Skocz do zawartości


qwerty7804

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłości, gdy skończę szkołę to planuję wyjechać do USA, ale nie wiem jaki zawód będzie na tyle dobry (technikum bez studiów) żeby tam wystarczająco zarabiać na życie? Nie muszą byc to nie wiadomo jakie sumy, ale zeby móc normalnie żyć. Na szczęście dopiero od września będę chodziła do szkoły ponadgimnazjalnej więc mam chwilę podjęcie decyzji. Na pewno idę do technikum, ale na studia nie zamierzam iść. Jakie zawody są w USA z takim wynagrodzeniem jak wyzej napisałam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musiala sie doksztalcic, bo tylko z technikum w USA trudo bedzie o prace w jakimkolwiek "zawodzie."  W USA nie ma czegos takiego jak technikum, bedziesz uwazana jako normalny high school graduate, wiec ktos kto nie ma zadnych kwalifikacji. Ale jest wiele zawodow gdzie mozesz to doksztalcenie zrobic w community college przez 2 lata. Oczywiscie to kosztuje, i nie malo jak na polskie namiary
https://money.usnews.com/money/careers/slideshow/25-best-jobs-that-dont-require-a-college-degree?slide=4

A pozatym roelka ma racje: zeby przyjechac do USA, zyc i tu pracowac musisz albo wygrac zielona karte albo wyjsc za maz za obywatela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qwerty7804 napisał:

W przyszłości, gdy skończę szkołę to planuję wyjechać do USA, ale nie wiem jaki zawód będzie na tyle dobry (technikum bez studiów) żeby tam wystarczająco zarabiać na życie? Nie muszą byc to nie wiadomo jakie sumy, ale zeby móc normalnie żyć. Na szczęście dopiero od września będę chodziła do szkoły ponadgimnazjalnej więc mam chwilę podjęcie decyzji. Na pewno idę do technikum, ale na studia nie zamierzam iść. Jakie zawody są w USA z takim wynagrodzeniem jak wyzej napisałam? 

Po technikum to niestety zaden nie da dobry zarobkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej uderzać w zawodówkę. Elektryk, hydraulik czy spawacz zawsze cos znajdzie, i $$ nawet, nawet moze zarobić. No ale aby przyjechać do pracy trzeba miec na to pozwolenie. Choc do tego czasu, to kto wie, moze granice strzelanie zamkną i nikogo nie bedą wpuszac aby amerkanom pracy nie kraść!  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłaś kiedyś w USA? Bo jeśli nie, i Amerykę znasz tylko ze zdjęć i artykułów w sieci, to może najpierw powinnaś tu przyjechać na jakiś czas i zobaczyć, jak wygląda prawdziwe życie, które wcale nie jest takie kolorowe, jak to większość Polaków sądzi. A potem podjąć decyzję, czy przeprowadzać się na stałe, czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...