Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, cee napisał:

Jak dla mnie loteria powinna być zlikwidowana. Też biorę w niej udział, nie mieszkam w Stanach itd, ale każdy zdrowo myślący człek chyba zdaje sobie sprawę że reforma imigracji dałoby więcej niż loteria. I nam i im ^_^

Sam tak uwazam, jak pewnie i wiekszosc z nas, przy czym tylko niektorzy maja potrzebe zeby to kategorycznie wyglaszac co roku, zeby pokazac swoja odrebnosc i powodowac bol d*py uczestniczacych (szczegolnie tych podjaranych za 1 razem), ale sugerowanie, ze likwidacja loterii sprawi ze nagle latwiej bedzie tu kazdemu wyemigrowac to tez niezly zart, no ale wiadomo, tutaj kazdy jest najwyzszej klasy specjalista, zderzanie hadronow i przeszczepy serca sa na porzadku dziennym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

np powinno być jak w Kanadzie ze jest program Federalny i danej Prowincji a tutaj Stanu. I np zamiast wyjazdu do Illinois to wyjazd do Utah czy Alabamy na stały pobyt. I wtedy by się okazało kto by chcial w te rejony z chęcią jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vega napisał:

Sam tak uwazam, jak pewnie i wiekszosc z nas, przy czym tylko niektorzy maja potrzebe zeby to kategorycznie wyglaszac co roku, zeby pokazac swoja odrebnosc i powodowac bol d*py uczestniczacych (szczegolnie tych podjaranych za 1 razem), ale sugerowanie, ze likwidacja loterii sprawi ze nagle latwiej bedzie tu kazdemu wyemigrowac to tez niezly zart, no ale wiadomo, tutaj kazdy jest najwyzszej klasy specjalista, zderzanie hadronow i przeszczepy serca sa na porzadku dziennym

Loteria padnie ofiarą jakiejkolwiek reformy, tak jak znajduje się garnitur ze studniówki po 20-tach w szafie. Teraz już wiemy, że żadnej reformy przez najbliższe cztery lata nie będzie przy tej degrengoladzie. 

Fakt, ból dupy aplikantów w temacie likwidacji - bezcenny. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KaeR napisał:

I?

I nic, luźna obserwacja. Przy okazji okazuje się, że ból dupy pojawia się zarówno po stronie zwolenników jak i przeciwników loterii :P

Tylko czemu nikt nie najeżdża na sponsorowanie rodzinne które ściąga więcej ludzi a jest równie bezwartościowe dla US co ta loteria? :huh: 

Coś jest z tym psem ogrodnika o którym ktoś wcześniej pisał...

P.S.

Gwoli ścisłości - zdaję sobie sprawę, że dla Stanów emigranci loteryjni nie przedstawiają specjalnej wartości, jednak z oczywistych względów jestem za jej utrzymaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, SuperTraveller napisał:

I nic, luźna obserwacja. Przy okazji okazuje się, że ból dupy pojawia się zarówno po stronie zwolenników jak i przeciwników loterii :P

Tylko czemu nikt nie najeżdża na sponsorowanie rodzinne które ściąga więcej ludzi a jest równie bezwartościowe dla US co ta loteria? :huh: 

Coś jest z tym psem ogrodnika o którym ktoś wcześniej pisał...

P.S.

Gwoli ścisłości - zdaję sobie sprawę, że dla Stanów emigranci loteryjni nie przedstawiają specjalnej wartości, jednak z oczywistych względów jestem za jej utrzymaniem.

Alez najezdza - sa powszechne glosy w kwestii ograniczenia emigracji rodzinnej i bardzo dobrze - moim zdaniem - rodzenstwo, dorosle dzieci to jest lekka przesada (jakby co to mam brata) - chyba w zadnym innym kraju tak nie ma. Zreszta ta emigracja rodzinna powoduje zaburzenie diversity bo wiekszosc emigrantow to Meksyk i jak podejzewam Filipiny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łukasz90 napisał:

Jeżeli mogę ja napisać to w moim mniemaniu Skandynawia jest przereklamowana .Miałem gotowy plan przeprowadzenia się do Szwecji , nawet miałem  gotowa nawet jak na warunki szwedzkie ofertę pracy (tylko w Kirunie). Brałem pod uwagę Malmo albo Stockholm , pojechałem zobaczyłem + zasięgnąłem opinii i zrezygnowałem. Jest taka piosenka Kazika coście zrobili z tą krainą. To mówią mieszkańcy to mówią polscy imigranci.Zresztą przykład: Moja przyjaciółka 7 lat mieszkała w Norwegii , planowała zakup teraz domu , dobrze zarabiała z powodu imigrantów i zmiany życia w tym kraju w przeciągu ostatniego roku spakowała się i wróciła do Polski czego nigdy nie planowała bo przez 5 lat żyło się jej tam dobrze.  Teraz wyjechał inny mój  przyjaciel do  Norwegii , Zresztą to jest wyjątek od reguły .Wielu moich znajomych jest w Norwegii , wielu uciekło przez ostatni rok tak się pogorszyła sytuacja. I tutaj kłania się punkt patrzenia od punktu siedzenia ,Bo on czuje się tam  bezpiecznie , mieszka ponad pół roku w arabskiej dzielnicy chodził nocą i czuł się bezpiecznie, teraz mieszka w lepszej dzielnicy  jeździ komunikacja miejsca w nocy i jest to samo.  kolega siedzi w Norwegii zaprasza mnie (prawdopodobnie pojadę latem a jak się nie uda w tym losowaniu to pojadę chyba na dłużej bo grzech nie skorzystać miejsce w dobrym mieszkaniu z znanymi współlokatorami jest +praca pewna jest-bo inny kumpel dorobił się i  zjeżdża definitywnie do Polski  , wszedłbym na jego miejsce ) .

(ciach :) )

 

Generalnie spod palca mi to wyjąłeś. Dodam też, że znajomi Szwedzi, Norwedzy i Finowie, po przejściu na emeryturę biorą nogi za pas i wyprowadzają się do Hiszpanii oraz Portugalii i tam im spada maska poprawności politycznej, dzięki czemu okazuje się, że Trump miał rację mówiąc o Szwecji "że nie chciałby tam teraz przebywać", że Finom wszędzie dobrze ale nie w Finlandii etc etc

Odnośnie rzeczywistego obrazu Skandynawii odsyłam do przekazów z Y2Be nagrywanych przez młodych mieszkańców tych krajów, przerażonych obecną sytuacją.

Znamienne jest, iż w przeszłości Policjant Norweski nie nosił przy sobie broni ("bronia jeździła" w samochodzie), teraz noszą ją na co dzień a w aucie mają długą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KaeR napisał:

Fakt, ból dupy aplikantów w temacie likwidacji - bezcenny. :-)

Cechą znamienną Polaków jest, że "po nas to i nawet Potop" ... dlatego też, niestety, to co napisał @Łukasz90 jest przykre - podczas gdy większość emigracji trzyma się razem i w ten czy inny sposób wspomaga swoich krajan, to Polak Polakowi wilkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rynr napisał:

Loteria wizowa była dobra 20 lat temu, ameryka potrzebuje reformy imigracyjnej choćby tylko z tego powodu, że ich procedury w dzisiejszym świecie stają się absurdalne.

Dobry temat na osobny wątek - "Polska myśl w reformie imigracyjnej USA".

Bez kozery stwierdzenie, że Polacy są świetni we wszystkim .... o czym rozmawiają :) jest prawdziwe.

A serio - w ramach przygotowywanej propozycji zmian w przepisach imigracyjnych USA (lata ok 2012-13), która zakładała m.in. zastąpienie Loterii emigracją celową, ówczesna administracja polska, zamiast skupić się na negocjacji stałej puli wiz pracowniczych dla Polaków (dobrym przykładem tych negocjacji jest Irlandia - 50 tys wiz pracowniczych rocznie miało być wydzielone tylko i wyłącznie dla obywateli IRL), skupiła się... na zniesieniu wiz turystycznych do USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maciopa napisał:

Cechą znamienną Polaków jest, że "po nas to i nawet Potop" ... dlatego też, niestety, to co napisał @Łukasz90 jest przykre - podczas gdy większość emigracji trzyma się razem i w ten czy inny sposób wspomaga swoich krajan, to Polak Polakowi wilkiem.

Po pierwsze, więcej zrobiłem dla pojedynczych Polaków w USA niż Wy, więc mnie możecie pocałować w dolne plecy. Kiedy ja o coś poprosiłem (jakiś drobiazg w porównaniu do tego co dostali ode mnie), a to noga ich boli, a to czy mogę poprosić kogoś innego. 

Po drugie, nie interesuje mnie narodowość osób. Jak ktoś jest ok to może być i z Marsa. Powiedziałem, że loterie trzeba zlikwidować, ale nie z uwagi, że Polacy... 

Po trzecie, ja przeciętnego Polaka nie lubię. Właśnie z uwagi na taką postawę, jak Polak może używać logiki, jak tu ziom próbuje do USA wyjechać. Nie po to człowiek wyjeżdża, żeby się  na siłę Polakami otaczać. 

No i w odpowiedzi do innego posta. Ktoś w ogóle spojrzał, kto dostaje EB-1? Rozmawiałem i pracuję z ludźmi co dostali pobyt w tej kategorii. Często na podstawie rzeczy, które ja czasem robię w kilka dni. Ani nie trzeba zderzac hadronow ani wykonywać operacji na otwartym sercu. Nie musisz mieć nawet doktoratu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...