Skocz do zawartości

Wyjazd a ubezpieczenie


marc08

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, katlia said:

Z ubezpieczeniem. Z tym olewaniem to moze byc tak: wysla to do collections. Co od razu obniza Ci credit history score. Ale. Nam sie cos takiego stalo, z tym ze maz nie zaplacil bo zgubil rachunki -- a poniewaz wtedy przeprowadzalismy sie, byl bardzo zajety -- i zapomnial. Dzwoni do niego collections. Zanim on moze powiedziec, "sorry, zaraz zaplace," pan z collections oferuje obnizyc rachunek o jakies 60%. Done. Wiec moze byc warte, jezeli nie masz problemu z tym ze moze to wam sknocic credit history przez kilka miesiecy.

Dzięki za radę. Spróbuje najpierw powalczyć z ubezpieczeniem, a jak coś to poczekam na collections (jeśli to tylko czasowo obniży nam score to czemu nie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marc08 napisał:

Zatem pytanie czy ktos już zgłębiał ten temat nieco bardziej i jest w stanie coś doradzić? Lepiej szukać jakiegoś ubezpiecznia w PL w generali/pzu/axa itd na te kilka miesiecy czy moze coś w USA? 

A ja Ci doradzę inaczej niz pozostali.  Ja bym brala polskie bez zastanowienia. Po pierwsze ze zaczyna dzialac juz w dniu przylotu i o nic sie nie musisz martwic. To prawda ze przy mniejszych wizytach ( czyli np lekarz pierwszego kontaktu) musisz zaplacic sam a ubezpieczenie Ci pozniej oddaje, natomiast przy czyms poważniejszym (np. szpital) ubezpieczyciel kontaktuje sie bezposrednio z placowka.  

Jedyny minus - jest to ubezpieczenie od naglych wypadkow 

O obu przypadkach pisze z doswiadczenia - pierwszy moj syn,  przesiedzielismy w PL kilka miesiecy i zupelnie wypadla mi z glowy kwestia ubezpieczenia - przylatywalismy jakos w polowie marca a jego amerykanskie zaczynalo dzialac dopiero od 1 kwietnia, na wszelki wypadek wykupilismy ubezpieczenie przed przylotem i  pech chcial ze zachorowal kilka dni pozniej.  Po przeslaniu wszystkich dokumentow pieniadzie na polskim koncie byly w niecale 2 tygodnie. 

Szpital - moja mama w tamtym roku trafila z objawami zawalu - cale szczescie okazalo sie ze to zapalenie mięśnia sercowego. 3 godzinna wizyta - sporo ponad $5k - pokryte przez ubezpieczyciela bez zadnych problemow. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Dzięki za radę. Spróbuje najpierw powalczyć z ubezpieczeniem, a jak coś to poczekam na collections (jeśli to tylko czasowo obniży nam score to czemu nie :) )

Nie czekaj na collectora, już jego interwencja psuje kredyt. Dzwoń do wystawcy rachunku. Podziamdziaj że jesteś poor immigrant i żeby coś obniżyli a reszta rozlozyli na raty po $25 miesięcznie. Oni mają z czego spuścić, 50% bez łaski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeśli miałbym brać w USA to z tego co wyczytałem i wyszukałem, jedną z popularniejszych opcji jest Patriot America Plus. Miał ktoś z tym jakieś doświadczenia?

@agatenka - a u którego ubezpieczyciela z PL było to ubezpieczenie jeśli można spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...