Skocz do zawartości

jak szukać


cee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kayak poda ci ceny z Orbitz, Expedia, Priceline i innych (musisz tylko zaznaczyć) więc możesz sobie porównać i wybrać najtańszą/najlepszą opcję. Nie zaszkodzi przy okazji zadzwonić do biura podróży. Biura podróży mają często promocje  niedostępne online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Online Travel Agents, OTA (jak właśnie Kayak), są okej. Skyscanner.net tez daje radę.

Ja generalnie uzywam googleflights, ma duzo większe mozliwości w porównaniu do innych (widoczne dni o najnizszych cenach, wpisywanie krajów zamiast konkretnych miejsc, najnizsza cena od konkretnej daty na podróz na konkretną ilosc dni, i tym podobne). Dostajesz linki do linii lotniczych jak i do OTAs. No i jest oczywiście https://matrix.itasoftware.com/  , ale tu juz trzeba spędzic trochę czasu aby ogarnąc system, no i bezpośrednio nie da się ze strony kupic.

Zatem ogólnie - google flights.

Szukasz czegoś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. 

W sumie to nie szukam niczego konkretnego na razie, ale lubię znać ceny biletów :D i kursu dolara. Takie już moje zboczenie :D 

Czy są jakieś konkretne pory kiedy " wrzucają" nowe bilety, w całkiem przyzwoitych cenach ? Słyszałem od znajomej z SouthWest, że zawsze po północy, ale nie regularnie, jeśli chodzi o dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, kazdy ma swoje hobby, ja tez :)

Teoretycznie i statystycznie bilety są najtańsze we wtorki po południu. Nie zartuję :)

Nigdy nie kupuj biletów w weekendy, wtedy kupują je ludzie, którzy nie mają na to czasu od poniedziałku do piątku, bo pracują. A jak pracują to mają pieniądze, A jak mają pieniądze, to je wydają wtedy kiedy mają czas. A, ze mają czas w weekend, to wtedy bilety są statystycznie najdrozsze...

W ten sam weekend szef którejś z linii lotniczych wymyśla promocję, którą objawia podwładnym w poniedziałek rano. Firma wprowadza promocję w zycie w poniedziałek po południu. Do wtorku popołudnia konkurencja reaguje na promocję i wprowadza własne obnizki. Ludzie kupują.

Tyle co do statystyk :) Ogólnie warto śledzic fora i blogi - fly4free.com, secretflying.com no i oczywiście niezastapiony flyertalk.com

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rzecze1 napisał:

Wiem, kazdy ma swoje hobby, ja tez :)

Teoretycznie i statystycznie bilety są najtańsze we wtorki po południu. Nie zartuję :)

Nigdy nie kupuj biletów w weekendy, wtedy kupują je ludzie, którzy nie mają na to czasu od poniedziałku do piątku, bo pracują. A jak pracują to mają pieniądze, A jak mają pieniądze, to je wydają wtedy kiedy mają czas. A, ze mają czas w weekend, to wtedy bilety są statystycznie najdrozsze...

W ten sam weekend szef którejś z linii lotniczych wymyśla promocję, którą objawia podwładnym w poniedziałek rano. Firma wprowadza promocję w zycie w poniedziałek po południu. Do wtorku popołudnia konkurencja reaguje na promocję i wprowadza własne obnizki. Ludzie kupują.

Tyle co do statystyk :) Ogólnie warto śledzic fora i blogi - fly4free.com, secretflying.com no i oczywiście niezastapiony flyertalk.com

 

Pzdr!

Tez zawsze tak słyszałam, choc musze przyznać, ze znalazłam dość dobre ceny biletów w przeszłości w niedziele :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko kwestia kiedy, ale w jakim stopniu lot jest wykupiony... oprocz wielu innych czynnikow. Od czasu deregulacji w USA, linie lotnicze pracuja nad modelami, ktore pozwalaja im maksymalizowac przychody od przewozu pasazerow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cee napisał:

a czy cena biletu zależy też od czasu w którym będziemy podróżować ? wylot-powrót 

Tez. Kiedys yapta (teraz nalezy do kayaka) miala wykresy (na podstawie danych historycznych) z cena w zaleznosci od dnia wylotu. Ja daty mam obcykane na swieta, dlatego lece wczesniej przed wigilia i nigdy nie wracam w pierwszym tygodniu po nowym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...