Skocz do zawartości

Usa Vs Uk


ania38

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj w UK tez sa super wyprzedaze i mozna kupic markowe rzeczy w promocjach nawet 75% off.

Wedlug mnie minusy UK: to pogoda, rozmiary domow, ogrodow no i teraz ten Brexit ( z ktorym jeszcze nie wiadomo jak sie potoczy). ,

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z jezykiem ??, przeciez w obydwu krajach jest ten sam: angielski :).

Ludzie ?? - teraz moze troszke sie to zmienilo i mniej lubia "nasz akcent" po referendum, ale to mysle przejsciowe. Raczej Anglikow odbieram za ludzi przyjaznych i otwartych podobnie jak Amerykanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zielonywkarty tak jest z tymi cenami ze są obniżki dlatego to tanio jest a tak to jest juz różnie ;)

Jak widzisz to jest myślenie kogoś kto coś widział coś czytał i myśli że wszyscy są mily a wystarczy pojechać do pewnych krajów i jak sam napisałeś wtedy widać ta młodzież

Chcesz zobaczyć prawdziwe oblicze ludzi to pokaz sie z dobrej strony lecz np brak Ci pobytu i wtedy zobaczysz jak np dziewczyny będą Cię widzieć. Zrób takie sobie eksperymenty ;)

Bo ze trafisz na ludzi ok nie znaczy ze dla mnie tacy będą ;)

Pamiętam kiedys czytałem wiele o osobach narodowości żydowskiej i co się później okazało ze ta osoba pomogła mi za to inni mówili to nie moja sprawa

Tak to jest z tymi stereotypami oraz życiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly jesli chodzi o spozywke to w wiekszosci krajow zachodnich jest drogo i niczym sie to nie rozni. Jakby porownywac ceny w UK i Usa to wydaje mi sie ze jest podobnie ze wskazaniem na UK tylko znowu stany wygrywaja wiekszymi opakowaniami ( no moze poza browarami)

Co do stereotypow to nie musisz mi mowic. W Stanach nasluchalem sie o Kanadzie i mialem wyrobione zdanie . Bylem, poznalem i musze powiedziec ze kocham ten kraj.

Tutaj w UK tez sa super wyprzedaze i mozna kupic markowe rzeczy w promocjach nawet 75% off.

Wedlug mnie minusy UK: to pogoda, rozmiary domow, ogrodow no i teraz ten Brexit ( z ktorym jeszcze nie wiadomo jak sie potoczy). ,

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z jezykiem ??, przeciez w obydwu krajach jest ten sam: angielski :).

Ludzie ?? - teraz moze troszke sie to zmienilo i mniej lubia "nasz akcent" po referendum, ale to mysle przejsciowe. Raczej Anglikow odbieram za ludzi przyjaznych i otwartych podobnie jak Amerykanow.

Co do jezyka tu tez mozna trafic na "texas" albo "poludniowe stany" ale ogolnie jest on przyjazniejszy dla ucha. W Londynie nie mieszkalem w uk tylko w mniejszych miejscowosciach gdzie akcenty byly tragicznie i porostu nie odroznialem jednej sylaby od drugiej tak "gulgali"

Polecam scene z filmu pixel gdzie prezydent usa idzie na spotkanie z premier uk i tez nic nie kuma. :D mialem wkleic filmik z u2ba ale nie moge znalesc tej sceny.

Tak ludzie. W Uk jest moda na totalna hamowe i tak dalej. Im ktos bardziej rynsztokowy tym chyba ma wiekszy prestiz w kazdej kategorgii wiekowej. Niechec do naplywowych to norma chociaz masz racje ze na nas patrzono przychylniej niz na inne nacje . Tylko co to zmienia ze nam przez pewnien czas poblazano a innych rugano ? Niechec i rasizm byly tylko nas mniej dotyczyl. Tak to widze po swoich doswiadczeniach.

Tutaj ludzie sa inni. Przyjedziesz zobaczyc. A w Kanadzie sa lepsi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wszedzie sa i beda rozni, tutaj tez sa niemili i tez sa rasisci tylko nikt otwarcie o tym nie mowi. Kolezanka z Indii opowiadala mi jak biale dzieciaki traktuja jej 4 letniego syna w przedszkolu, czy na podworku nie chca sie z nim bawic, szturchaja, wyzywaja ( same sie tego nie nauczyly) mieszka na b. dobrym osiedlu. Mieszkalam w UK przez 3 lata na wyspie Jersey, wspominam ten czas i ludzi bardzo milo, nie spotkalam sie z hamskim czy rasistowskim zachowaniem u anglikow, natomiast spotkalam sie tutaj i to nie raz, nie w stosunku do mnie, ale do innych nacji " kolorowych ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim czasie byles w UK..ale ja mieszkajac tutaj w szkocji ponad 10 lat to moge powiedziec ze slonce i dobra pogoda jest tutaj jak na lekarstwo... pogoda najgorsza chyba na calym globie,,, jesienia okropne wiatry az do wiosny, ciagle pada i wieje,, a lato juz od jakiegos czasu mamy beznadziejne, nie pamietam kiedy sie opalalam w ogrodku, musimy lapac chwile slonca latem i wtedy pakujemy rodzinke i gdzies jezdzimy.... wWiec jesli chodzi o pogode to stanowczo -NIE..

a co do zycia i zakupow w UK to moze jest i taniej niz w uk niz w Pl ale pod warunkiem ze nie przeliczamy funt-zloty... reasumujac zarobiony 1500 funtow a 1500 zl to stanowczo za te pieniadze mozna przezyc lepiej w UK niz w PL ... Mieszkania- beznadziejnie male klitki, ogrodki pppffuuuu, no i co GRZYB w mieszkaniach jest okropny, nawet jesli sie grzeje caly rok...MEDYCYNAI OPIEKA LEKARSKA- jest ok ale o wszystko trzeba prosic jesli chodzi o robienie wynikow, dentysci beznadziejni, nie wiem jak w prywantych gabinetach (ale to kosztuje tysiace funtow)...... Szkolnictwo.... nienajgorsze ale i nie ma rewelacji... poziom stanowczo za niski, co mi sie podoba to jest bezstresowe nauczanie i bez pospiechu, na wszystko maja czas no i dzieci ktore sa slabsze w nauce nie przesiaduja klasy poraz kolejny... Napisalam ulamek tego co tutaj jest a czego nie ma hihi.... ale to sa tylko i wylacznie moje odczucia i mojej rodziny....pozniej napisze cos wiecej... obowiazki wzywaja... w koncu jestem MAMA na pelen etat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkalem nigdy w UK, bylem tam kilka razy tylko, najdluzej przez dwa tygodnie. Wiem na pewno, ze pogoda w UK jest zdecydowanie lepsza niz w USA :)

Proszę się nie sugerować opinią Pana JKB. Jego standart pogodowy różni się znacznie od średniej światowej. Komuś o takich poglądach pogoda w Szkocji jest w sam raz. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o UK to myślę podobnie jak inni: "ciasno", ponura pogoda, narastające nastroje antyimigranckie. Choc tak zle jak malują to media jeszcze nie ma, ale tendencja jest "jednokierunkowa" i wraz ze spodziewanymi problemami pobrexitowymi myślę, ze będzie tylko gorzej. Zresztą, co to za zycie na emigracji gdzie Polacy są wszędzie, dosłownie WSZĘDZIE :)

Wstrząsająca "kultura" spozywania alkoholu. U mnie w mieście bary wypełnione od wczesnego popołudnia a "weekend" zaczyna się gdzieś od środy, i dopiero w niedzielę wieczorem w centrum miasta ustaje notoryczne "darcie ryja". USA w porównaniu to prawie ze Arabia Saudyjska, zwłaszcza w niektórych counties w niedzielę.

Z pozytywów to bardzo dobra komunikacja publiczna, pomimo kursu funta zarobki są dobre jeśli ktoś duzo podrózuje, czy porównuje to z innymi krajami. Właściwie wszędzie blisko.

Wyzsza edukacja jest ciągle darmowa w Szkocji, a i sama Szkocja piękna.

Róznorodnosc akcentów niesamowita, czasem lokalni potrafią określic w jakiej części miasta się urodziłes po tym jak otworzysz usta. Ktoś pisał o Londynie, tak, racja, ale spróbuj Aberdeen czy Glasgow, dla początkujących nie do ogranięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie sugerować opinią Pana JKB. Jego standart pogodowy różni się znacznie od średniej światowej. Komuś o takich poglądach pogoda w Szkocji jest w sam raz. ;-)

Czy ja wiem :) Bylem w Polsce to przez jeden dzien byla bardzo przyjemna pogoda, okolo 22C i sucho, w sam raz na lato. Przez reszte pobytu pogoda na lekka bluze, gdzies w okolicach 15C. Przednia na ognisko, i akurat jedno mielismy :) Czy ja wiem czy to tak niefajnie?

Natomiast w Chicago w tym samym czasie, w polowie wrzesnia, bylo 30C i duchota. Do zarzygania...

Takze zdecydowanie wybieram pogode w PL czy UK wobec tego co mam normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznorodnosc akcentów niesamowita, czasem lokalni potrafią określic w jakiej części miasta się urodziłes po tym jak otworzysz usta. Ktoś pisał o Londynie, tak, racja, ale spróbuj Aberdeen czy Glasgow, dla początkujących nie do ogranięcia.

Ja sobie czasem dla jaj Essex oglądam aby sprawdzic czy po tym programie mi jeszcze mózg pracuje a moj maz ma wręcz uczulenie na ich akcent ( no i głupotę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...