Skocz do zawartości

Czy kupie to w USA??


MeganMarkle

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bardziej na wsi mieszkam i też z kaszą jaglaną (millet) nie ma problemu. Kasza manna też jest, tylko trzeba szukać jej jako "Cream of wheat/hot cereal" i sprawdzić czy w składzie jest 100% farina. Z "polskich kasz" kupisz też jęczmienną i gryczaną, ale zazwyczaj jest to jeden rodzaj.  W moim obecnym campus town jest sporo studentów w Azji i mimo że miasteczko jest niewielkie jest kilka marketów azjatyckich. Kupujemy tam ryż (śmieszna historia - kiedyś nie mogłam znaleźć ryżu w azjatyckim sklepie. Szukałam paczek 0.5kg - jakoś wyparłam ze świadomości stertę kilkukilogramowych worów ryżu ułożonych pod jedną ze ścian sklepu :) ) W marketach azjatyckich jest też tani i dobry czarny pieprz w ziarnach, w dużych paczkach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 2/2/2018 o 10:19, mola napisał:

Ja miałam w tym stylu rozmowę z kasjerką w Whole Foods kiedy kupowałam korzeń selera. Dziewczyna pytała czy to naprawdę się je i jak to to się przygotowuje?

Jeszcze seler to rozumiem, duzy, brzydki, szary ;)  - ja mialam podobne pytanie z burakami haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
On 2/4/2018 at 6:12 PM, agatenka said:

Jeszcze seler to rozumiem, duzy, brzydki, szary ;)  - ja mialam podobne pytanie z burakami haha

@mola 

dziewczyny, gdzie wy tego selera kupujecie? W sensie korzeń... 

przeszukalam WholeFoods i Trader Joes i nigdzie nie ma :( nie mam na czym zupy normalnie zrobić.

A w ogóle to czy da sie tu kupić kasze gryczana prażona ? Udało mi sie upolować tylko taka zwykła i smakuje dużo gorzej :/ 

lubczyka tez brak ... No i śmietany! Zwykłej, kwaśnej.. ni ma :( 

choc udało sie kupić Kefir ! I nawet nazywa sie „Kefir” na opakowaniu , Haha :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.yelp.com/biz/kalinka-san-jose

w tym sklepie kiedyś kupiłam kasze gryczaną prażoną, jest w nim też biały ser, Polskie masło, makarony, przyprawy, słodycze itp. a w  Oakmont Produce Market w Cupertino mają korzeń selera no i też sporo produktów, które ciężko znaleźć gdzieś indziej. Śmietany używam meksykańskiej sour cream, jak dla mnie najlepsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

dziewczyny, gdzie wy tego selera kupujecie? W sensie korzeń..

No ja właśnie kupowałam w Whole Foods, no i w Central Market (ale to akurat chyba tylko teksaskie). Kefir od Lifeway? jeśli tak to ta sama firma ma całkiem niezły twaróg (taki w niebieskich pudełkach). Choć polecam ten sposób na twaróg:

https://www.mojewypieki.com/przepis/domowy-twarog

Maślanki w sklepach pełno, robi się raz dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...