Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kasia-125 napisał:

 Chargingbull, jestem pod ogromnym wrazeniem i widze jakie duze roznice sa pomiedzy stanami. Pamietam nasza historie na poczatku (4 lata wczesniej) jak nie moglismy nic zrobic. Jak kilka razy jezdzilismy do DMV i wkoncu za n-tym razem wyrazili zgode na egzamin. Gratulacje i powidzenia :-)

Myślę że nie tyle różnica między Stanami a między ludźmi. Nie można w USA mieć CDL  bez legalnego statusu. Już miałem złożone aplikacje o GC ale do otrzymania jej dobrej i jeszcze było daleko. W DMV trafiłem na gościa który nie miał nic przeciwko temu żebym zdawał egzaminy już i obiecał wydać prawko gdy przyniosę GC. A nie musiał, mógł mnie zgodnie z prawem pogonić na cztery wiatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minuty temu, andyopole napisał:

Myślę że nie tyle różnica między Stanami a między ludźmi. Nie można w USA mieć CDL  bez legalnego statusu. Już miałem złożone aplikacje o GC ale do otrzymania jej dobrej i jeszcze było daleko. W DMV trafiłem na gościa który nie miał nic przeciwko temu żebym zdawał egzaminy już i obiecał wydać prawko gdy przyniosę GC. A nie musiał, mógł mnie zgodnie z prawem pogonić na cztery wiatry.

Rzeczywiscie od ludzi duzo zalezy :-) Najwazniejsze, ze mimo roznych trudnosci wszystko sie udalo :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, D-M-S-3 said:

Witam wszystkich, czy miał ktoś przypadek, że na stronie: https://www.dvlottery.state.gov/ESC  był już wyznaczony termin Interview i nagle po pewnym czasie te info znika i cofa się do pierwotnego SELECTED, pojawia się ten sam list co po wylosowaniu Green Card. 

We wczesniejszych latach to sie nie dzialo, ale sadzac po sygnalach z innych forow, problem dotyczy wszystkich, a nie tylko Ciebie. Nie przejmuj sie, DoS i KCC sa znane ze swiadczenia uslug informatycznych na "wysokim poziomie". Mozesz potwierdzic interview dzwoniac do ambasady, ale ja bym poczekal pare dni, az naprawia baze danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :) Właśnie dzwoniłam do Ambasady, potwierdzili mój termin, więc spoko :) Dziękuję jednak wszystki użytkownikom forum , Wasze doświadczenia są bardzo cenne i pomocne w tym dłuuuuuugim procesie - marzeniu o Ameryce :) Pozdrawiam serdecznie !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałam podziękować wszystkim za pomocne odpowiedzi w tym wątku oraz ogólnie na forum, ponieważ znalazłam tu właściwie wszystkie odpowiedzi na moje pytania, które pojawiały się od momentu wylosowania Zielonej Karty do jej otrzymania.

Zieloną Kartę wylosowałam w loterii wizowej DV 2019, na początku lipca odesłałam dokumenty ds-260 dla mnie i córki. W październiku otrzymałam informację o dacie spotkania w ambasadzie, które wyznaczono na 7 listopada. 5 kwietnia 2019 przekroczyłam pierwszy raz granicę USA, byłam w Nowym Jorku i tam zamierzam mieszkać. A 5 maja, czyli trzy dni temu przysłali nasze Zielone Karty!:)

Jeszcze raz wielkie dzięki:)

Pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Elżbieta654321 napisał:

Cześć,

Chciałam podziękować wszystkim za pomocne odpowiedzi w tym wątku oraz ogólnie na forum, ponieważ znalazłam tu właściwie wszystkie odpowiedzi na moje pytania, które pojawiały się od momentu wylosowania Zielonej Karty do jej otrzymania.

Zieloną Kartę wylosowałam w loterii wizowej DV 2019, na początku lipca odesłałam dokumenty ds-260 dla mnie i córki. W październiku otrzymałam informację o dacie spotkania w ambasadzie, które wyznaczono na 7 listopada. 5 kwietnia 2019 przekroczyłam pierwszy raz granicę USA, byłam w Nowym Jorku i tam zamierzam mieszkać. A 5 maja, czyli trzy dni temu przysłali nasze Zielone Karty!:)

Jeszcze raz wielkie dzięki:)

Pozdrawiam

E.

Pisz jak tam życie, innym to się przyda. 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nikon napisał:

Coś jeszcze muszę zrobić przed wylotem?

tak mnie zawsze korcilo zapytac - totalnie z czystej ciekawosci :)

a jakby tak poszedl jeszcze jakis kredycik "inwestycyjny" z banieczke albo 10 wziac, i wtedy sobie pojechal na zawsze do usa? jak to scigaja ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...