Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

18 godzin temu, Xarthisius napisał:

Tak poza tym to national emergency mamy... :)

I takze - jesli sady dzisiejszego precedensu nie zatrzymaja - mamy preview tego jak w przyszlosci - za jakiegos demokratycznego cesarza - wygladac bedzie ograniczenie posiadania broni w USA. Zwlaszcza, ze masowych strzelanin w tym kraju sila rzeczy bedzie przybywac... zatem bedzie "emergency", i zalatwione. Nie mowiac o innych potencjalnych pomyslach ktore prezydenci beda chcieli wprowadzic z pominieciem procesu legislacyjnego. 

BTW - nie wiem czy ktos zauwazyl, ale caly pomysl "emergency" pochodzi od Franka Underwooda, sezon chyba trzeci House of Cards. Frank chcial bezrobocie oglosic narodowa katastrofa i uzyc pieniedzy do zfinansowania jego sztandardowego programu - "America Works" :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rzecze1 said:

BTW - nie wiem czy ktos zauwazyl, ale caly pomysl "emergency" pochodzi od Franka Underwooda, sezon chyba trzeci House of Cards. Frank chcial bezrobocie oglosic narodowa katastrofa i uzyc pieniedzy do zfinansowania jego sztandardowego programu - "America Works" :)

Tak. Skojarzyłem sobie to samo. Ale mi się skojarzył również  Senator Palpatine w "Ataku Klonów" jak przegłosowuje w Senacie "emergency powers". W każdym razie oba przykłady nie za dobrze wróżą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mcpear napisał:

Tak. Skojarzyłem sobie to samo. Ale mi się skojarzył również  Senator Palpatine w "Ataku Klonów" jak przegłosowuje w Senacie "emergency powers". W każdym razie oba przykłady nie za dobrze wróżą :)

Ha, w punkt! "I love democracy. I love the Republic".... :) I o ile Palpatine był duzo bardziej przebiegłym i skrytym politykiem niz jest Donald Trump, tak obecny prezydent wpisuje się dobrze w historię stopniowego i powolnego, ale bardzo konsekwentnego umacniania prezydentury, trendu widocznego świetnie od czasów Roosvelta Drugiego.

Dziś system jest właściwie domknięty, bez wielkich pieniędzy szans na prezydenturę nie ma. A pieniądze dają Ci którzy kontrolują system, i dają często kandydatom obu parti, tak aby w kazdej ewentualności miec pewnosc, ze nic się nie zmieni. Jeśli totalna inwigilacja społeczeństwa, czy zabijanie z powietrza amerykańskich obywateli bez prawa do sądu (bo prezydent uznaje, ze to terroryści, a do tego są za granicą) stało się standardem za czasów takiego "outsider'a" jakim był liberalny Obama... to mozna sobie wyobrazic jakie są szanse na odwrócenie trendu. Od Republiki do Cesarstwa, historia powtarza się po raz kolejny.

Ostatnio na przykład liberalna lewica ekscytuje się O'Rourke, co jest ciekawe, bo jak się spojrzy na to jak Beto głosował w przeciągu ostatnich 6 lat, to niewiele go odroznia od Busha Młodszego...  Gaz łupkowy, tax cuts, polityka imigracyjna, a nawet chyba zdrowotna, wszystko z Republikanami, z mainstream'em. Zatem jak to mozliwe ze nagle taka popularnosc? A no system działa, social media nakręcone, hashtagi i inne, i jak coś pójdzie nie tak w 2020 i Trumpa szanse zmaleją, to zawsze jest na "lewicy" kandydat który gdy wygra nikomu i niczemu nie zagrozi i niczego nie zmieni.

No i zawsze postaje III czesc Gwiezdnych Wojen i klasyczne posunięcie wszystkich chcących umocnic swoją władze - STRACH. Dajcie mi więcej władzy i kontroli bo inaczej was terroryści zabiją. Ludzie oddadzą swoją wolnosc - jak to Padme świetnie w tej częsci podsumowała - "wśród gromkich oklasków"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.02.2019 o 14:22, cee napisał:

 

 


Jakieś echa?

Powiem Ci, ze nie widziałem. Oglądałem jego pierwsze state of the union, bo wtedy wiadomo, wszyscy chcieli wiedziec czy Trump potrafi się zachowac jak "prezydent" i w ogóle. Ale teraz nie miałem na to czasu. Ani za bardzo ochoty. Co i jest tendencją którą zauwazyłem w paru innych miejscach. Bo o ile CNN, MSNBC czy FOX News zawsze będą się tym eksyctowac, tak dla coraz większej liczby ludzi to co mówi Trump nie ma większego znaczenia.

Tak, wybrali go jako "granat" który miał byc wrzucony do "systemu".... ale "granat" okazał się prowadzic politykę typowo republikańską, typowo systemową, co oznacza, ze degradacja klasy średniej w USA będzie postępowac, co oznacza, ze juz historycznie rekordowe nierówności społeczne będą się geometrycznie powiększac, co oznacza, ze jeśli nie nastąpi gwałtowny zwrot w lewo w pierwszej połowie lat 20-tych, tak wkrótce potem nastąpi BRUTALNY zwrot w lewo. Biorąc pod uwage obecne uwarunkowania gospodarcze/społeczne/etniczne i tendencje widoczne w systemie od ostatnich 30 lat, to trzeba uznac, ze gwałtowna zmiana w której 90% społeczeńśtwa przeciwstawi się 10 procentowi jest MATEMATYCZNIE nieunikniona. Matematycznie nieunikniona. I pomimo, ze państwo ma do dyspozycji wielowarstwowy system policyjny, cały system penitencjarny, jak i ten religijny, w niektórych stanach straszacy zaświatami w razie nieposłuszeństwa władzy (śmiejcie się, ale tak jest :) ) , pomimo tych wszystkich bezpieczników ta zmiana jest nieunikniona i moze się okazac krwawa.

Co jest dziś ciekawe, to to, ze rezimy z którymi USA obecnie "trzyma sztamę", to są rezimy które w wielkiej mierze prowadzą socjalistyczną politykę gospodarczą. Taki na przykład nasz PiS, czy jakiś inny Ruch Narodowy, w USA byliby nazwani nieudacznikami. Złodziejami którzy chcą zabrac pieniądze ciezko pracującym obywatelom i oddac je nieudacznikom. Fox News zapodaje ten temat codziennie. W Polsce rząd liberałów chce zniszczyc, ale liberałom na Zachodzie - nasz rzad się kłania (i.e. pani ambasador Mosbacher i Uber). To osobiscie mnie ciekawi w temacie "wastawania z kolan" polskiej "prawicy"... :)

Tak czy inaczej, na obecną chwilę to stawiam 200 funtów na rewolucję w USA w przeciągu następnych 20 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...