Skocz do zawartości

Ponowny wylot do USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Byłem w USA 2 tygodnie (Wiza turystyczna B1/B2) i od czasu powrotu do Polski minęły 4 tygodnie i mam w planach lecieć ponownie w najbliższym czasie. Tym razem na nieco dłużej bo między 2 miesiące a 5 miesięcy. Na stronie internetowej sprawdziłem, że podczas ostatniej wizyty mój pobyt może trwać do 27.12.2019r. Czy podczas ponownego wlotu, termin ważności może mi się przedłużyć? Czy za każdym razem zmienia się data pozwolenia, mimo, że nie upłynął termin ważności pierwszego pobytu? Czy to problem jeśli nie mam biletu powrotnego i nie wiem kiedy wrócę? Czy ciężko będzie się dostać ponownie? Szczególnie jeśli mam pracę w PL, otrzymam wolne na 5 miesięcy i czy będzie to wiarygodne (To prawda) ? Lepiej celować w pobyt 2 miesiące czy powiedzieć wersję maksymalną? 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, rafall93 napisał:

Witam.
Byłem w USA 2 tygodnie (Wiza turystyczna B1/B2) i od czasu powrotu do Polski minęły 4 tygodnie i mam w planach lecieć ponownie w najbliższym czasie. Tym razem na nieco dłużej bo między 2 miesiące a 5 miesięcy. Na stronie internetowej sprawdziłem, że podczas ostatniej wizyty mój pobyt może trwać do 27.12.2019r. Czy podczas ponownego wlotu, termin ważności może mi się przedłużyć? Czy za każdym razem zmienia się data pozwolenia, mimo, że nie upłynął termin ważności pierwszego pobytu? Czy to problem jeśli nie mam biletu powrotnego i nie wiem kiedy wrócę? Czy ciężko będzie się dostać ponownie? Szczególnie jeśli mam pracę w PL, otrzymam wolne na 5 miesięcy i czy będzie to wiarygodne (To prawda) ? Lepiej celować w pobyt 2 miesiące czy powiedzieć wersję maksymalną? 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!

Twój pobyt mógł trwać do grudnia, ale jak wróciłeś po dwóch tygodniach to zamknąłeś tamtą wizytę. Przy następnym wlocie ta data nie będzie miała żadnego znaczenia dla daty drugiego wyjazdu, tyle (i aż) że pierwszy powrót w ramach ważności wizy na pewno policzy Ci się na plus. Za każdym razem przy wjeździe oficer imigracyjny decyduje na ile Cię wpuszcza i licznik jest zawsze od momentu wjazdu.

Co do reszty - tego nikt Ci nie przewidzi. Na pewno przygotuj sobie dobry plan wyjazdu. Bilet powrotny zawsze można kupić z możliwością zmiany daty wylotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak biletu powrotnego to nie najlepszy pomysł - o ile nie lecisz jakimiś tanimi liniami to będzie bilet w jedną stronę dość drogi a poza tym na 100% zwróci uwagę oficera CBP. Generalnie nie powinieneś mieć problemu z wjazdem, ale tego nie przewidzi nikt. Plan wyjazdu na 2-5 miesięcy zawsze może wzbudzić podejrzenie, że Twoje intencje nie są turystyczne, możesz zostać zapytany o ilość pieniędzy, możesz zostać zapytany o plan wyjazdu, rezerwacje hoteli, rezerwację auta, cokolwiek co uwiarygodni Twój turystyczny charakter wyjazdu, a możesz też bez najmniejszego pytania zostać wpuszczony do USA ze stempelkiem na 6 miesięcy - na granicy różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafall93 napisał:

Witam.
Byłem w USA 2 tygodnie (Wiza turystyczna B1/B2) i od czasu powrotu do Polski minęły 4 tygodnie i mam w planach lecieć ponownie w najbliższym czasie. Tym razem na nieco dłużej bo między 2 miesiące a 5 miesięcy. 

czego chlopaku zapomniales na greenpoincie zwiedzic ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boję się powiedzieć, że lecę na pół roku bo ciężko być wiarygodnym, jednak bardzo mi zależy bo mam fajną opcję mieszkania za darmo i częściowo wyżywienia. Dlatego chciałbym ten czas wykorzystać. Jest szansa dostania wizy na dłużej niż pół roku? Zastanawiam się w jaki czas oscylować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafall93 napisał:

Właśnie boję się powiedzieć, że lecę na pół roku bo ciężko być wiarygodnym, jednak bardzo mi zależy bo mam fajną opcję mieszkania za darmo i częściowo wyżywienia. Dlatego chciałbym ten czas wykorzystać. Jest szansa dostania wizy na dłużej niż pół roku? Zastanawiam się w jaki czas oscylować. 

a jakas tam robotke bedziesz mial w tym okresie ? bo tak siedziec.....wiesz jak to jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...