Skocz do zawartości

Obostrzenia odnosnie ubiezpieczenia zdrowotnego


Xarthisius

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/presidential-proclamation-suspension-entry-immigrants-will-financially-burden-united-states-healthcare-system/

W skrocie:

Immigrant visa applicants will have to demonstrate that they will be covered by health insurance within thirty days of entering the country or have the financial resources to pay for medical costs.
Applicants will be required to meet these requirements before being issued an immigrant visa.

Nie wiem jak to sie przelozy np. na wywiady z DV2020. Zobaczymy juz w listopadzie. Skrocona wersja jest tez tu: https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/president-donald-j-trump-protecting-healthcare-benefits-american-citizens/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Ja jeszcze dodam ze ten przepis da sie tak zinterpretowac ze loteria bedzie praktycznie martwa.

Tez mam wrazenie, ze jest to bardzo wyraznie nakierowane na DV i F3/F4. IR sa exempt, nieletni sa exempt, wizy pracownicze z definicji jakies ubezpieczenie ze soba maja. Podobnie przy F2A malzonek raczej pracuje. Nie wiele zostaje kategorii gdzie znalezienie sobie ubezpieczenia a priori bedzie trudne, badz bedzie sie wiazalo z duzymi kosztami. Na wszelki wypadek nie ruszaja azylantow i uchodzcow, zeby utracic argumenty w sadzie o niehumanitarnosc. Calkiem to sprytne...

No, ale mokry sen Stephena Millera i proklamacja proklamacja. Zobaczymy jak State Department to wprowadzi w zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/5/2019 at 1:23 PM, kzielu said:

Też jestem ciekawy co z tego będzie i czy nie będzie stosowane selektywnie.

Pomysł byłby niezły gdyby nie to że opieka i jej ceny to katastrofa.

Ale przecież w praktyce każdy kto zamierza do usa emigrować i tak to ubezpieczenie powinien mieć wiec zasadniczo to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MeganMarkle napisał:

Ale przecież w praktyce każdy kto zamierza do usa emigrować i tak to ubezpieczenie powinien mieć wiec zasadniczo to ma sens

No mi sie wydaje to jest glownie problem dla Latynosow i tych biedniejszych z Azji, Afryki itp. Bo Europejczycy ktorzy tu emigruja moga wykupic porzadne ubezpieczenie w Europie ktore bedzie akceptowane przez wladze amerykanskie. Ale immigranci z innych (biedniejszych) czesci swiata nie koniecznie maja takie mozliwosci, i szanse tez sa nikle ze ze moga udowodnic ze w przeciagu 30 dni beda mieli ubezpieczenie - wiec de-fakto ze w przeciagu 30 dni dostana prace razem z ubezpieczeniem. To jest wlasciwie atak na przybyszow z shit countries... bo wiemy ze Trump i Miller bialych raczej toleruja...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
22 minuty temu, Xarthisius napisał:

Ze niby ja? Prezydentem byc nie mogę ale pozycję Senatora mógłbym wziąć.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...