Skocz do zawartości

Utrzymanie W Usa


Pracownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Lekarz. Ubezpiecznie zdrowotne zasadniczo nie pokrywa kosztow leczenie (dopoki nie przekroczysz deductible).

Dodam że czasem jest taniej nie przyznawać się że ma się ubezpieczenie. Mój mąż za wasektomię zapłacił 1000 out of pocket, po czym okazało się że dla ludzi bez ubezpieczenia lekarz miał stawkę 550 dolarów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry :) miało być 30k :) $6030 to by było kosmicznie mało za poród.

Chyba z dosc wysokim deductible i $6k to calkiem sporo. My mamy family deductible $3.5k, $4k out of pocket maximum, i to tylko dlatego takie wysokie, ze wolimy miec HSA i nizsze skladki. I jeszcze do tego firma nam wrzuca kase rocznie na to konto.

Z żoną byliśmy na oddzielnych planach i się deductible zsumowalo (córka była na moim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mhm, moje deductible jest $5k ale po wydanym $1k pozostałe $4k firma płaci... OOP max jest $6k wiec niższy niż ACA limit. Zawsze myślałam ze to ubezpieczenie jest beznadziejne zwłaszcza ze miesięczna składka to $400 (firma pokrywa ten koszt, employee only).

Upewnij się czy $100k jest na pewno net - nietypowe w US jest podawać wynagrodzenia netto. Pierwsze słyszę. Jeśli brutto inwazji jedyny income to będzie średnio. Może trochę lepiej bo hipoteka/ wynajem ci odpada.

Miszkam w innym stanie i nie mam dzieci wiec cieżko porównać. .... Mieszkam w Stanach dopiero od 3 lat... I z tego co my z mężem zdecydowaliśmy - na rodzine/ dziecko będziemy mogli sobie pozwolić przy $200k rocznie (brutto) min. Wydaje mi się ze za mniej to cieżko jest związać koniec z końcem mając rodzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszkam w innym stanie i nie mam dzieci wiec cieżko porównać. .... Mieszkam w Stanach dopiero od 3 lat... I z tego co my z mężem zdecydowaliśmy - na rodzine/ dziecko będziemy mogli sobie pozwolić przy $200k rocznie (brutto) min. Wydaje mi się ze za mniej to cieżko jest związać koniec z końcem mając rodzine.

Z tego co widzę to masz lokalizację wpisaną Portland, OR.

to są dane z wiki dla Twojego miasta:

Median household income (in 2014 dollars): $53,230

Per capita income in past 12 months (in 2014 dollars) $32,438

http://www.census.gov/quickfacts/table/INC110214/4159000

Jedynie 5,3% gospodarstw domowych i ca 8% rodzin miało dochód powyżej 200k usd.

http://factfinder.census.gov/faces/tableservices/jsf/pages/productview.xhtml?src=CF

Wobec powyższych danych chcesz powiedzieć że tylko > 5-8% rodzin stać na dziecko? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...