Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje mkrzyzan :-)

Pytanie do pozostalych: czy ktoś z was dostał ostatnio dostał zaproszenie na rozmowę?? 

Długo czekaliście na wyznaczenie terminu po mailu o pozytywnej weryfikacji skanów? 

Mam nr 17*** i trochę się niepokoję. Maila o pozytywnej weryfikacji skanów dostałam 12 marca. 

A może można gdzieś sprawdzić czy termin został wyznaczony? 

Będę wdzięczna za wszelkie info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 16.04.2019 o 22:45, esme napisał:

Gratulacje mkrzyzan :-)

Pytanie do pozostalych: czy ktoś z was dostał ostatnio dostał zaproszenie na rozmowę?? 

Długo czekaliście na wyznaczenie terminu po mailu o pozytywnej weryfikacji skanów? 

Mam nr 17*** i trochę się niepokoję. Maila o pozytywnej weryfikacji skanów dostałam 12 marca. 

A może można gdzieś sprawdzić czy termin został wyznaczony? 

Będę wdzięczna za wszelkie info. 

Hej,

ja dzisiaj dostałem zaproszenie na 4 czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DMK napisał:

Przede wszystkim dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc i bardzo pomocne informacje

4 wizy wydane 

rozmowa to czysta formalność - ok 2 min

zero stresu 

Pani konsul bardzo sympatyczna

powodzenia 

 

 

To milo ze znajdzie sie ktos, ktoremu tysieczny raz raz odpowiedzielismy na pytania zadawane od lat ale znalazl chwile zeby podziekowac za pomoc.

Powodzenia na nowej drodze zycia! W jakie strony sie wybieracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ceglan napisał:

Dostałem maila z ambasady żeby odesłać im paszport (z wizą którą już mam wklejoną) wraz z tą zaklejoną kopertą dla oficera imigracyjnego. Muszą odblokować mój wniosek i zacząć procesować wizę dla żony.

Zapytałem więc czy to oznacza że moja wiza zostaje "cofnięta" lub zawieszona do czasu gdy żona nie dostanie GC, ale nie byli w stanie podać jednoznacznej odpowiedzi. Jak wiadomo czas ucieka, wiz jest coraz mniej a moja jest ważna do połowy sierpnia, więc do tego czasu muszę wjechać do USA, i nie ma możliwości przedłużenia tego terminu. 

Czy jeśli moja żona zostanie dodana do wniosku, a później z jakiegoś powodu nie dostanie tej wizy, to czy mogą moją wizę anulować? 

Zalezy od powodow anulowania - jezeli ten powod by powodowal ze Ty wizy dostac nie powinienes - to oczywiscie tak. Jezeli nie - to nie - to jest prosta sprawa - albo spelniasz wymagania albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, ceglan said:

Wymagania juz spelnilem, bylem na rozmowie i dostalem wize w marcu. Zaraz potem wzialem slub i poinformowalem kosulat o tym fakcie (tak jak zalecali) zeby dolaczyc moja zone do wniosku. Jedyny powod dla ktorego ona mialaby jej nie dostac to czas - moze zabraknac wiz, lub termin na rozmowe w konsulacie moze byc zbyt odlegly. Moja wiza jest ważna do połowy sierpnia i do tego czasu muszę wjechać do US, a nie wiem czy do tego czasu wyprocesują wizę dla żony. 

Tak jak juz @kzielu napisal: odmowa dla derived beneficiary nie ma zadnego wplywu na Twoja wize. Chyba, ze w background checku Zony wyszloby np. ze napada na banki, a Ty razem z Nia i zatailes ten fakt na swoim interview... Liczba wiz, ktore zostaly w DV19 bym sie na razie nie przejmowal. Nikt, Ci nie powie czy zdazycie sie wyrobic czasowo, ale 4-5 miesiecy to sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2019 o 02:48, ceglan napisał:

Dziękuję za odpowiedź @Xarthisius oraz @kzieluBoję się że mogą mi nie odesłać paszportu i koperty na czas, ale z drugiej strony nie wydaje mi się żeby trzymali mój dokument bez powodu, gdzie cały mój proces już jest zamknięty, wiza opłacona itd. Nie wiem dlaczego nie mogą po prostu odpisać na maila i upewnić mine że potrzebują te dokumenty i paszport tylko po to aby odblokować mój wniosek, a później odeślą to z powrotem. 

No co ty - gdyby chcieli odblokować twój wniosek to by to zrobili systemowo, przecież mają wszystkie dane. Wiza poszła do anulacji i tyle. Dostaniesz z powrotem z takim stemplem na ukos VOID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/16/2019 at 10:45 PM, esme said:

Gratulacje mkrzyzan :-)

Pytanie do pozostalych: czy ktoś z was dostał ostatnio dostał zaproszenie na rozmowę?? 

Długo czekaliście na wyznaczenie terminu po mailu o pozytywnej weryfikacji skanów? 

Mam nr 17*** i trochę się niepokoję. Maila o pozytywnej weryfikacji skanów dostałam 12 marca. 

A może można gdzieś sprawdzić czy termin został wyznaczony? 

Będę wdzięczna za wszelkie info. 

Dostałem 18/04/2019 zaproszenie na rozmowę do ambasady na 5/06/2019.

Potwierdzenie pozytywne skanów otrzymałem 18/03/2019. 

Mój numer 3xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...