Jump to content
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

51 minut temu, Zelka napisał:

Mój numer to 205xx. Ślub będzie dopiero w maju, zatem dopiero wtedy będę miała możliwość dodania partnera, z cut off wynika że mogę już mieć wtedy umówione spotkanie na czerwiec. Co powinnam zrobić w takim wypadku, czy po dodaniu partnera w maju przy wyznaczonej rozmowie na czerwiec istnieje prawdopodobieństwo, że przesuną rozmowę, czy powinno to się obejść bez większych zmian. Czy ktoś miał podobna sytuację i może mi opisać proces? 

Witam

Ja miałem wysłany wniosek DS 260 w maju.

Na początku listopada dostałem informacje, aby wysłać skany dokumentów do KCC: pierwsza strona paszportu, akt urodzenia (zupełny) i zaświadczenie o niekaralności (Trzeba zaznaczyć 3 pola na formularzu, wtedy jesteście sprawdzani pod każdym względem).

W listopadzie brałem ślub.

Jak żona dostała paszport (w listopadzie, pisaliśmy wniosek o szybsze wydanie) to pisałem maila do KCC aby odblokowali mój wniosek DS 260 (zmieniłem tam dane, że się ożeniłem ... itd) oraz utworzyłem wniosek DS 260 na małżonkę.

W tym samym czasie wysłałem skany o których wcześniej pisałem, swoje oraz małżonki oraz akt ślubu.

Na początku grudnia dostałem info z KCC, że dokumenty moje i małżonki dostarczone

17 stycznia dostałem info, że mam spotkanie w ambasadzie na 14 marca (Wg mojego CN 96xx był przewidziany wg biuletynu na luty a zaproszenie dostałem na 14 marca. Przesunięcie o jeden miesiąc, a dokładniej o 14 dni, jeśli w ogóle dopisanie małżonki miało jakieś znaczenie, bo widzę, że ogólnie są jakieś opóźnienia).

Czyli od informacji o spotkaniu w ambasadzie 17.01 (Ktoś pisał na forum, że wysyłają ok. 17 każdego miesiąca) do samego spotkania miałem okres prawie 2 miesiące (ktoś pytał ile wcześniej wysyłają zaproszenie). Czas aby zrobić badania i pozbierać resztę dokumentów.

Także tyle w skrócie. Tak wyglądała sprawa w moim przypadku. Mam nadzieję, że pomogłem.

Jakby co to pisz śmiało. :)

• Thanks 2

8 godzin temu, Xarthisius napisał:

Tak? Masz kryształową kulę i jesteś w stanie powiedzieć czy bedzie 21100 czy 21900? Przy burdelu, który panuje w tym roku nieodważyłbym się nawet powiedzieć kiedy będzie 21xxx, ale chętnie posłucham osoby, która to ogarneła i ma odpowiedzi na pytanie, które nurtuje całe rzesze osób wylosowanych w DV19. Jakiego cutoffu mamy sie spodziewać na maj?

Jeszcze jakbyś mógł wyjaśnić osobom, które były poniżej cutoffu w lutym, a do dziś nie otrzymały zaproszenia do ambasady, ani na marzec, ani na kwiecień (część z nich nawet jeszcze nie otrzymała maila z KCC o dostarczenie dokumentow), kiedy będą miały interview też byłbym wdzięczny.

Wystarczy śledzić temat i można mniej więcej ocenić kiedy będzie rozmowa. Dlatego napisałem 'Raczej'. Jak widać po ostatnich odpowiedziach jednak wszyscy dostali zaproszenia i mają rozmowę miesiąc po cutoff. Ostatnio widać, że starają się naprawić ten 'burdel'.

1 hour ago, nikon said:

Wystarczy śledzić temat i można mniej więcej ocenić kiedy będzie rozmowa. Dlatego napisałem 'Raczej'. Jak widać po ostatnich odpowiedziach jednak wszyscy dostali zaproszenia i mają rozmowę miesiąc po cutoff. Ostatnio widać, że starają się naprawić ten 'burdel'.

No wlasnie nie. Masz przyklad powyzej: @mkrzyzan ma numer 11xxx, czyli łapał się na cutoff w marcu (13500), a ma interview dopiero w polowie kwietnia.

14 godzin temu, Xarthisius napisał:

No wlasnie nie. Masz przyklad powyzej: @mkrzyzan ma numer 11xxx, czyli łapał się na cutoff w marcu (13500), a ma interview dopiero w polowie kwietnia.

No to cały czas piszę, że rozmowa jest w miesiącu zaraz po cutoff. Ja mam numer 18XXX i dzisiaj dostałem e-maila abym wysłał skany dokumentów.

Może komuś się przyda:

-  mój nr 14XXX

- DS260 wysłany 06.2018

- 01.2019 - informacja z KCC, że DS260 zweryfikowany pozytywnie i należy przesłać skanem wymagane dokumenty (skan paszportu, akt zupełny urodzenia, zaświadczenie o niekaralności, dok. dotyczący służby wojskowej)

- po czterech dniach od wysłania skanów przyszło potwierdzenie, że wszystko ok i należy czekać na mail z zaproszeniem na rozmowę w ambasadzie

- połowa lutego przyszedł mail o wyznaczonym terminie rozmowy na połowę kwietnia

- teraz badania 

- i jeszcze trochę stresów :)

• Thanks 1

4 godziny temu, DMK napisał:

Ja wniosek wysłałam w lipcu. Mam nr 17xxx i żadnej wiadomości póki co. Pozostaje cierpliwie czekać. 

A powiedzcie mi czy w przypadku negatywnej weryfikacji DS260 też wysyłają jakąś informację? 

13 minut temu, mkrzyzan napisał:

to ja mam pytanie. czy zdarzały się odmowy przyznania wizy w DV.

Tak, nawet tutaj parę razy to było opisywane.