Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, szaman napisał:

Wiem, że wszyscy wiecie kiedy lsowanie, (...)

Właśnie chyba nikt nie wie. Możliwe, że losowanie odbywa się nawet godzinę po zamknięciu zgłoszeń, a w maju do publicznej wiadomości podawane są tylko wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Matt3 napisał:

Czyli jak użyłem zdjęcia z DV2017 to mój wniosek na DV2018 mógł zostać odrzucony ? 

nie sadze, 

ktos na forum z rok,2 lata temu byl tu co uzywal starego zdjecia jakiegos, byl na nim podobny do siebie...wylosowali go i problemow nie bylo...

na zdjeciu masz byc do siebie podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ilya_ napisał:

nie sadze, 

ktos na forum z rok,2 lata temu byl tu co uzywal starego zdjecia jakiegos, byl na nim podobny do siebie...wylosowali go i problemow nie bylo...

na zdjeciu masz byc do siebie podobny

Tak , ale to dopiero podczas tej loterii ma być ta niby "weryfikacja" zdjęć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl to wymog formalny, kto nie czytal/lub olal to, to jego problem.

Kwestia weryfikacji tego zdjecia moze zostac wykonana przez odp job odpalony na bazie danych podczas uploadu samego zdjecia i nastepnie porownania sumy kontrolnej w najprostszym przypadku (obie sumy rowne ==>kandydat odrzucony na wstepie). Ponadto mozna w pozniejszym etapie dokonac weryfikacji samej tresci zdjecia algorytmem (porownywane sa same fotografie), ktory taka instytucja jak rzad usa moze sobie zamowic...

Czas pokaze czy o fakcie takiej weryfikacji ktokolwiek nas poinformuje, a to dlatego ze jesli taka weryfikacja nastepuje to kandydaci beda odrzucani przed losowaniem a nie po i zadna informacja zapewne do takich osob nie dotrze (ze zostali odrzuceni), poprostu nie wezma udzialu w samym losowani i nikt ich nie poinformuje ze zostali odrzuceni bo zdjecie bylo stare...wiec zapewne nikt sie nie dowie.

 

Kolejna rzecza moze byc ze osoba wysylajaca 2 raz to samo jednak zostanie wylosowana i uda sie jej odbyc reszte procesu pozytywnie to wtedy mozemy domniemywac ze ten algorytm jest sciema lub ze nie jest doskonaly...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również życzę wszystkim powodzenia i grunt to podejść do wszystkiego na spokojnie jak wygracie, wysłać formularz DS-260, a potem to powolutku ogarniać i przyzwyczajać się do faktu, że możecie za 2 lata wylecieć do USA. Good Luck trzymam kciuki, aby wszystkim forumowiczom się udało i jak coś służę pomocą ;) (Ja mam już to za Sobą ;) )

 

P.S. Ja robiłem zdjęcie u fotografa przed wysłaniem wniosku do loterii, ale były chyba już takie sytuacje na forum, że wygrywały osoby, których zdjęcie nie było "brand new" z tego co czytałem na forum. Także nie przejmujcie się ;) A nóż się uda :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji do tegorocznej loterii: "Nie należy załączać starej fotografii. Zamieszczenie fotografii, która była dołączona do zeszłorocznego zgłoszenia spowoduje dyskwalifikację." Jaśniej już się chyba nie da. Warto dodać, że w instrukcjach do poprzednich loterii nie było takiej klauzuli więc niewykluczone, że zorientowali się, że spora część uczestników zamieszczała te same zdjęcia i od tego roku fotki są weryfikowane właśnie pod tym kątem.

Jeśli faktycznie tak jest, to osobiście nie wierzę, że ktoś to robi "ręcznie", lecz używany jest w tym celu odpowiedni program, który porównuje zdjęcia z poprzednich edycji loterii. Jeśli weryfikacja na tym się kończy, to możliwe że odrobinę inne wykadrowanie fotografii albo nawet ciut inna kompresja jpg-u wystarczy, żeby taki program "oszukać". Problem ma ktoś kto wysłał dokładnie ten sam plik jpg co w którejś z poprzednich loterii. Jeśli jednak weryfikacji zdjęć już wylosowanych osób dokonuje później człowiek, np. przed samą rozmową, to d..pa zbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...