Jump to content

Zdjęcie Do Loterii Wizowej


sly6

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Witam,

Mam pytanie odnośnie zdjęcia do wizy DV-2018. Zdjęcie, które dodałem przeszło pomyślnie testy, które są w powyższym filmiku i spełnia te warunki:

- Rozdzielczość skanera: powinna byc przynajmniej 300 punktów na cal (dpi). mam 300
- Format pliku ze zdjęciem: musi być w formacie Joint Photographic Experts Group (JPEG).
- Rozmiar pliku ze zdjęciem: maksymalny rozmiar pliku 240 kilobajtów (240 KB).
- Rozdzielczość zdjęcia: 600 na 600 pikseli. 600 na 600 mam
- Głębia koloru zdjęcia: 24-bity zdjęcia kolorowe głebia koloru 24

ale mam wrażenie, że jest za mało ostre w porównaniu do zdjęcia, które pierwotnie dopasowywałem do zielonych okręgów gdzie twarz musiała znajdować się w środku bo po dopasowaniu zdjęcia, zdjęcie zmniejszyło się z rozmiarów 1000 na 1000 na zdjęcie 600 na 600 i lekko straciło na ostrości. Nie jest to duża różnica ale porównując zdjęcia jest widoczna, zdjęcie ogólnie jest przejrzyste. Pytanie brzmi czy zdjęcie może być odrzucone mimo spełnionych warunków wielkościowych itp. ze względu na ostrość ? Czy jak spełniłem te warunki to nie ma o co się martwić??(Zdjęcie przeszło też przez stronkę gdzie sprawdza się zdjęcia do wizy i było ok ale nie sprawdzało tam ostrości) Próbowałem dodać tu zdjęcie ale nie znalazłem takiej możliwości. Proszę o jakieś info.

Dodam, że wniosek został przyjęty i dostałem confirmation number.

Link to comment
Share on other sites

Lucas, rozumiem, że chodzi Ci o to, że zdjęcie "popsuło się" po przejściu przez oficjalny photo-tool?

U mnie było to samo, więc u wszystkich innych, którzy z niego korzystali też zapewne tak się stało i to narzędzie po prostu ma taki feler, tylko nie każdy to zauważa :)

Prawdopodobnie więc w większości zdjęcia wysłane w loterii będą takie i nie wyobrażam sobie, żeby wszystkie te zgłoszenia mieli przez to wykluczać, więc raczej nie masz się czym martwić.

Zresztą jak nie ma się oryginalnego zdjęcia obok do porównania, to nawet za bardzo nie widać różnicę.

W moim przypadku zmiana była szczególnie widoczna na krawędzi włosów i tła, krawędź zrobiła się "poszarpana". Nie podobało mi się to, więc zdjęcie po przycięciu w na tamtej stronie potraktowałem jako wzór i sam skadrowałem swoje tak samo, ale w normalnym programie graficznym bez widocznej utraty jakości i takie wysłałem ze zgłoszeniem do loterii. Ale to dlatego, że w pracy często obrabiam fotki i jestem "uczulony" na takie szczegóły :P

Link to comment
Share on other sites

Tak, zdjęcie się popsuło po przejściu przez oficjalny photo-tool, nie jest to drastyczna różnica ale trochę straciło na jakości. Sam nie zauważyłem początkowej zmiany i załączyłem zdjęcie do formularza więc nie wydaje mi się, żeby mnie mieli przez to skreślić :) Jeżeli kogoś odrzucają przez zdjęcie to jest o tym informacja, że zdjęcie było niepoprawne czy trzeba gdzieś to sprawdzić ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hej ja jeszcze mam jedno pytanie odnośnie tych zdj, bo już całkiem zgłupiałam ;/ jeżeli mam zdjęcie od fotografa i daje je do tego photo tool, a tam nie mogę dać opcji crop ani save photo to znaczy że zdjęcie już spełnia wymagania i po prostu nie można tam poprawić poprawnego zdjęcia? help

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, SuperTraveller napisał:

A ja się głowię po kiego grzyba wrzucacie zdjęcia od fotografa w tego Photo Tool'a...? :huh:

no powiem Ci że teraz też się zastanawiam, po prostu jajko chce być mądrzejsze od kury :) a tak serio to po prostu chce żeby wszystko było tak jak mam być, żeby mieć pewność że poszło dobre zgłoszenie a nie takie na pół gwizdka :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...