Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 godzin temu, oss napisał:

tak jak pisałem nie ma nic 'za darmo'. Podatek dochodowy + ubezpieczenia pobierane nam z pensji to jakieś ca 33% do tego dochodzi VAT 23%. W tym jest ta darmowa służba zdrowia i darmowe szkolnictwo wyższe (o ile ktos zda na studia).

Jakie są podatki w US? 

Jest jeszcze sales tax na wszystko co kupujesz (poza jedzeniem) -- moze byc nawet 10%, i property tax (za dom wlasnosciowy) ktore moze byc jakies $3-$5,000 na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, katlia napisał:

Jest jeszcze sales tax na wszystko co kupujesz (poza jedzeniem) -- moze byc nawet 10%, i property tax (za dom wlasnosciowy) ktore moze byc jakies $3-$5,000 na rok

$5000 property tax to bardzo mało. Serio. U mnie tyle się płaci za $250k warty dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawione sprawy są bardzo ważne bo dotyczą kosztów życia przed i po ew. emigracji ale nie przekonywanie się nawzajem kto ma gorzej a kto lepiej. Nie ukrywam że dużo się dowiedziałem, parę rzeczy zrozumiałem ale po co sobie udowadniać kto ma gorzej. Podanie swojej subiektywnej, uzależnionej przeżyciami, doświadczeniami i szczęściem lub jego brakiem ma przygotować czytających na możliwe scenariusze które mogą wystąpić przy splocie pewnych pozornie niepowiązanych zdarzeń. Tak więc piszcie jak najwięcej tylko nie próbujcie się przekonywać a jeżeli już to do tego że to właśnie AUTOROWI wpisu jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, goldstar_2004 napisał:

przedstawione sprawy są bardzo ważne bo dotyczą kosztów życia przed i po ew. emigracji ale nie przekonywanie się nawzajem kto ma gorzej a kto lepiej. Nie ukrywam że dużo się dowiedziałem, parę rzeczy zrozumiałem ale po co sobie udowadniać kto ma gorzej. Podanie swojej subiektywnej, uzależnionej przeżyciami, doświadczeniami i szczęściem lub jego brakiem ma przygotować czytających na możliwe scenariusze które mogą wystąpić przy splocie pewnych pozornie niepowiązanych zdarzeń. Tak więc piszcie jak najwięcej tylko nie próbujcie się przekonywać a jeżeli już to do tego że to właśnie AUTOROWI wpisu jest lepiej :)

dobra odpowiedź.. Zawsze gdy ktoś kogoś chce przekonać to wychodzi źle. Czy można wiele z tego się dowiedzieć / wiem jedno ze dobry doradca podatkowy jest potrzebny by mieć z podatków więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...