Skocz do zawartości

Utrzymanie W Usa


Pracownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio dostałem propozycję pracy w USA. Pensja podana w ogłoszeniu to 90k-100k net rocznie. Chciałbym uzyskać informacje jakie dodatkowe wydatki powinienem wziąć pod uwagę.

Podana pensja jest pensją netto w stanie Meryland. Czy są jakieś dodatkowe "podatki", które muszę zapłacić?

Orientowałem się już w ubezpieczeniach zdrowotnych i dla 3 osobowej rodziny w pakiecie z firmy muszę doliczyć około 700-800$ mesięcznie za dobry pakiet.

Jak wygląda sytuacja z przedszkolem dla dziecka? Czy są one płatne, jeśli tak jaka to kwota?

Jakie są przybliżone wydatki na wyżywienie? Nie uśmiecha mi się stołować codziennie w fast foodach :)

Czy są dodatkowe podatki za posiadanie samochodu/mieszkania (nie chodzi mi o podatek przy zakupie)?

Czy powinienem uwzględnić jeszcze inne koszta związane z życiem w USA poza standardowymi (wynajem mieszkania, telefon, ubezpieczenie zdrowotne, Internet)?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w ocenie kosztów związanych z życiem w USA.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ostatnio dostałem propozycję pracy w USA. Pensja podana w ogłoszeniu to 90k-100k net rocznie. Chciałbym uzyskać informacje jakie dodatkowe wydatki powinienem wziąć pod uwagę.

Podana pensja jest pensją netto w stanie Meryland. Czy są jakieś dodatkowe "podatki", które muszę zapłacić?

Jesteś pewny, że w ogłoszeniu piszą o pensji net (po podatkach, na rękę)? Trochę to nietypowe. W ogłoszeniach które widziałem podawane jest gross (nasze brutto, przed podatkami), a wtedy tak jak piszą wszyscy zostanie sporo mniej.

Co do ubezpieczenia medycznego, to upewnij się czy pracodawca Ci czegoś nie zapewnia w benefitach, przy tych widełkach pensji nie jest to takie rzadkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio dostałem propozycję pracy w USA. Pensja podana w ogłoszeniu to 90k-100k net rocznie. Chciałbym uzyskać informacje jakie dodatkowe wydatki powinienem wziąć pod uwagę.

Podana pensja jest pensją netto w stanie Meryland. Czy są jakieś dodatkowe "podatki", które muszę zapłacić?

Orientowałem się już w ubezpieczeniach zdrowotnych i dla 3 osobowej rodziny w pakiecie z firmy muszę doliczyć około 700-800$ mesięcznie za dobry pakiet.

Jak wygląda sytuacja z przedszkolem dla dziecka? Czy są one płatne, jeśli tak jaka to kwota?

Jakie są przybliżone wydatki na wyżywienie? Nie uśmiecha mi się stołować codziennie w fast foodach :)

Czy są dodatkowe podatki za posiadanie samochodu/mieszkania (nie chodzi mi o podatek przy zakupie)?

Czy powinienem uwzględnić jeszcze inne koszta związane z życiem w USA poza standardowymi (wynajem mieszkania, telefon, ubezpieczenie zdrowotne, Internet)?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w ocenie kosztów związanych z życiem w USA.

Dziękuję i pozdrawiam

Hej - tak z ciekawosci - gdzie w Maryland?

Jezeli chodzi o przedszkole - to z tego co mi wiadomo, jak pojdzie do publicznego przedszkola czy szkoly w swoim hrabstwie - to za to sie nie placi. Kzielu - 915$ za przedszkole?! Co oni tam jedza albo czego ucza? :D

Wydatki na zywienie - zalezy co jecie, ile jecie. Czy bedziecie gotowac, czy kupowac dania z zamrazalki. ;>

Wydatki jakie pewnie musisz jeszcze uwzglednic to wydatki na paliwo. Wczoraj tankowalam za 2.13$ za galon. Ogolnie na tankowanie wydaje okolo 40/50$ tygodniowo, bo jezdze i do pracy kawalek i na silownie. W porownaniu do Polski nie jest to jednak duza kwota. Sporo zalezy gdzie bedziecie mieszkasz, jak daleko bedziecie jezdzic do roboty itd.

Nastepny wydatek to wydatki na przyjemnosci - ubrania, fryzjer, paznokcie i silownia. Ale tutaj akurat przemilcze ile na to moze isc w miesiacu, heheh.

Jak sie nie zdecydujesz to daj znac, gdzie daja te 100k. Wysle resume ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$915 na przedszkole na miesiac to nic nadzwyczajnego (przynajmniej Nie u mnie w D.C. Metro area); w zaleznosci of grupy wiekowej i pszedszkola oczywiscie jest to $200 do nawet $400 na tydzien za 1 dziecko.

Dokladnie, dowiedzialabym sie jeszcze raz czy to brutto czy netto i o benefits od pracodawcy bo $800 za miesiac to chyba nikt normalny nie placi.

Ps. Nie na czegos takiego jak "publiczne" przedszkola. Owszem, Jest oferowany program pre-K dla czterolatkow w niektorych szkolach podstawowych ale czesto jest to program dla dzieci z jakims obciazeniem (rozwojowym). Jest on darmowy ale tylko jesli sie kwalifikujesz (doctors notes itp) no i jedynie part-time na jakies 3 godz dziennie. Poza tym wszystkie inne przedszkola (day cares czy preschools) to grube pieniadze nad czym Ameryka ubolewa bo Nie jest to kraj przyjazny mlodym rodzinom. Jesli tylko Ty bedziesz pracowal to zapomnij o pszedszkolu I niech zona sie zajmie dzieckiem bo nie zarobisz na chleb z ta pensja i rodzina na utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

Propozycję dostałem wewnątrz firmy z podanym zakresem wynagrodzeń 90-100k rocznie na pewno NET (być może widełki ze względu na tax withdrawal elections???). Pracy jeszcze nie dostałem dopiero będę weryfikowany. Obecnie zastanawiam się czy warto. Wizy nie mam, do tej chwili nawet nie myślałem o wyprowadzce z kraju, aż do dnia dzisiejszego ;)

Podobno ubezpieczenie zdrowotne jest w benefitach, ale z tego co czytałem w różnych wątkach zrozumiałem, że pracodawca ma po prostu tańsze pakiety.

Dokładnie nie wiem, w jakim mieście jest ta praca. Wiem tylko, że blisko Waszyngtonu. Odpowiedź mam dać do poniedziałku dlatego szukam informacji gdzie mogę i kalkuluje czy mi się to opłaci. Utrzymać będę musiał w sumie 3 osoby, bo żona na początku na pewno nie będzie mogła pracować. Jeśli okaże się, że po uwzględnieniu wszystkich kosztów życia wyjdzie mi nie wiele więcej niż w Polsce dam sobie spokój z tak dużą zmianą :)

Wydatków na przyjemności nie liczę, chodzi mi bardziej o określenie kosztów stałych :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...