Jump to content
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

A ja specjalnie sprecyzowałam swoją kategorię, żeby nie było niedomówień :)

Każdy, kto jest 'eligible' do wypełnienia DS260 skończył wystarczającą ilość klas by zauważyć różnicę. 

57 minutes ago, everden said:

A ja specjalnie sprecyzowałam swoją kategorię, żeby nie było niedomówień :)

Każdy, kto jest 'eligible' do wypełnienia DS260 skończył wystarczającą ilość klas by zauważyć różnicę. 

Pytanie, co daje osobom w tym watku informacja, ze USCIS albo NVC sa "nierychliwe"? Rownie dobrze o pogodzie moglas napisac. 

Uczestniczka wątku zapytała, to jej odpowiedziałam (widocznie po coś jej była ta wiedza).

A jak ktoś założy wątek o pogodzie, to też się chętnie udzielę.

17 godzin temu, Xarthisius napisał:

Nie ma na razie zadnej reguly. Widzialem wpisy ludzi, ktorzy maja niskie numery, wyslali DS-260 w maju i dalej nie dostali maila od KCC z prosba o wyslanie dokumentow.

Status 'at NVC' w tym wypadku nic nie oznacza. Sprawy loteryjne nie sa ani procesowane przez USCIS, ani przez NVC.

aha, ok, to tego nigdzie nie znalazłam, dzięki bardzo za odpowiedź;)

Dnia 19.01.2019 o 01:18, nikon napisał:

nie rozumiem po co są w takim razie te biuletyny

a kiedy wysłałeś te 4 dokumenty co od niedawna wymagają?

Wysłaliśmy dokumenty 15 listopada.

Myślę, że w pierwszym roku tego e-procesowania nie ma jakiś sztywnych reguł kto ile będzie czekał.

A biuletyny - nie wiem w zasadzie o co pytasz, bo wszystko idzie zgodnie z tymi co ogłaszają. Jeśli Twój numer jest POWYŻEJ cut-off to nie masz co liczyć, na wydanie wizy w danym miesiącu, bo nie jest przewidziana dla tego numeru. Ktoś wcześniej pisał, że dany cut-off oznacza, że będą obrabiać twoje dane - ale w naszym przypadku jest szybciej, być może dlatego, że szybko wyslaliśmy DS260.

Oficjalne dane za Grudzień 2018:

Country Reg DV1 DV2 DV3 Total
Poland EU 11 5 4 20

Łącznie w DV19 dla Polaków 44 wizy (23 wylosowanych)

hej mam pytanie czy jeżeli dostałem potwierdzenie z KCC ze przesłałem wszystkie dokumenty. to teraz czekam na maila z terminem rozmowy. i do czego służy ten NVC

31 minutes ago, mkrzyzan said:

hej mam pytanie czy jeżeli dostałem potwierdzenie z KCC ze przesłałem wszystkie dokumenty. to teraz czekam na maila z terminem rozmowy

Yup.

31 minutes ago, mkrzyzan said:

i do czego służy ten NVC

Przy DV do niczego. Przy pozostalych wizach imigracyjnych, ktore sa procesowane poza USA, po zatwiedzeniu petycji w USCIS, NVC zaklada DS-260, zbiera dokumenty i przygotowuje pakiet ktory dostaje ambasada, zeby przeprowadzic wywiad z delikwentem. Mniej wiecej to co robi KCC w przypadku wiz loteryjnych.

6 godzin temu, Xarthisius napisał:

Oficjalne dane za Grudzień 2018:

Country Reg DV1 DV2 DV3 Total
Poland EU 11 5 4 20

Łącznie w DV19 dla Polaków 44 wizy (23 wylosowanych)

Mam pytanie czy wiadomo ile łacznie zostało przydzielonych zielonych kart dla polaków w DV2019 , chodzi mi ile wylosowanych dostanie karte ?

1 hour ago, zebo1982 said:

Mam pytanie czy wiadomo ile łacznie zostało przydzielonych zielonych kart dla polaków w DV2019 , chodzi mi ile wylosowanych dostanie karte ?

Liczba wylosowanych osob z Polski w DV19 to 461. Do tego dojda malzonkowie ze slubow zawartych miedzy pazdziernikiem/listopadem 2017 (moment zgloszenia do DV19), a wrzesniem 2019 (koniec DV19) i dzieci urodzone w tym samym przedziale czasu. Do ustawowego limitu dla pojedynczego kraju (3500) sporo brakuje. Liczbe przyznanych wiz ogranicza tylko progresja odciecia w biuletynie wizowym (czyli limit na region EU).