Skocz do zawartości

Dlaczego emigracja ???


Lempirx

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, stars & stripes napisał:

Dla mnie ten post to czysta prowokacja :P Jeśli jednak serio opierasz swoją opinię na informacjach z TVP to sugeruję wizytę w najbliższym sklepie spożywczym. Porównaj sobie ceny np. jajek, masła itp. obecnie i sprzed roku. Zobaczysz jak dzielnie #dobrazmiana stara się polepszyć jakość Twojego życia ;)

Chcesz powiedzieć, napisać, że jajka skłoniły Cię do emigracji? Tylko tyle trzeba, żeby stać się obywatelem co najwyżej drugiej kategorii na obcej ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
55 minut temu, MeganMarkle napisał:

Ja juz się gdzieś tu indziej rozpisywałam, że do emigracji mnie przekonał skutecznie nas obecny rząd :) zawsze lubiłam US i jeździłam tam relatywnie często, zwiedziłam 14 stanów, trochę pomieszkałam... ale nigdy nie sądziłam ze tam wyjadę. PiS (ale i perspektywa rozpadającej sie UE i Putina za miedza) mnie przekonał do spróbowania szczęścia w loterii, a że zostałam wylosowana za pierwszym razem to juz ewidentny znak że nie ma co się zastanawiać :P 

Czyli lęk, obawa, niepokój i konieczność poczucia iluzorycznego bezpieczeństwa. Trochę miałki powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lempirx napisał:

Chcesz powiedzieć, napisać, że jajka skłoniły Cię do emigracji? Tylko tyle trzeba, żeby stać się obywatelem co najwyżej drugiej kategorii na obcej ziemi?

Teraz zyskałem pewność, ze po prostu trollujesz ;) EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lempirx napisał:

Chcesz powiedzieć, napisać, że jajka skłoniły Cię do emigracji? Tylko tyle trzeba, żeby stać się obywatelem co najwyżej drugiej kategorii na obcej ziemi?

 

3 godziny temu, Lempirx napisał:

Czyli lęk, obawa, niepokój i konieczność poczucia iluzorycznego bezpieczeństwa. Trochę miałki powód.

Zalatuje tak troche, jakby dupa ściskała, ze inni wyjechali a ty nie  :blink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pelasia napisał:

 

Zalatuje tak troche, jakby dupa ściskała, ze inni wyjechali a ty nie  :blink: .

Nie przesadzaj. W czasach gdy prawie cała Europa Zach. stoi otworem-wyjazd z PL czy to czasowo czy na stałe jest dostępny dla każdego chętnego. A zarobki wcale nie gorsze niż w tej całej Hameryce a benefity dużo lepsze. Więc czego tu niby miałby zazdrościć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RobertNYc napisał:

Nie przesadzaj. W czasach gdy prawie cała Europa Zach. stoi otworem-wyjazd z PL czy to czasowo czy na stałe jest dostępny dla każdego chętnego. A zarobki wcale nie gorsze niż w tej całej Hameryce a benefity dużo lepsze. Więc czego tu niby miałby zazdrościć?

Nie wiem czego :huh: Spytaj kolesia, bo jego cos ciśnie. Ja nie uważam, ze USA to raj na ziemi, ale tez nie nazywam ludzi " obywatelami co najwyżej drugiej kategorii na obcej ziemi" jesli zdecydują sie wyjechać.  Wyjechać nie trudno ale nadal w Polsce sa ludzie co nazywają tych co wyjechali desperatami czy ludźmi gorszej katygorii, tylko dlatego, ze sami nie mieli odwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy emigruja bo zakochuja sie w obywatelu/mieszkancu USA. Inni przyjezdzaja tu profesjonalnie, i zostaja bo po kilku latach zadomowili sie. Inni wygrywaja w loterii wizowej i przyjezdzaja w ramach wielkiej przygody. Bo  kusi ich mozliwosc zycia w zupelnie innym srodowisku, w kraju gdzie jest duzo do zwiedzenia, w ciekawej czesci swiata -- "zawsze moge wrocic" czesto mowia sobie bo, no, moga! To nie MUSI byc przeprowadzka "na zycie."

Czy to jest az tak trudne do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najprościej w świecie po prostu ciągnie w świat . Jestem takim człowiekiem , który nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu . Nie podoba mi się polska rzeczywistość i nie mówię tu o cenach czy zarobkach , chociaż to też jest ważne tylko mówię o  mentalności ludzi w Polsce . Poza tym jestem młody , nie mam jeszcze własnej rodziny , co mnie tu trzyma ? Świat stoi przede mną otworem i zamierzam to wykorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pelasia napisał:

Nie wiem czego :huh: Spytaj kolesia, bo jego cos ciśnie. Ja nie uważam, ze USA to raj na ziemi, ale tez nie nazywam ludzi " obywatelami co najwyżej drugiej kategorii na obcej ziemi" jesli zdecydują sie wyjechać.  Wyjechać nie trudno ale nadal w Polsce sa ludzie co nazywają tych co wyjechali desperatami czy ludźmi gorszej katygorii, tylko dlatego, ze sami nie mieli odwagi...

Jedyne co mnie ciśnie to bardziej dosadne określenie Twojej indolencji. Czytaj ze zrozumieniem, a świat stanie się dla Ciebie bardziej zrozumiały. Nie zarzucam emigrantom niczego, żadnych cech, ani przymiotów. Byłem ciekaw, co powoduje, że ludzie decydują się na w sumie tak odważny krok, nic więcej. Określenie "ludzie drugiej kategorii" nie jest moje, tak siebie określają liczni emigranci nie tylko w USA, ale również w kraja Europy. Jeśli Ty nie doświadczyłeś (aś) takiego stanu ducha to bardzo się cieszę i życzę powodzenia, bez zazdrości, ale i też bez współczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...