Skocz do zawartości

Bez wizy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, mcpear napisał:

Bez ESTA nie wpuszczą Ciebie na pokład samolotu. Wsiadając na pokład musisz mieć albo wizę albo ESTA

Na pokład... nawet check-in'u nie zrobi. Swoją droga zerknąłem, i koleś kilkanaście miesięcy temu się dopytywał o nielegalne przekroczenie granicy USA....zatem generalnie wzystko jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepszy przykład tego, że brak jest akcji informacyjnej w społeczeństwie.

Jestem zwolenniczką wejścia Polski do programu VWP i gorąco dopinguję aby się to stało przed wakacjami 2020, tylko czy jesteśmy na to gotowi? Gro naszych obywateli, zainteresowanych podróżami do USA, posiada obecnie promesy wizowe więc większość z tych, którzy wystąpią o ESTA w przyszłym roku to będą albo reprezentanci tych niecałych 3% albo osoby, które nigdy w przeszłości nie ubiegały się o promesę amerykańską, spakowały na fali hurra optymizmu przysłowiową kielnię albo first timerzy, którzy mogą "narobić baboli" ;)

Visa Waiver Program działa w dwie strony  - znosi wymóg uzyskania promesy wizowej w konsulacie amerykańskim ale też znosi gro praw podróżnych, które przysługują posiadaczom promes. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Revia napisał:

Czyli nawet po jednej odmowie wizy muszę iść do ambasady?

A jeśli dostanę ESTA, to pewne, że na granicy mnie cofną? Gdzie mogę szukać informacji na ten temat?

To zależy od sytuacji, niektórzy dostają odmowę ESTA inni nie. 
Sam mam odmowę sprzed dwóch lat na koncie i zastanawiam się jak to będzie z tym, ze mieszkam w Kanadzie i moja sytuacja znacząco się zmieniła. Poza tym mogę spróbować wjechać droga lądowa gdzie ESTA jest niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Revia said:

Czyli nawet po jednej odmowie wizy muszę iść do ambasady?

A jeśli dostanę ESTA, to pewne, że na granicy mnie cofną? Gdzie mogę szukać informacji na ten temat?

Ubiegając się o ESTA będziesz musiał odpowiedzieć na 9 tzw "Eligibility questions"

Oto one:

1. Do you have a physical or mental disorder; or are you a drug abuser or addict; or do you currently have any of the following diseases (communicable diseases are specified pursuant to section 361(b) of the Public Health Service Act): Cholera, Diphtheria, Tuberculosis infectious, Plague, Smallpox, Yellow Fever, Viral Hemorrhagic Fevers, including Ebola, Lassa, Marburg, Crimean-Congo, Severe acute respiratory illnesses capable of transmission to other persons and likely to cause mortality.

2. Have you ever been arrested or convicted for a crime that resulted in serious damage to property, or serious harm to another person or government authority?

3. Have you ever violated any law related to possessing, using, or distributing illegal drugs?

4. Do you seek to engage in or have you ever engaged in terrorist activities, espionage, sabotage, or genocide?

5. Have you ever committed fraud or misrepresented yourself or others to obtain, or assist others to obtain, a visa or entry into the United States?

6. Are you currently seeking employment in the United States or were you previously employed in the United States without prior permission from the U.S. government?

7. Have you ever been denied a U.S. visa you applied for with your current or previous passport, or have you ever been refused admission to the United States or withdrawn your application for admission at a U.S. port of entry?

8. Have you ever stayed in the United States longer than the admission period granted to you by the U.S. government?

9. Have you travelled to, or been present in Iraq, Syria, Iran, Sudan, Libya, Somalia or Yemen on or after March 1, 2011?

 

Odpowiedź twierdząca na jedno z nich "most likely" spowoduje, że wniosek o ESTA zostanie odrzucony i będziesz musiał udać się do ambasady. A ponieważ odpowiesz pozytywnie na pytanie 7 stąd też duże prawdopobieństwo odrzucenia wniosku o ESTA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Mój przykład: ubiegałem się o wize w 2007 roku i dostałem odmowe za zbyt małe więzi z krajem. Standardowa odmowa. Drugi raz ubiegałem się w 2014 roku i wiza została mi przyznana na 10 lat. Byłem w USA chyba dwa lub trzy tygodnie. Jak to będzie ze mną i ESTĄ, gdy w 2024 skończy mi się wiza? Czy już nigdy nie będę miał możliwości wyjazdu na urlop do USA bez wizy? Zawsze będę musiał przecież zaznaczyć, że 2007 miałem odmowe :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Halyna napisał:

To jest najlepszy przykład tego, że brak jest akcji informacyjnej w społeczeństwie.

Jestem zwolenniczką wejścia Polski do programu VWP i gorąco dopinguję aby się to stało przed wakacjami 2020, tylko czy jesteśmy na to gotowi? Gro naszych obywateli, zainteresowanych podróżami do USA, posiada obecnie promesy wizowe więc większość z tych, którzy wystąpią o ESTA w przyszłym roku to będą albo reprezentanci tych niecałych 3% albo osoby, które nigdy w przeszłości nie ubiegały się o promesę amerykańską, spakowały na fali hurra optymizmu przysłowiową kielnię albo first timerzy, którzy mogą "narobić baboli" ;)

Visa Waiver Program działa w dwie strony  - znosi wymóg uzyskania promesy wizowej w konsulacie amerykańskim ale też znosi gro praw podróżnych, które przysługują posiadaczom promes. 

 

ja zawsze powtarzalem, kto mial dostac wize ten ja dostal, kto ma dostac, ten dostanie bez problemu. Normalnych podroznych nie boli te 600 zyla za pojscie do ambasady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...