Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 18.04.2019 o 23:19, andyopole napisał:

 

 

To milo ze znajdzie sie ktos, ktoremu tysieczny raz raz odpowiedzielismy na pytania zadawane od lat ale znalazl chwile zeby podziekowac za pomoc.

Powodzenia na nowej drodze zycia! W jakie strony sie wybieracie?

Nie będę pewnie oryginalna ale na początek w okolice Chicago się wybieramy :)  Docelowo jednak marzy nam się Kalifornia :) Zobaczymy jak wszystko się poukłada. 

Jeszcze raz wielkie dzięki za przydatne informacje. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2019 o 20:00, ceglan napisał:

Nie poszla do anulacji, ale wlasnie dostalem odp. z konsulatu ze beda trzynac moje dokumenty przez caly czas az zona nie dostanie swojej wizy. 

Wiec jesli caly proces zajmie wiecej czasu niz 3 miesiace, i nie wjade do US przed koncem waznosci mojej wizy, to jak myslisz co sie stanie?

The process to add your spouse will significantly delay your immigration process and your visa will expire on August 13th 2019. Your visa validity cannot be extended.”

 

Ouch!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - mam może głupie pytanie - czy w przypadku ślubu zaraz przed rozmową i dodaniu męża do mojej aplikacji na rozmowie muszę mieć jakieś dodatkowe papiery dokumentujące związek? Nie wiem... wspólne konto, zdjęcia lub coś podobnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, esme napisał:

Słuchajcie - mam może głupie pytanie - czy w przypadku ślubu zaraz przed rozmową i dodaniu męża do mojej aplikacji na rozmowie muszę mieć jakieś dodatkowe papiery dokumentujące związek? Nie wiem... wspólne konto, zdjęcia lub coś podobnego?

 

musisz dodać go do ds-260, ds musi być zweryfikowany i musicie wysłać dokumenty które też muszą być zweryfikowane a później badania i szczepienia po wyznaczeniu terminu rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest logiczne i o tym wiem: pytanie dotyczyło udowodnienia istnienia związku z malżonkiem przed rozmową? Dlatego pytałam, czy trzeba mieć jakieś zdjęcia, wyciąg ze wspólnego konta lub inne dowody na to, że zwiazek nie został zawarty w celu uzyskania zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

mój mąż został wylosowany, mamy numer 25xxx natomiast widzę że wszyscy piszecie o mailu od KCC  z prośbą o dosłanie dokumentów. Czy to jest standardowa procedura? Co to za dokumenty? Na CEAC sprawdziliśmy status naszego case number i jest "at NVC" i nie bardzo orientujemy się co to może oznaczać. Trochę jesteśmy zaniepokojeni, ponieważ mój mąż nie otrzymał żadnego e-maila i my żadnych dokumentów nie wysyłaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, qrka said:

Hej, 

mój mąż został wylosowany, mamy numer 25xxx natomiast widzę że wszyscy piszecie o mailu od KCC  z prośbą o dosłanie dokumentów. Czy to jest standardowa procedura? Co to za dokumenty? Na CEAC sprawdziliśmy status naszego case number i jest "at NVC" i nie bardzo orientujemy się co to może oznaczać. Trochę jesteśmy zaniepokojeni, ponieważ mój mąż nie otrzymał żadnego e-maila i my żadnych dokumentów nie wysyłaliśmy.

Tak, standardowa procedura wprowadzona w tym roku. Instrukcja wyraznie o tym wspomina [1]. Nie musicie czekac na prosbe o wyslanie dokumentow. Mozecie zrobic to juz teraz. Pod tym linkiem [2] mozesz przeczytac jak wyglada tresc takiego listu i jakie dokumenty trzeba wyslac (byl tez wczesniej w tym watku, ale nie moge znalezc).

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

[2] http://britsimonsays.com/new-document-submission-procedure-update/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...