Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Wojciech1991 napisał:

Z tego co czytałem przykładowo w Locie można trzymać zwierzę w kabinie do 8kg w odpowiednim transporterze. Jeździ z nami autem, natomiast bardzo głośno miałczy. Z tego co się orientowałem to są specjalne obrożę, które uspokajają zwierzę lub środki uspokajające, ale większość weterynarzy je odradza, ze względu na to, że rozrzedzają krew i jest większe prawdopodobieństwo zawału zwierzaka.

Gdy spotkasz innego lekarza to Ci powie proszę zwierzę przygotować do podróży, podawać mniejsze ilości leków,zobaczyć jak reaguje.  

Ludzie z takimi zwierzętami latają w kabinie pasażerskiej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 5.02.2019 o 07:46, Wojciech1991 napisał:

Czy ktoś z Was lecąc do Usa zabierał ze sobą jakieś zwierzę? :) My zabieramy kota i jestem ciekawe jak to wygląda. Kot ma już paszport, chipa oraz szczepienie na wściekliznę.

2 dni temu pierwszy raz leciałem ze swoim psem. Trochę było starchu ale wszystko poszło gładko. Lecielismy na trasie Warszawa-Amsterdam-Houston liniami KLM. Wystarczyło kilka dni przed lotem zgłosić w KLm chęć zabrania zwierza, pytają o wymiary transporterka i łączną wage ze zwierzem ( do 8kg może leciec w kabinie). Potem przyt nadawaniu bagażu wykupujesz bilet, u nas to było 125 euro i sprawdzają paszporcik. W Amsterdamie przy gate jedynie gdy zobaczyli że lecimy z psem wydrukowali nam nowe bilety z podobno lepszymi do tego miejscami. A w Houston to gdybyśmy sami nie dopytywali to nawet nie chcieli by zobaczyć psa dokumentów. No i generalnie sprawdź warunki wwozu zwierza do danego stanu i kraju tranzytowego o ile lecisz z przesiadką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze i ja pytanie.

Chciał bym sie upewnić czy powinienem dopilnować jeszcze jakiś formalności po przylocie do USA poza zgłoszeniem się do służby wojskowej? SSN już posiadam i dokonałem opłaty za GC.

Gdzieś widziałem informacje o podstawowej opiece medycznej jeżeli nie ma się jeszcze pracy. Czy coś takiego faktycznie istnieje i ew gdzie można uzyskać więcej informacji na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nexusidlo napisał:

Mam jeszcze i ja pytanie.

Chciał bym sie upewnić czy powinienem dopilnować jeszcze jakiś formalności po przylocie do USA poza zgłoszeniem się do służby wojskowej? SSN już posiadam i dokonałem opłaty za GC.

Gdzieś widziałem informacje o podstawowej opiece medycznej jeżeli nie ma się jeszcze pracy. Czy coś takiego faktycznie istnieje i ew gdzie można uzyskać więcej informacji na ten temat?

Opieki żadnej nie musisz dopilnować, zdrowy rozsądek nakazuje wykupić jakieś ubezpieczenie. Niektóre stany / miasta mają programy pomagające w zdobyciu taniego ubezpieczenia lub je dofinansowują, ale ich jest stosunkowo niewiele. Medicaid (federalny) Ci nie przysługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2019 o 22:38, Nexusidlo napisał:

Mam jeszcze i ja pytanie.

Chciał bym sie upewnić czy powinienem dopilnować jeszcze jakiś formalności po przylocie do USA poza zgłoszeniem się do służby wojskowej? SSN już posiadam i dokonałem opłaty za GC.

Gdzieś widziałem informacje o podstawowej opiece medycznej jeżeli nie ma się jeszcze pracy. Czy coś takiego faktycznie istnieje i ew gdzie można uzyskać więcej informacji na ten temat?

Na stronie danego stanu oraz miasta są takie informacje i pamiętaj część z nich może Ci zamknąć drogę do obywatelstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2019 o 09:07, ceglan napisał:

Moja rozmowa została wyznaczona na początek marca, ale widzę że ceny biletów do miasta gdzie mam się stawić są obecnie horrendalnie wysokie. Czy czy jest sens przebukowywać rozmowę na inny termin i miejsce? i przede wszystkim czy mozna to zrobić bez podawania poważnej przyczyny typu lekarz itp.

Ty tak na serio? :) 

Ja z Kanady do Polski leciałem na rozmowę... bo stwierdziłem, ze bez zbędnych komplikacji będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam następujące pytanie bo już trochę się pogubiłem. czy jak wypełniłem ds260 dla siebie , zony, dziecka. wysłałem wszystkie dokumenty do KCC przysłała odpowiedź że jest ok. To powinienem coś jeszcze wypełniać mój numer to 11xxx. patrzyłem na VB w marcu jest odcięcie do 13500. Drugie pytanie Czy na stronie cgifederal nie mając jeszcze umówionej rozmowy powinienem wpisać paszporty.

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, mkrzyzan said:

witam

mam następujące pytanie bo już trochę się pogubiłem. czy jak wypełniłem ds260 dla siebie , zony, dziecka. wysłałem wszystkie dokumenty do KCC przysłała odpowiedź że jest ok. To powinienem coś jeszcze wypełniać mój numer to 11xxx. patrzyłem na VB w marcu jest odcięcie do 13500. Drugie pytanie Czy na stronie cgifederal nie mając jeszcze umówionej rozmowy powinienem wpisać paszporty.

dzięki za odpowiedź

Mozesz sprawdzic na stronie https://dvlottery.state.gov/ESC/ czy nie przeoczyles zaproszenia. Jezeli dalej masz tylko oryginalna strone "Has been selected" to pozostaje tylko czekac. Zaproszenia na kwiecien ambasada w Warszawie, bedzie wysylac prawdopodobnie w poniedzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...