Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, cee napisał:

Tylko 10%? Skoro najniższa krajowa to 1450pln netto a koszt pracodawcy to 2413pln :o

Całość opłaty za składkę zdrowotną w PL ponosi pracownik. " Składkę na ubezpieczenie zdrowotne finansuje z własnych środków wyłącznie ubezpieczony. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem nie ma nic 'za darmo'. Podatek dochodowy + ubezpieczenia pobierane nam z pensji to jakieś ca 33% do tego dochodzi VAT 23%. W tym jest ta darmowa służba zdrowia i darmowe szkolnictwo wyższe (o ile ktos zda na studia).

Jakie są podatki w US? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciopa

 

To że masz Luxmed o niczym nie świadczy... Luxmed mam i ja i ty prawdopodobnie ty w ramach pakietu pracowniczego czyli płacisz VAT tylko.

 

Twoja argumentacja że wolałbym mieć składkę na NFZ w kieszeni jest słaba bo pakiet masz póki pracujesz dla konkretnej firmy i ten koszyk świadczeń pokrywa to co daje ci NFZ ale...

Gdy stracisz pracę stracisz Luxmed a z prywatnych pieniędzy nie będzie ci stać opłacić tego pakietu przez resztę zycia, a po secundo koszyk który masz z pracy umożliwia ci tylko pewien zakres świadczeń a za resztę musisz normalnie zapłacić gdzie w NFZ masz to teoretycznie i praktycznie za free... 

Wiec NFZ nie jest taki zły jednak Luxmed w zależności od pakietu i firmy nie pokrywa wielu rzeczy z NFZ ale jeśli masz na myśli badania i zwykle wizyty to jest wygodniejszy niż stanie w kolejce nfz-tu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dublin napisał:

Maciopa

 

To że masz Luxmed o niczym nie świadczy... Luxmed mam i ja i ty prawdopodobnie ty w ramach pakietu pracowniczego czyli płacisz VAT tylko.

 

 

Nie - umowę z LuxMed mam prywatną. Moja "firma" nie zapewnia żadnego pakietu u nikogo. Pakiet mam VIP tak, że nawet np. rezonans magnetyczny mam w pakiecie, a jak LuxMed nie ma dla mnie terminu wizyty w ciągu 14 dni to płaca mi za wizytę w dowolnej prywatnej przychodni...

Na NFZ zapłaciłem w 2016 roku ok 25 tys zł - nie ma takiego drogiego pakietu w żadnej prywatnej sieci medycznej w PL.

Tak, że niestety Twoja teoria wzięła w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...