Skocz do zawartości

Nie cierpię kiedy niektórzy Amerykanie myślą że Polska jest w Rosji


pida

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy jesteśmy masterami Tego typu Facebookowe testy przypominaja mi o tej kobiecie co zawsze myslala, ze wrozki to oszustki. Ale raz poszla, no i sie przekonala, ze jest zupelnie odwrotnie, bo wrozka jej powiedziala, ze jest zdolna, odwazna i inteligentna, "A przeciez ona mnie nigdy wczesniej nie spotkala!"... No i od tamtej pory chodzi juz caly czas

Zatem tutaj liczy sie klikalnosc.

Ale jesli ktos jest zainteresowany troche lepszym geograficznym wyzwaniem, to polecam aplikacje "GeoBee Challenge". Pytania bardzo rzadko sie powtarzaja, czas na odpowiedz jest ograniczony, jest 15 szybkich leveli skladajacych sie z pytan, mapy i rundy bonusowej (procent odpowiedzi musi byc prawidlowy aby przejsc na kolejny level).

[mention=85085]cee[/mention] You have been challenged!  :

 

 

5a97ebcc3523f_2018-03-0112_00_41.png.5a22be7df0271adb22f9b56ff3cfc127.png

Ohhh boy, rękawice trza podnieść

 

Tylko że ten załącznik nie bangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 7 miesięcy później...

A Polacy mieszkaja na drzewach, zajmuja sie zbieractwem i nosza kozuchy wlosiem na wierzch. Stereotypy, wcale tak zle nie jest. Moj wujek, ktory w 1962 roku wyjechal do USA majac osiem lat glosno tego nie mowil ale po cichu tez tak sobie myslal. Wyrosl, wyksztalcil sie w NYC a tam wtedy byla tylko stara Polonia, ktora miala mniej wiecej takie wlasnie wyobrazenie o Polsce, zreszta za komuny niewiele odbiegajace od prawdy  ;). Dopiero gdy po raz pierwszy pojechal do Polski chyba w 2016 roku, to mu sie geba rozdziawila na cala szerokosc.:D

Inna rzecz to dobrze ze Amerykanie niezbyt sie interesuja polityka bo to co sie teraz w Polsce wyprawia wola o pomste do nieba. Byly lata ze mielismy tutaj bardzo "dobra prase". Teraz lepiej siedziec cicho i nie rozpowiadac co sie u nas dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Inna rzecz to dobrze ze Amerykanie niezbyt sie interesuja polityka bo to co sie teraz w Polsce wyprawia wola o pomste do nieba. Byly lata ze mielismy tutaj bardzo "dobra prase". Teraz lepiej siedziec cicho i nie rozpowiadac co sie u nas dzieje.


Z całym szacunkiem ale żyłem za PO w Polsce i żyję teraz za PISU, większej różnicy nie widzę i nie czuję. Rano trzeba wstać do roboty, dzieci do szkoły i nikt nie strzela na granicach. W mediach dwie rzeczywistości a wszystko nadmuchane w jedną i w drugą stronę. Na jakiej podstawie śmiesz szanowny kolego twierdzić że to co się dzieje wola o pomstę do nieba skoro nie jesteś tu na codzień. To tak jakbym ja głosił opinie na temat Ameryki słuchając tylko Tuckera i innych z Fox News. W wielu wątkach poruszasz tematy, o których nie masz najmniejszej wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cee napisał:


 

 

 


Z całym szacunkiem ale żyłem za PO w Polsce i żyję teraz za PISU, większej różnicy nie widzę i nie czuję. Rano trzeba wstać do roboty, dzieci do szkoły i nikt nie strzela na granicach. W mediach dwie rzeczywistości a wszystko nadmuchane w jedną i w drugą stronę. Na jakiej podstawie śmiesz szanowny kolego twierdzić że to co się dzieje wola o pomstę do nieba skoro nie jesteś tu na codzień. To tak jakbym ja głosił opinie na temat Ameryki słuchając tylko Tuckera i innych z Fox News. W wielu wątkach poruszasz tematy, o których nie masz najmniejszej wiedzy.

 

Z calym szacunkiem, zylem w Polsce za PO, pierwszego PiSu, postkomuny i co gorsza zylem nawet za komuny. Zapewniam Cie ze i za PRLu trzeba bylo rano wstac do roboty i zawiezc dzieci do komunistycznego przedszkola bo w tamtych latach sie urodzily. Malo tego, w latach osiemdziesiatych minionego stulecia, materialnie zylo mi sie najlepiej. Pracowalem w znakomitej firmie, ktora co rok, poltora wysylala mnie na minimum roczne kontrakty do Czechoslowacji, Wegier a nawet NRD! Polowe mojej wyplaty to bylo ok. 120 USD wyplacane w bonach PEKAO. Wtedy to ja moglem sie pytac ile moja podopolska wioska kosztuje. Pomiedzy kontraktami wyjezdzalem sluzbowo do tych krajow i diete moglem zamienic na bardzo poszukiwane w Polsce towary, zreszta wtedy kazdy kto przywiozl z zagranicy maslo, czekolade czy banany to juz byl "poltora goscia". Mlodszym forumowiczom napomkne tylko ze maslo i czekolada byla na kartki a bananow po prostu nie bylo w sklepach. Czy w takiej sytuacji mam wolac komuno wroc?

Dwa swieze przyklady o dzisiejszej Polsce:

- w ubieglym tygodniu niejaki Suski, imienia nie pomne, czlowiek zajmujacy wysokie stanowisko w rzadzie a nie urzednik z jakiejs gminy daleko od szosy wyglosil maxyme jakoby lotnisko w Radomiu jest znakomitym pomyslem bo stamtad lot do Egiptu na wczasy bedzie o 30 minut krotszy. O tym ze dojazd na lotnisko bedzie o wiele dluzszy juz nie wspomnial.

- wczoraj. czlowiek zajmujacy eksponowane stanowisko Ambasadora przy Unii Europejskiej wlasnorecznie odsrubokretowal pamiatkowa tablice ze sciany budynku ambasady. Dlaczego? Bo tam byly nazwiska niemile temu co spal do poludnia 13 grudnia roku pamietnego.

Takie kwiatki ida w swiat, przecietny Amerykanin tego na szczescie nie rozumie ale Ci co trzymaja swiatowa wladze I kase doskonale wiedza o co chodzi. Wiedza potem, ze taki jeden z drugim gdy przyjedzie na jakies powazne rozmowy to nie bedzie z kim gadac bo decyzje zapadaja gdzie indziej a po drugie "rozmiar kapelusza" wyglada na nie za duzy.

To tylko przyklady bardziej humorystyczne, o tych powaznych nawet nie chce mi sie pisac.

 

W dobie internetu jestem w Polsce na co dzien, doskonale wiem co sie tam dzieje i ja rozumiem Polske o wiele lepiej niz Ty USA. Mam prawo martwic sie o moja ojczyzne bo po pierwsze, kocham ja zawsze bez wzgledu na to kto sie uczepi koryta, a po drugie, po zakonczeniu zawodowej "kariery" mam zamiar przyjechac, umrzec I zlozyc kosci w ojczystej ziemi. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo martwić się i kochać Polskę, nikt ci tego nie broni ale czerp informacje rzetelne a nie jednostronnie powtarzaj głupoty które jedna ze stron kładzie ludziom do głów. Na prawdę tabliczka cię tak boli? Nie bolała cię np akcja widelec? Nie bolało cię że na każdym marszu niepodległości były zadymy a teraz np tego nie ma? Jest wiele ważniejszych spraw niż tabliczka. Co do Radomia i lotniska to się zgodzę, ale co w takim razie powiesz o grubym sianie wpakowanym w Modlin gdzie nie powinno być nawet żadnego pasa startowego. Gdzie teren nie nadaje się na lotnisko i o tym mówił każdy ekspet wtedy i teraz.

Powiem Ci tylko tyle, że uczestniczysz w wojnie plemiennej, a są jeszcze inne rozwiązania. Niestety większość jeszcze sterowanych jest przez media tradycyjne, a te są kierowane w wiadomych kierunkach. Oglądając serwisy od 19.00 do 20.00 masz wrażenie że żyjesz w dwóch równoległych światach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...