Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, maciopa napisał:

I tak oto z tematu DVL2018 zrobiliśmy temat pt: "Podatki, opłaty i koszty życia czyli tam gdzie Polaków dwóch tam opinii 15" :)

 

No fakt :) Ale KOSZTY ZYCIA W USA ROZNIA SIE OD STANU DO STANU, miejscowosci do miejscowosci. Nie mozna ogolniac. My tu sie nie tyle klocimy, co wymieniamy fakty o wlasnie tych roznicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 24.03.2017 o 21:28, AJ Doe napisał:

Hmmm było miło i się skończyło - taka konkluzja po przeczytaniu kilku ostatnich stron. Pełno tu oskarżeń o infantylizm, za małą wiedzę, zbyt duże rozmarzenie, brak doświadczenia, życiową nieporadność etc. Co poniektórym proponowałabym założyć temat: Ameryka, która nas rozczarowała (o ile takiego jeszcze nie ma ;) ). To ciekawe, dowiadywać się, co ludzi spotyka - porównywać doświadczenia, ale żeby od razu mówić, że jak ktoś jest nazbyt entuzjastycznie nastawiony, to tyłek po upadku będzie go bardziej bolał ? Chyba niektórzy zapomnieli, co ich natchnęło do podjęcia decyzji o wyjeździe. To dosyć popularne u Polaków i co również "zarzuca" się Polonii - brak integracji. Jednoczenia się między sobą np. na obczyźnie. Równie popularne jest idealizowanie swojej ojczyzny (przepraszam za stwierdzenie) jak się z niej po prostu uciekło. Kierunek w jakim zmierza ten kraj jest nie do opisania. Lubię rozmawiać z ludźmi w wieku moich rodziców, którzy w latach 60-tych / 80-tych mieli możliwość emigracji w celach różnych, ale mimo wszystko zostali. Teraz żałują - tych historii są dziesiątki. (pominę temat zmieniających się czasów)

Co do "raju" - to każdy ma o nim inne wyobrażenie. A forum jest od tego, aby rozmawiać, bo jeśli ktoś potrzebuje "pojazdu" (nie mechanicznego :D ) to zapraszam 25.03.17 na manifestacje do Warszawy.

Dokladnie:) Czytam posty od mojej ostatniej odpowiedzi na twój i naprawde my Polacy porażka totalna. I juz całkiem teksty typu ze sie ktoś nakrecil i bedzie przez tydzien odkrecal.

#KaeR

Po pierwsze siedzisz sobie w USA na tym forum niczym nie pomagasz tylko dogadujesz i krytykujesz  przy postach innych użytkowników i  żalisz sie na USA. 

Po drugie nawet jak mnie nie wylosują to przez tydzień nie bede musial  sie odkrecać jak to ująłes poniewaz jest to moja 4 laoteria a w PL mam dobrze płatna prace rodzine jestem osobą wykształcona i jak na swój wiek duzo juz osiągnąłem. Loterie traktuje jako przygode i cheć spelnienia kolejnego marzenia.

Po trzecie załóż sobie posta jestem rozczarowany USA ucieklem z kraju za komuny i chcilbym wrócic bo jesli nie bierzez udzialu w loteri to po co zabierasz głos!!!

Po czwarte wez sie chlopie wyluzuj bo przypominasz mi posla prezesa takiej parti co mi teraz kraj w ktorym zyje na codzien demoluje!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, prem napisał:

Dokladnie:) Czytam posty od mojej ostatniej odpowiedzi na twój i naprawde my Polacy porażka totalna. I juz całkiem teksty typu ze sie ktoś nakrecil i bedzie przez tydzien odkrecal.

#KaeR

Po pierwsze siedzisz sobie w USA na tym forum niczym nie pomagasz tylko dogadujesz i krytykujesz  przy postach innych użytkowników i  żalisz sie na USA. 

 

Komentuje misiu kolorowy. Nie podoba sie nie czytaj. Dodaj mnie do ignora i masz bol dupy z glowy. :D

Cytuj

Po drugie nawet jak mnie nie wylosują to przez tydzień nie bede musial  sie odkrecać jak to ująłes poniewaz jest to moja 4 laoteria a w PL mam dobrze płatna prace rodzine jestem osobą wykształcona i jak na swój wiek duzo juz osiągnąłem. Loterie traktuje jako przygode i cheć spelnienia kolejnego marzenia.

 

Ciesze sie prem z Twoich sukcesow, ale wyluzuj troche i nabierz dystansu. To byl zart.

Cytuj

Po trzecie załóż sobie posta jestem rozczarowany USA ucieklem z kraju za komuny i chcilbym wrócic bo jesli nie bierzez udzialu w loteri to po co zabierasz głos!!!

 

Biore udzial w loterii. Kilka osob w tym watku nie bierze i jakos sie do nich nie przyp*.

Cytuj

Po czwarte wez sie chlopie wyluzuj bo przypominasz mi posla prezesa takiej parti co mi teraz kraj w ktorym zyje na codzien demoluje!!!!!!!!!

Nie musisz mi prawic komplementow. You had me at hello. :>

A tak w ogole mi wylazles z ignora bo mi sie na telefonie zle kliknelo. :P Sio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2017 o 19:01, KaeR napisał:

Poza tym rejestracja sie skonczyla a wynikow nie ma jeszcze, to nie wiem o czym chcecie pisac...

Może o tym gdzie ewentualnie będziemy się osiedlać ;) Podobno za marzenia nie karają a zawsze lepsze to niż kłótnia na poziomie gimnazjum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcelW. napisał:

Może o tym gdzie ewentualnie będziemy się osiedlać ;) Podobno za marzenia nie karają a zawsze lepsze to niż kłótnia na poziomie gimnazjum

Przeciez nikt nie mowi, zebyscie nie dyskutowali na ten temat, ale policja mysli ma pretensje, ze dyskutujemy o roznicach pomiedzy Polska i USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prem

dla kilku osob jest to sens ich egzystencji i pozbawienie dostepu do konta bylo by nich jak podanie cyjanku ;)

ja tez stracilem sporo czasu na jalowa dyskusje ktora to konczyla sie wrecz wyzwiskami w moim kierunku i obwinianiem mnie dlatego ze mialem swoj punkt widzenia i czelnosc go zaprezentowac a towarzystwo wzajemnej adoracji atakowalo wtedy zaciekle cala sfora, pamietam tez 2 uzytkownikow ktorzy sie obserwujac ten cyrk poprostu wypisalo z forum a byly to osoby ktore owiedzaly je dla przyjemosci bo GC juz posiadaly i ich misja nie bylo nawracanie.

 

Takze luzik ;) rob swoje i nie patrz na to co inni pisza i czy im sie to podoba. Bedac soba wnosisz prawdziwa wartosc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KaeR napisał:

Przeciez nikt nie mowi, zebyscie nie dyskutowali na ten temat, ale policja mysli ma pretensje, ze dyskutujemy o roznicach pomiedzy Polska i USA. 

Prawda jest jednak taka ze siedzi tu kilku zgorzknialych malkontentow z pewna Ruda osobniczka na czele, ktorzy tylko biadolą zachowujac sie jak typowy pies ogrodnika, co to sam juz nie może jeść ale w zyciu innemu nie da. (przemądrzanie sie, kategoryczne opowiadanie za likwidacja loterii itd itd)

W ogole cale te kłótnie i podsumowania/porownywania zycia to jest smiech na sali. Prawda jest taka ze nie ma tu wielkiej filozofii i poziom zycia (uwzgledniajac 4x silniejsza walute i jedynie nieco wyzszy koszt zycia) bedzie jakies 3-3,5x lepszy niz w Polsce, podobnie zreszta ma sie porownanie PL do zachodu Europy, tu wielkich roznic nie ma. Zylem w Stanach i wiem co mowie. 

A ze apetyt rosnie w miare jedzenia i niektorzy po latach moze zgorzknieli bo zobaczyli ze sasiad Steve ma lepsza fure a sasiad John w sam ogrod wpakowal 20k to moze i zapomnieli skad przybyli i o ile im sie poprawilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vega napisał:

Prawda jest jednak taka ze siedzi tu kilku zgorzknialych malkontentow z pewna Ruda osobniczka na czele, ktorzy tylko biadolą zachowujac sie jak typowy pies ogrodnika, co to sam juz nie może jeść ale w zyciu innemu nie da. (przemądrzanie sie, kategoryczne opowiadanie za likwidacja loterii itd itd)

 

A co nie mozna sie opowiadac przeciwko? Sam biore udzial, ale nie moge sobie pogadac o jej glupocie? To forum jest dla wszystkich. Ludzi, ktorych nie rozpoznaje nie czytam chyba, ze mam troche wiecej czasu. Co sie tam bede wczytywal co ma meteor do powiedzenia? Kazdy moze sobie forum przefiltrowac i czytac co my sie podoba. A "Ruda osobniczka" wiecej pomogla odnosnie jednej z kategorii wizowej niz wielu co narzeka, ze ktos komentuje ich wypowiedzi. 

Cytuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...