Skocz do zawartości

N400 czas oczekiwania


witoldyna

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Roelka napisał:

Generalnie jesli ktos mial jakiekolwiek problemy z prawem, musi dolaczyc do wniosku dokumentacje i opisac co sie wydarzylo. Osoboscie tyle tylko wiem o N400, bo jeszcze sama nie aplikowalam. :p

Jakies tam male przewinienia jak mandat nie wplywaja na decyzje. Chyba, ze ktos ich ma 50 i zadnego nie zaplacil - to wtedy jest problem. ;)

Jak aplikowalem o GC to bylo chyba pytanie o przestepstwa ale za wyjatkiem mandatow drogowych. DUI owszem bo to juz sprawa sadowa za kazdym razem i wyrok.

Jesli ktos nie zaplaci 50 mandatow to tez jego sprawa wyladuje w sadzie.:D A wtedy juz sie trzeba "pochwalic" przy aplikacji o USC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 godzin temu, MeganMarkle napisał:

O rety... a co jeszcze wymagają? Wole wiedzieć już teraz żeby zbierać te śmieci przez kolejne 5lat zanim będę mogła zaaplikować ;)

Jedno z pytan na N-400 to jest "Have you EVER been arrested, cited, or detained by any law enforcement officer [...] for any reason?". Dostalas mandat 10 lat temu w Polsce za picie pod chmurka albo speeding? Odpowiadasz TAK i tlumaczysz co, gdzie i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witoldyna ja tez szukalem w moich starych dokumentach kiedy skladalem podanie o GC i nie moge znalezc wiec zaznacze ze "nie mam". i tak jak pisze do additional evidence nic nie wysylam. jako cos zapytaja to im przedstawie. A jak Tobie wyznaczyli juz date na biometrics to znaczy ze Twoje podanie n 400 zostaly wypelnione dobrze? Czy to dopiero sie okaze po biometrics na rozmowie?

Z tym mandatem to juz sam nie wiem czy wpisywac, z kad ja im wezme jakies potwierdzenia nawet juz sam nie pamietam nawet za co to bylo!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mariano85 napisał:

Witam, jak sie ciesze ze sa tu osoby ktore tez skladaja n-400. Juz tyle razy sie zbieralem ale jakos nigdy nie bylo czasu! 

 Ale przed wyslaniem mam pare pytan!

Part 2 pytanie 5 USCIS ONLINE ACCOUNT NUMBER?
konto na USCIS mam zalozone bo przeciez wypelniam podanie ale z kad wziasc account number?

Additional evidence co ja mam im wyslac? Nie jestem zonaty (zareczony) nie mam dzieci 

I czy musze w ktorejs rubryce zaznaczyc ze mialem speeding ticket? 

 

@witoldyna i @andyopole piszcie jak tam wam idzie

Ja zostawialam acc # pusty i nie wysylalam zadnych dodatkowych dokumentow. 

 

15 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Speeding ticket ma znaczenie przy aplikowaniu o obywatelstwo??

Nie popadajmy w paranoje ;) 

"Note that unless a traffic incident was alcohol or drug related, you do not need to submit documentation for traffic fines and incidents that did not involve an actual arrest if the only penalty was a fine less than $500 and/or points on your driver’s license."

https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/article/chapter3.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz n-400 mam wypelniony! Jeszcze jutro sprawdze dokladnie od poczatku i wtedy wysylam! 

jedyne dwa male problemy jakie widze to :
1 Przeprowadzalem sie 5 razy w ciagu tych 5 lat ale potwierdzen (email) o zmianie adresu z USCIS znalazlem tylko 4. A na tym adresie co nie mam potwierdzenia skladany mialem tax wiec musialem go podac.
2 Bylem w Vancuver (Kanada) na 3 dni mam pieczatke Kanadyjska ze przekraczalem granice ale powrotnej pieczatki z USA nie moge znalez w paszporcie!
 

@agatenka dziekuje za odpowiedz! A Ty niedawno skladalas? ile czekalas, wszystko przebieglo bezproblemowo?
 

@witoldyna Nie stresuj sie,  wszystko bedzie dobrze! Trzymamy moco kciuki za Ciebie!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mariano85 napisał:

Juz n-400 mam wypelniony! Jeszcze jutro sprawdze dokladnie od poczatku i wtedy wysylam! 

jedyne dwa male problemy jakie widze to :
1 Przeprowadzalem sie 5 razy w ciagu tych 5 lat ale potwierdzen (email) o zmianie adresu z USCIS znalazlem tylko 4. A na tym adresie co nie mam potwierdzenia skladany mialem tax wiec musialem go podac.
2 Bylem w Vancuver (Kanada) na 3 dni mam pieczatke Kanadyjska ze przekraczalem granice ale powrotnej pieczatki z USA nie moge znalez w paszporcie!
 

@agatenka dziekuje za odpowiedz! A Ty niedawno skladalas? ile czekalas, wszystko przebieglo bezproblemowo?
 

@witoldyna Nie stresuj sie,  wszystko bedzie dobrze! Trzymamy moco kciuki za Ciebie!!!

 

Jeśli zmieniałeś adres online to oni to mają w systemie, po co im te papiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeprowadzilam sie 2 razy, nie wiem gdzie jest pierwsze potwierdzenie szczerze mówiąc bo zmieniłam komputer 2 razy i nowy nawet nie ma e-maili sprzed 3 miesięcy. Ale ostatni raz, gdy przeprowadziliśmy się do już naszego domu, żadnego potwierdzenia nie dostałam. Nie pobrali ode mnie tez żadnej opłaty, a wcześniej była jakaś. Nawet mój mąż, który jest moim sponsorem, dostał potwierdzenie, a ja nie. Ale trudno, zrobiłam co mogłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witoldyna napisał:

Ja przeprowadzilam sie 2 razy, nie wiem gdzie jest pierwsze potwierdzenie szczerze mówiąc bo zmieniłam komputer 2 razy i nowy nawet nie ma e-maili sprzed 3 miesięcy. Ale ostatni raz, gdy przeprowadziliśmy się do już naszego domu, żadnego potwierdzenia nie dostałam. Nie pobrali ode mnie tez żadnej opłaty, a wcześniej była jakaś. Nawet mój mąż, który jest moim sponsorem, dostał potwierdzenie, a ja nie. Ale trudno, zrobiłam co mogłam. 

Ja przeprowadzilam sie raz we wrzesniu, wypelnilam ta forme, a USCIS wciaz wyslalo reminder w lutym na stary adres, ze mi karta niedlugo wygasa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...