Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA


m1ke

Rekomendowane odpowiedzi

Na nielegalu w US musi być strasznie ciężko. Praktycznie codziennie się ukrywasz i wciąż pod górkę.

Nie ma co marzyć o SSN, amerykańskim prawku, ubezpieczeniu, kupnie auta i pracy. Czyli podstawy.

Mój proces rekrutacyjny do zwykłej pracy biurowej trwa już prawie 3 tyg, bo weryfikacja danych tyle zajmuje. Wszystko trzepią: dyplom z PL, paszport, GC. O testach medycznych wspominać nie muszę....

Sory, ale nie dla mnie życie w ciągłym ukryciu. Ty, 20latek, to możesz sobie na to pozwolić. Tylko jak Cię złapią to Twoja amerykańska przygoda skończy się na dobre, dożywotni ban murowany.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, everden said:

Na nielegalu w US musi być strasznie ciężko. Praktycznie codziennie się ukrywasz i wciąż pod górkę.

Nie ma co marzyć o SSN, amerykańskim prawku, ubezpieczeniu, kupnie auta i pracy. Czyli podstawy.

Mój proces rekrutacyjny do zwykłej pracy biurowej trwa już prawie 3 tyg, bo weryfikacja danych tyle zajmuje. Wszystko trzepią: dyplom z PL, paszport, GC. O testach medycznych wspominać nie muszę....

Sory, ale nie dla mnie życie w ciągłym ukryciu. Ty, 20latek, to możesz sobie na to pozwolić. Tylko jak Cię złapią to Twoja amerykańska przygoda skończy się na dobre, dożywotni ban murowany.

powodzenia

WYOLBRZYMIASZ :D

SSN moze dostac jak przyleci np na WORK&TRAVEL i zostanie :)

Prawo jazdy moze zrobic w "sanctuary cities" np Boston albo Chicago -> https://www.cyberdriveillinois.com/departments/drivers/TVDL/home.html

Weryfikacja trwa tyle bo sa leniwi :). Nikt green card nie sprawdza, bo niby i jak maja prywatne firmy to weryfikowac? A jak werifikuja obywateli usa bez paszportow? 

No i ostatnie.. Dyplomy z polski sa weryfikowane przez ECE a nie przez prywatne kompanie. No i dyplomy z PL i tak duzo nie znacza dla amerykanskich kompanii.

Faktem jest ze bedac nielegalnie nie ma duzego pola manewru dotyczacego prac, ale nie jest az tak zle jak ludzie tu pisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Kuba_kuba said:

Nikt green card nie sprawdza, bo niby i jak maja prywatne firmy to weryfikowac? A jak werifikuja obywateli usa bez paszportow?

Zazwyczaj przez https://www.e-verify.gov/

Moje dzieci jak przyjmowali ich do sklepów (na najniższą płacę) były przez to weryfikowane. W mojej korpo musze przechodzić przez e-verify co 2.5 roku aż do momentu gdy e-verify pokaże im, że dostałem obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, everden napisał:

Na nielegalu w US musi być strasznie ciężko. Praktycznie codziennie się ukrywasz i wciąż pod górkę.

Nie ma co marzyć o SSN, amerykańskim prawku, ubezpieczeniu, kupnie auta i pracy. Czyli podstawy.

 

hahaha

moze ktos kto nie ma papierow tu na forum sie wypowie czy codziennie sie ukrywa i w ogole jak temat wyglada od kuchni...

 

2 godziny temu, Kuba_kuba napisał:

 

SSN moze dostac jak przyleci np na WORK&TRAVEL i zostanie :)

kiedys gdzies mi przemknelo, ze swego czasu ssn mozna bylo zalatwic / kupic po kims zmarlym....

 

2 godziny temu, Kuba_kuba napisał:

 

Faktem jest ze bedac nielegalnie nie ma duzego pola manewru dotyczacego prac, ale nie jest az tak zle jak ludzie tu pisza. 

 

duzego pola nie ma w zakresie wyboru prac i podrozowania.

ogolnie jesli jest dobrym w swojej dziedzinie to bedzie sie pracowac.

zalozmy, ze ktos jest dobrym plytkarzem, ogarnia temat glazur i terakot, jest pracowity to prace znajdzie w duzych miastach bez problemu u rodaka [ nie ma opcji, ze nie znajdzie sie pracy ]. Krajowy nawet bardziej bedzie chcial wziac do pracy takowa osobe niz kogos z papierami kto jest slaby. Takowa osoba jest lepsza, tansza i ciagnie polakowi firme. Jeden i drugi ma z tego korzysc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ilya_ napisał:

zwroce honor jesli ICE bedzie wyprowadzac te miliony nieudokumentowanych od przyszlego tyg. 

Nie chodzi tylko o to. Chodzi od agresywnego deportowania nawet za Obamy (ktory notabene deportowal wiecej ludzi niz Trump.) Chodzi o mozliwosci policji w wielu stanach domagac sie dowodu legalnego pobytu nawet jezeli jestez zatrzymany bo masz wypalone swiatlo. Chodzi o mozliwosc wsadzania dzieci nielegalnych imigrantow do wiezienia. Chodzi o coraz wyzsze wymagania na zalegalizowanie pobytu. Dzieciak jestes jezeli myslisz ze nielegalnym jest latwo - lub latwiej niz bylo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ilya_ napisał:

zwroce honor jesli ICE bedzie wyprowadzac te miliony nieudokumentowanych od przyszlego tyg. 

Nie bedziesz musial nikomu niczego zwracac - to akurat jest kolejna "obietnica" trumpa - tak samo jak trzy razy juz zamykal granice z Meksykiem, z piec razy rozprawial sie z Korea itd... 

Pewnie akurat wysla troche wiecej ludzi do domu ale juz pomijajac wiare w jego obietnice (trzeba byc dosc naiwnym zeby w to wierzyc) to w tej chwili ICE podejzewam ze jest wymaksowane jezeli chodzi o manpower - wiec z dnia na dzien deportowanie "milionow" jest nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, katlia napisał:

Dzieciak jestes jezeli myslisz ze nielegalnym jest latwo - lub latwiej niz bylo. 

ja nie mysle, ze oni maja tak latwo, ale to Wy myslicie, ze oni maja tak ciezko...

uwierz mi, oni beda mieli jeszcze lepiej, 

w pewnym momencie dojdzie do sytuacji, ze nieudokumentowanych beda blokowaly JEDYNIE podoroze POZA usa - czyli do sytuacji jak bylo kiedys - w latach 80...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...