Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Osoby przebywające na wizie studenckiej nie dostają "bana". Dlatego wogole zdecydowałam sie brać udział w loterii.

Ale stres jest!!!! To jednak juz jakas przeszłość... Zastanawiam sie czy nie zasięgnąć porady prawnej, aby iść dobrze przygotowanym na rozmowę...

tak czy inaczej-informuj nas. Zawsze jakies cenny informacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam. Jestem tu nowa i zainteresowal mnie ten watek.Otorz w tym roku zostalam wylosowana w DV2017 i bardzo mnie to cieszy,ale mam pewne obawy. Wniosek wypelnilam i wyslalam w czerwcu. Moje obawy sa zwiazane z poprzednim wyjazdem do USA. Otorz bylam na wizie J1 ponad 15 lat temu - byla to wiza work & travel. Nigdy tam jednak nie pracowalam. Nie dojechalam do "obozu" (parku rozrywki) gdzie mialam zarabiac psie pieniadze.Z tego co pamietam to chyba nie wyrobilam SSN itd. bo nie bylo mi to potrzebne. Zalozylam chyba jakies konto w banku aby wplacic pieniadze ktore przywiozalm ze soba,ale tego tez dokladnie nie pamietam. Minelo tyle lat!!! Podrozowalam kilka tygodni, odwiedzilam rodzine i spodobaly mi sie Stany wiec postanowilam aplikowac o wize studencka F1 i zaczelam tam szkole. Trwala ona prawie 2 lata. Kurs skonczylam w styczniu a do PL wrocilam konczyc studia we wrzesniu. Z tego co pamietam to wrocilam w terminie i nie przesiedzialam tej wizy,ale na 100% nie jestem pewna. Skoro kurs skonczylam w styczniu wtedy teoretycznie wygasala moja wiza F1, a wrocilam po ponad pol roku -przekroczylam 180dni....-nie jestem w stanie odszukac rzadnych dokumentow z tych czasow- poginely przy przeprowadzkach...i nie wiem czy mialam tego 10 letniego bana czy tez nie. Czytam na tym forum,ze na F1 nie dostaje sie bana wiec teoretycznie powinno byc ok. Moje obawy sa jeszcze zwiazane z wiza J1 -sama nazwa wskazuje: Work and Travel, a ja tylko zrealizowalam "travel"- czy to moze byc uznane za "visa violation" ??Czy oni moga zadawac pytania w kosulacie, ze skoro bylam na W&T to powinnam miec SSN i odprowadzac podatki itd. i czy to moze byc powodem odmowienia mi GC?Jest to dla mnie wazne poniewaz teraz mam rodzine i koszt aplikacji bedzie znaczny,a boje sie ryzykowac jesli to ma byc przyczyna odmowy. W formie DS260 na pytanie czy kiedykolwiek przesiedzialm wize zaznaczylam: nie i tak samo na pytanie czy kiedykolwiek zlamalam przepisy wizowe ("visa violation" ) odpowiedzialam nie,ale mam teraz watpliwosci. Bardzo prosze o konstruktywne odpowiedzi. Z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat to czasy kiedy był zamach na WTC i później zaczęli przyglądać się bardziej takim osobom jak Ty.

Pytanie jest takie czy organizacja pomagała Ci z SSN bo wiem ze nie które organizacje pomagały abyś dostała a Ty w biurze nie bylas a pytam się bo w ds260 jest pytanie czy masz numer.

Kolejna sprawa to miałaś zmieniony status i miałaś faktycznie to zrobione czy tez ktoś Ci pomagal i powiedział Ci ze masz a nie miałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat to czasy kiedy był zamach na WTC i później zaczęli przyglądać się bardziej takim osobom jak Ty.

Pytanie jest takie czy organizacja pomagała Ci z SSN bo wiem ze nie które organizacje pomagały abyś dostała a Ty w biurze nie bylas a pytam się bo w ds260 jest pytanie czy masz numer.

Kolejna sprawa to miałaś zmieniony status i miałaś faktycznie to zrobione czy tez ktoś Ci pomagal i powiedział Ci ze masz a nie miałaś.

Dokladnie zostalam tam po zamachach na WTC. Bylam przez wakacje na J1, a w pazdzierniku osobiscie przez szkole do ktorej chodzilam zalatwilam wize F1- nikt mi w tym nie pomagal. Mam nawet jakis dokument ze szkoly potwierdzajacy moj status. Mialam ciaglosc J1 a potem od razu F1.

Jesli chodzi o SSN to sparwa jest skomplikowana...nie pamietam za nic !!! czy ta organizacja w tym pomagalam. To bylo na studiach i organizacja pomagala nam zalatwiac wizy. Jak moglabym sprawdzic czy mialam nadany ten numer ? Szukalam na necie,ale nie moglam nic znalezc. Poza tym SSN w momencie nadania dostaje sie plastikowa karte z tym numerem?? Mam racje?? Sama juz nie wiem. Zaznaczylam na DS 260,ze nie posiadam tego numeru i ze prosze o nadanie go.

Martwie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wszystkim, mam pytanie odnośnie interview ponieważ mam nr EU67XX (DS złożyłem 29.05) więc teoretycznie powinienem już jakieś info dostać a tu dalej cisza, czy jest możliwe że dostane zaproszenie np nie na październik a np. grudzień? albo inaczej np przeoczył bym e-mail od nich to rozumiem że info o interview wisiało by na tej stronie co się sprawdzało czy jest się wylosowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Takeru Nie martw się, ja swoje interview powinnam mieć w październiku a zostałam zaproszona na grudzień. Możesz sprawdzić czy przypadkiem nie dostałeś zaproszenia wchodząc na tą samą stronę gdzie zostałeś wylosowany. Email który otrzymasz jest tylko przekierowaniem do tej strony. :) Zapewne jest to spowodowane wysłaniem DS260, ja swój wysłałam chyba w połowie maja. Do całego procesu trzeba mieć trochę cierpliwości, ale jak widać warto, bo już od półtora roku jestem po drugiej stronie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nie martw sie. Zaproszenie napewno przyjdzie. Ja mam numer nizszy od Twojego o ponad 1000 i tez teoretycznie powinnam byc zaproszona na pazdziernik,ale poniewaz DS 260 wyslalam dopiero w polowie lipca to czytalam gdzies,ze zaproszenie moze przyjsc dopiero na grudzien,a nawet styczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...