Jump to content

Z Polski do USA - przez studia i prace


wirrles

Recommended Posts

Witam. Wybieram się na studia medyczne na Słowację (studia po angielsku). Chciałbym po tym przenieść się na studia do USA (interesuje mnie program PA i wszelkie college temu poprzedzające). Zastanawiam się jak to rozegrać aby mieć jak największe szanse na zostanie tam na stałe i jednocześnie nie pójść z torbami. Czy dobrym rozwiązaniem będzie ukończenie pierwszego roku na Słowacji i przeniesienie się na college w celu zrobienia major'a (na wizie studenckiej), a następnie na program PA czy lepiej skończyć medycynę na Słowacji i starać się o przeniesienie bezpośrednio na program PA (również na wizie studenckiej)? Po tym oczywiście trzeba by liczyć na wizę H2B ale zapotrzebowanie na PA jest dosyć duże więc chyba nie powinno być problemu. Jak uważacie czy to w ogóle ma szanse się udać? Interesuje mnie konkretnie Floryda ze względu na znajomych. W międzyczasie zamierzam oczywiście brać udział w loterii GC ale na to raczej nie ma co liczyć bo szanse marnę (w tym roku pierwszy raz się nie udało :( ). Przyjmę wszelkie sugestie. 

Link to comment
Share on other sites

To pozostaje ślub z obywatelem lub gdy będziesz bardzo dobry sponsorowanie przez pracodawcę gdy dobrze poszukasz i się zaprezentujesz. 

Studia medyczne są drogie dlatego też możesz spotkać Amerykanów którzy uczą się w Europie 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, wirrles napisał:

Niestety zdaję sobie z tego sprawę, ale jest to do przejścia.

W jaki sposób planujesz to "przejść "? Według mnie plan też słaby... 

Link to comment
Share on other sites

Zeby dostac wize studencka musisz pokazac ze stac cie na studia ktore prawdopodobnie beda kosztowaly $50,000 NA ROK. Jezeli masz takie sumy na koncie to mozesz sie starac: ameryykanskie uczelnie powitaja ciebie z radoscia ;) 

Medycyna na Slowacji nic ci nie da. I tak bedziesz musiala zdawac tutejsze egzaminy zeby pracowac jako PA. Jezeli masz forse -- a twierdzisz ze masz, -- przyjezdzaj od razu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...