Jump to content
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

30 minut temu, zebo1982 napisał:

Co do tej strony  https://cgifederal.secure.force.com/  założyłem tam konto w uaktualnieniu profilu podałem swój adres numer paszportu itd . i teraz pytanie czy żona ,dzieci też musza założyć profile ?

Witam

Ja jak zakładałem profil (tzn odzyskiwałem go, ponieważ już miałem założony jak ubiegałem się o wizę turystyczną ale zapomniałem o nim) to po telefonie do ambasady w Warszawie i odzyskaniu  dostępu do konta wypełniłem info na siebie oraz dodałem info o małżonce. Nie musiałem zakładać nowego konta na nową osobę.

pzdr :)

Witam wszystkich,

Mam pytanie do wylosowanych w 2019 w DV. Czy ktoś ostatnio był na rozmowie w konsulacie. Nikt nic nie pisze jak po rozmowie

6 godzin temu, mkrzyzan napisał:

Witam wszystkich,

Mam pytanie do wylosowanych w 2019 w DV. Czy ktoś ostatnio był na rozmowie w konsulacie. Nikt nic nie pisze jak po rozmowie

W ramach loterii wylosowano coś ponad 400 obywateli RP, prawdopodobieństwo że wszyscy zaglądają na to forum jest ... niewielkie :) 

ja na razie zbieram się do wysyłki skanów do KCC.

Długo zwlekaliście z wysłanie skanów do KCC?

Po jakim czasie od ich wysłania otrzymaliście informację zwrotną z terminem rozmowy?

wiesz co ja wysłałem w tamtym roku listopad grudzień. mam numer 11xxx i dostałem termin rozmowy na połowę kwietnia. dlatego im szybciej tym lepiej

Cześć,

wysłałem skany dokumentów do KCC ponad tydzień temu. Czy otrzymam potwierdzenie, że wszystko ok czy mam oczekiwać na termin rozmowy?

2 godziny temu, mkrzyzan napisał:

ok. dzieki za odpowiedź. bardziej mi chodziło o pytania jakie mogą być na rozmowie.

Hej dzisiaj byłem na rozmowie , moja rozmowa przebiegała dosłownie 5 minut , podchodzimy do okienka pierwsze pytanie : czy wszystko co tu mówimy jest zgodne z prawdą , potwierdzenie danych czyli imię, nazwisko itd. , dodatkowo jeszcze raz skanowanie odcisków  , kolejne czy byłem kiedyś w stanach, dokąd się wybieram , i tu problem bo przetłumaczyłem niemieckie zaświadczenie o niekaralności na język polski a każde zagraniczne zaświadczenie musi być tłumaczone na język angielski .Pani konsul oddała mi zaświadczenie żebym przetłumaczył na angielski i pogratulowała powiedziała ze wiza zostanie przyznana tylko mam odesłać ponowne tłumaczenia z paszportami do ambasady .

Revi

powinieneś otrzymać potwierdzenie na maila że jest wszystko ok. jak dostaniesz odpowiedź z KCC to wtedy ambasada wysyła maila z terminem rozmowy.

Hej, szukam informacji na forum i gdzieś mi się przewija o książeczce wojskowej, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi, a wg tego co czytam na stronie to wygląda, jakby dla Polski nie były wymagane military records? Pytanie jest - czy jeśli posiadam książeczkę wojskową, to należy gdziś zgłosić się po jakiś dokument i go wysłać, czy skan książeczki, czy to w ogóle nie o to tu chodzi i nic się nie wysyła takiego?;p