Skocz do zawartości
Zuzkaaa91

Małżeństwo z rezydentem czas oczekiwania na wizę. Post dla tolerancyjnych

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu pisałam do was z zapytaniem jak mogę rozwiązać sytuacje z moja dziewczyna (tak, jestem lesbijka). Dzięki waszym odpowiedziom i poradom bierzemy ślub w przyszłym roku w czerwcu w Danii, moje pytanie brzmi następująco. Jak po takim czasie istnieje możliwość otrzymania zielonej karty dla mnie? I czy na wizie turystyczniej w czasie oczekiwania na wizytę w ambasadzie mogę na 2 tygodnie co jakieś pół roku lecieć do stanów? Moja dziewczyna ma status rezydenta, dopiero za 4 lata będzie mogła się starać o obywatelstwo. Czy ta sytuacja nie jest beznadziejna? Pozdrawiam wszystkich tolerancyjnych :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co ostatnio sprawdzałam to w kategorii F2a obecnie rozpatrywane są wnioski z końca 2016, więc czeka sie ok. 2 lat. Możesz w tym czasie latać do USA.

BTW gratulacje! :) 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
49 minut temu, Zuzkaaa91 napisał:

Witam. Jakiś czas temu pisałam do was z zapytaniem jak mogę rozwiązać sytuacje z moja dziewczyna (tak, jestem lesbijka). Dzięki waszym odpowiedziom i poradom bierzemy ślub w przyszłym roku w czerwcu w Danii, moje pytanie brzmi następująco. Jak po takim czasie istnieje możliwość otrzymania zielonej karty dla mnie? I czy na wizie turystyczniej w czasie oczekiwania na wizytę w ambasadzie mogę na 2 tygodnie co jakieś pół roku lecieć do stanów? Moja dziewczyna ma status rezydenta, dopiero za 4 lata będzie mogła się starać o obywatelstwo. Czy ta sytuacja nie jest beznadziejna? Pozdrawiam wszystkich tolerancyjnych :)

Nie ma w niej nic beznadziejnego, tyle że musisz poczekać troche. Latać jak najbardziej możesz tylko nie przesadzaj z częstotliwością i czasem pobytu w US.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz ten czas to jest dwa lata a co będzie za parę miesięcy to kto wie. Kiedyś nawet było do roku czasu. 

Co jest ważne to dobrze wypełnić dokumenty plus odpowiednio zarabiać czy kogoś mieć kto podpisze sponsorskie dokumenty. 

A co do tolerancji to nie zależy od orientacji seksualnej a od człowieka, spotkałem takich co byli orientacji innej a zachowanie mieli do innych, brak słów aby to opisać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokladnie - nie jest beznadziejna, tylko bedzie wymagala troche cierpliwosci. Mozesz latac do USA w trakcie oczekiwania. Gratulacje i powodzenia :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach