Jump to content

Polska Popiera Wprowadzenie Wiz Dla Obywateli Usa


ilya_

Recommended Posts

Możliwe jest wprowadzenie tymczasowo konieczności posiadania wiz dla Amerykanów, chcących przybyć do Polski. Rozwiązania takiego nie wyklucza polskie MSZ - podaje Radio Zet

Polska popiera wstępnie pomysł Komisji Europejskiej. Bruksela ma dosyć opieszałości Amerykanów w sprawie zniesienia wiz dla obywateli pięciu unijnych państw: Polski, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii i Cypru - ustalił reporter Radia Zet.

Komisja Europejska rozważa zawieszenie ruchu bezwizowego z USA, Kanadą i Brunei, które nie stosują zasady wzajemności wizowej.

Komisja oczekuje od członków UE stanowisk w tej sprawie do 12 lipca.

Plotka czy poważna sprawa ? Jakie opinie ?

Zródło:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polska-wprowadzi-wizy-dla-obywateli-USA-MSZ-nie-wyklucza,wid,18334476,wiadomosc.html?ticaid=117072

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

Amerykanie wzrusza ramionami i, jezeli wizy beda jakas przeszkoda, po prostu mniej z nich bedzie jezdzic do Polski... Nie wiem kto na tym wiecej straci, ale podejrzewam ze, naprzyklad, Czesi beda zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Katlia tutaj chodzi o całą Unie ;) jesli wchodzi o wlot obywateli USA.

Kto pamięta o zasadach z lat 90tych?

Pomiędzy Polska a USA?

Nikt wtedy nie prosił z USA oprócz Polonii o zniesieniu wiz dla obywateli USA.

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie wiekszosc Amerykanów bedzie sie tym przejmowac jak zeszłorocznym śniegiem. Na wakacje pewnie i tak sobie latwo wyjazda, nawet w ruchu wizowym a jakos nie slyszalam zeby Amerykanie bili sie o mozliwosc emigracji do Europy. Według mnie co najwyzej Europa ucierpi jak mniej turystów ze Stanow będzie sie chcialo bawic w wizy. Straszna kara!

Link to comment
Share on other sites

Nikt tego nie przepuści dalej - muszą "pomachać szabelką" bo takie są wymogi prawne (zasada wzajemności) ale na pewno Niemcy, WB etc. nie zrezygnują z dochodów jakie przynoszą amerykańscy turyści z powodu Polski czy Bułgarii.

Link to comment
Share on other sites

Takie coś:

http://www.rp.pl/Unia-Europejska/304129897-Bruksela-nie-pomoze-Polakom-w-zniesieniu-wiz-do-USA.html#ap-2

Ale najciekawszy z tego artykułu jest ten fragment:

"Okazuje się jednak, że po zamachach w Paryżu liczba odmów wydania ESTA sięgnęła 16,28 proc. w przypadku Francuzów. Nie otrzymuje go także 20,41 proc. Brytyjczyków (często pochodzenia pakistańskiego), 17,76 proc. Hiszpanów, 13,01 proc. Holendrów i 10,87 proc. Niemców. Amerykanie odmawiają także wydania ESTA aż 31,31 proc. Węgrów i 33,49 proc. Litwinów."

Link to comment
Share on other sites

Chcialabym zobaczyc jak te wizy beda przyznawane :)

Amerykanom raczej nie groza "slabe zwiazki z krajem" albo podejrzenie o wyjazd w celach zarobkowych :)

Jakbeda te same kryteria (lub podobne) to wszyscy te wizy dostana i tak :)

I teraz sobie wyorbazcie jakies amerykanskie forum gdzie rodowici jankesi pisza jakie sa sposoby zeby nielegalnie zostac w Bialymstoku :)

Link to comment
Share on other sites

Sporo amerykanow mysli/marzy o przeprowadzeniu sie do Europy zachodniej... i sa zaskoczeni jak to jest trudne. Portugalia jest reklamowana jako swietne miejsce na emeryture, ale zeby dostac pozwolenie na mieszkanie, amerykanie bawia sie z biurokracja przez rok, i dostaja te pozwolenie tylko po spelnieniu sporo wymagan w tym pokaz ze maja porzadne ubezpieczenie medyczne w USA (medicaid sie nie liczy, lol) i nie maja zadnych chorob zakaznych :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...