Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

musiałem opóźnić wysłanie DS-260, mam niski numer 3XXX i ostatecznie wysłałem go 19 lutego.

Dostałem informację od KCC 22 lutego, że mam dosłać dokumenty. Wysłałem je 25 lutego i do tej pory nie dostałem informacji czy dokumenty są ok.

Myślicie, że za późno wysłałem ten wniosek czy rzeczywiście to sprawdzanie może tyle trwać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 godzin temu, Revi napisał:

Hej,

musiałem opóźnić wysłanie DS-260, mam niski numer 3XXX i ostatecznie wysłałem go 19 lutego.

Dostałem informację od KCC 22 lutego, że mam dosłać dokumenty. Wysłałem je 25 lutego i do tej pory nie dostałem informacji czy dokumenty są ok.

Myślicie, że za późno wysłałem ten wniosek czy rzeczywiście to sprawdzanie może tyle trwać?

 

wysłałeś na poprawny email i zatytułowałeś swoim numerem cn?

powinieneś dostać odpowiedź po 4 dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nikon napisał:

wysłałeś na poprawny email i zatytułowałeś swoim numerem cn?

powinieneś dostać odpowiedź po 4 dniach

Wysłałem na adres kccdvdocuments@state.gov, w tytule dałem swój CN. Dostałem auto replay, że odebrany i przetwarzają.

Spróbować wysłać jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Revi napisał:

Wysłałem na adres kccdvdocuments@state.gov, w tytule dałem swój CN. Dostałem auto replay, że odebrany i przetwarzają.

Spróbować wysłać jeszcze raz?

Chyba tak albo napisz do nich pytanie.

''Pytania dotyczące przetwarzania dokumentw należy kierować na adres e-mail kccdv@state.gov.''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nikon napisał:

Chyba tak albo napisz do nich pytanie.

''Pytania dotyczące przetwarzania dokumentw należy kierować na adres e-mail kccdv@state.gov.''

 

Wysłałem zapytanie tydzień temu czy wszystko ok z dokumentami to dostałem odp:

"After sending documents to KCCDVDocuments@state.gov, you will receive an automatic reply to your email.  If there are no attachments, the auto reply explains there are no documents attached to the email.  If there are attachments, the auto reply explains we received your email and are currently processing your documents.  Please allow time for processing of your documents.  Documents are processed in numerical order, based on lottery rank number.  Once KCC has processed your documents, we will let you know if anything is missing or if we have received everything needed. "

reszta wiadomości to skopiowana informacja co miałem przesłać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

ja dostałam maila z KCC 22 lutego z prośbą o dosłanie skanów dokumentów. Dokumenty wysłałam 10 marca, a potwierdzenie o otrzymaniu przez KCC dokumentów dostałam 12 marca. W moim DS260 byłam wpisana tylko ja, więc może dlatego tak szybko zweryfikowali.

Revi napisz do nich - nie masz nic do stracenia :)

Jak myślicie, na kiedy spodziewać się zaproszenia na rozmowę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, esme napisał:

hej,

ja dostałam maila z KCC 22 lutego z prośbą o dosłanie skanów dokumentów. Dokumenty wysłałam 10 marca, a potwierdzenie o otrzymaniu przez KCC dokumentów dostałam 12 marca. W moim DS260 byłam wpisana tylko ja, więc może dlatego tak szybko zweryfikowali.

Revi napisz do nich - nie masz nic do stracenia :)

Jak myślicie, na kiedy spodziewać się zaproszenia na rozmowę?

 

ja dzisiaj dostałem

cn 18xxx

zaproszenie na 9 maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2019 o 00:30, Chargingbull napisał:

Witam Zelka

- Miałem numer 9600

- 6 listopada dostałem emaila abym wysłał skany, do KCC,

- Zadzwoniłem do KCC i powiedziałem, że na koniec listopada biorę ślub i czy mam najpierw wysłać swoje dokumenty a później żony ??? Powiedzieli mi, że dopiero po ślubie mam wszystko wysłać,

- Koniec listopada ślub,

- 4 grudnia wysłałem emaila do KCC z prośbą o odblokowanie mojego DS 260,

- 6 grudnia dostałem emaila z KCC, że mój wniosek został odblokowany,

- 6 grudnia uzupełniłem swój DS 260, wypełniłem wniosek DS 260 na małżonkę i wysłałem skany do KCC. (Część dokumentów jak akty urodzenia i zaświadczenia o niekaralności załatwialiśmy w listopadzie a akt ślubu i paszport małżonki był na początku grudnia. Dokumenty w Poznaniu załatwialiśmy praktycznie od ręki).

- 12 grudnia dostałem emaila z KCC, że wszystkie dokumenty się zgadzają,

- 17 stycznia przyszło zaproszenie na spotkanie,

- Pod koniec stycznia robiliśmy badania,

- 14 marzec - Spotkanie w Ambasadzie w Warszawie

 

Ze ślubem nie czekaliśmy aż dostanę zaproszenie na rozmowę tylko chcieliśmy to załatwić na spokojnie. Generalnie mój numer wg biuletynu powinien być zaproszony na luty ale dostałem na marca.

W ambasadzie pani konsul właśnie zaczęła nas pytać głównie o ślub, że był niedawno a jak długo się znamy. Pytania pewnie po to aby wyeliminować osoby, które zapewne nie raz pobierały się tylko po to aby dostać GC. Reszta to już formalność.

 

Pozdrawiam :)

Dziękuję za informację. 

Zastanawia mnie kiedy dostanę email od Kcc, mój cut off jest na maj, z tego co piszesz to Ciebie poprosili o dosłanie dokumentow dużo wcześniej, tj. W listopadzie a cut off miałeś dopiero w lutym. My ślub mamy w maju a rozmowę prawdopodobnie w czerwcu (wg cut offu, który jest w maju), mam nadzieję że uda nam się załatwić wszystkie formalności, najlepiej wg Twojego scenariusza. 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mogę dodać od siebie: wczoraj 3 wizy wydane :)

Bez żadnych problemów. Rozmowę mieliśmy na 8, byliśmy na Pięknej 7.40 gigantyczna kolejka, ale szybko wyłapali nas z tłumu (1. mamy 3 letnią córeczkę, 2. kolejka w większości do B1/B2). Na dole sprawdzanie dokumentów, później kwit do opłaty, weryfikacja, odciski i czekanie, aż konsul ogarnie papierologię wszystko sprawdzi (to trwało najdłużej jakąś godzinę, konsul pojawił się ok. 8.40 i sprawdzał kilka spraw na raz).  Czekaliśmy jako drudzy w kolejce (ogólnie sporo osób czekało wczoraj na imigracyjną, ale tylko jedna osoba rano było oprócz nas z Polski, reszta wschodnia granica), ale Pani konsul poprosiła nas jako pierwszych.
Na dzień dobry "congratulations", przesympatyczna Pani i rozmowa, potwierdzenie że wszystko co złożone i o czym mówimy jest prawdą. Kilka prostych pytań: czy byliśmy wcześniej w USA, ile, czy mieszkaliśmy gdzieś dłużej niż rok, czy byliśmy w ost. 5 latach w Rosji, co planujemy robić/gdzie pracować. Anulacja turystycznych gratulacje i miłego dnia :)

Teraz odliczanie do wylotu, trzeba w międzyczasie wygrać jeszcze w totka i ahoj przygodo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Milex said:

Cześć,

Mogę dodać od siebie: wczoraj 3 wizy wydane :)

Bez żadnych problemów. Rozmowę mieliśmy na 8, byliśmy na Pięknej 7.40 gigantyczna kolejka, ale szybko wyłapali nas z tłumu (1. mamy 3 letnią córeczkę, 2. kolejka w większości do B1/B2). Na dole sprawdzanie dokumentów, później kwit do opłaty, weryfikacja, odciski i czekanie, aż konsul ogarnie papierologię wszystko sprawdzi (to trwało najdłużej jakąś godzinę, konsul pojawił się ok. 8.40 i sprawdzał kilka spraw na raz).  Czekaliśmy jako drudzy w kolejce (ogólnie sporo osób czekało wczoraj na imigracyjną, ale tylko jedna osoba rano było oprócz nas z Polski, reszta wschodnia granica), ale Pani konsul poprosiła nas jako pierwszych.
Na dzień dobry "congratulations", przesympatyczna Pani i rozmowa, potwierdzenie że wszystko co złożone i o czym mówimy jest prawdą. Kilka prostych pytań: czy byliśmy wcześniej w USA, ile, czy mieszkaliśmy gdzieś dłużej niż rok, czy byliśmy w ost. 5 latach w Rosji, co planujemy robić/gdzie pracować. Anulacja turystycznych gratulacje i miłego dnia :)

Teraz odliczanie do wylotu, trzeba w międzyczasie wygrać jeszcze w totka i ahoj przygodo :)

Super! To teraz pisz kiedy i gdzie (do jakiego stanu) planujecie wyjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...