na wizie studenckiej nie dostają "bana". Dlatego wogole zdecydowałam sie brać udział w loterii.

Ale stres jest!!!! To jednak juz jakas przeszłość... Zastanawiam sie czy nie zasięgnąć porady prawnej, aby iść dobrze przygotowanym na rozmowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby przebywające na wizie studenckiej nie dostają "bana". Dlatego wogole zdecydowałam sie brać udział w loterii.

Ale stres jest!!!! To jednak juz jakas przeszłość... Zastanawiam sie czy nie zasięgnąć porady prawnej, aby iść dobrze przygotowanym na rozmowę...

Na razie to sie zastanow jak rozwiaz problem dosc ewidentnego misrepresentation. Nie material - wiec moze nie byc to wielki problem, ale zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...