Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pochancza napisał:

Hej, szukam informacji na forum i gdzieś mi się przewija o książeczce wojskowej, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi, a wg tego co czytam na stronie to wygląda, jakby dla Polski nie były wymagane military records? Pytanie jest - czy jeśli posiadam książeczkę wojskową, to należy gdziś zgłosić się po jakiś dokument i go wysłać, czy skan książeczki, czy to w ogóle nie o to tu chodzi i nic się nie wysyła takiego?;p

jeśli nie byłeś w wojsku to nic nie wysyłasz

ja nie wysłałem i odpisali że wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam.

Mam takie pytanie dostałem wczoraj maila z ambasady co muszę przynieść na rozmowe. Jest taki punkt albo formularz I-134 ewentualnie zabezpieczenie finansowe. I tu pada pytanie do osób które były na rozmowie czy też coś takiego musiały przynieść.

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mkrzyzan napisał:

Witam.

Mam takie pytanie dostałem wczoraj maila z ambasady co muszę przynieść na rozmowe. Jest taki punkt albo formularz I-134 ewentualnie zabezpieczenie finansowe. I tu pada pytanie do osób które były na rozmowie czy też coś takiego musiały przynieść.

Dzięki za odpowiedź

Nie musisz tego mieć na rozmowie by dostać wizę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, mkrzyzan said:

Sly6 dziękuję za odpowiedź. ale zapomniałem dopisać że chodzi o loterię wizową.

To jest standardowy wymóg:

Jezeli WRW pyta na rozmowie o I-134, to robi to niezmiernie rzadko, bo nie widziałem żadnego postu w ciągu ostatnich 2 lat, któryby o tym mówił. Nie przejmuj się tą listą. W najgorszym wypadku Twoja sprawa przejdzie na Administrative Processing i bedziesz musiał dostarczyć wymagane dokumenty po rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, ceglan said:

Sprawa załatwiona, dostałem GC a dla żony termin na rozmowę będzie zabukowany później jak dostaną terminy w ambasadzie.

Gratulacje! Pilnuj tego procesu dobrze. Bierzcie slub jak najszybciej i nie dajcie ambasadzie o sobie zapomniec, zeby nie skonczylo sie na F2A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Xarthisius said:

Gratulacje! Pilnuj tego procesu dobrze. Bierzcie slub jak najszybciej i nie dajcie ambasadzie o sobie zapomniec, zeby nie skonczylo sie na F2A. 

Dziękuje! w międzyczasie trzeba skompletować też inne dokumenty, mam nadzieje że wszystko się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu pytania jakie dostałem na rozmowie o GC:
- czy byłem kiedykolwiek w US
- czy byłem dłużej niż 6 mscy (odp. nie)
- ile czasu byłe najdłużej
- czy miałem kiedyś problem z przekroczeniem granicy
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie odnośnie Police certificate. Znajduje się w obcym panstwie od czerwca ubiegłego roku, planuje powrót do Polski w połowie kwietnia (łącznie jestem dłużej niż pół roku, ale krócej niż rok), rozmowę o green card będę miała prawdopodobnie w czerwcu. Czy muszę mieć również Police certificate z tego kraju?  Na stronie ambasady jest następująca informacja: "Każda osoba w wieku powyżej 16 lat ubiegająca się o wizę imigracyjną powinna przedstawić zaświadczenie o niekaralności z kraju obecnego zamieszkania, jeśli znajduje się w nim od co najmniej sześciu miesięcy oraz ze wszystkich innych krajów, w których przebywała dłużej niż rok (oprócz Stanów Zjednoczonych)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...