Skocz do zawartości

Loteria wizowa a partnerka


Rocket128

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, mola napisał:

Rozmowy są od października do września roku następnego. Sześć miesięcy liczy się od daty badań, które robi się na krótki czas przed terminem wyznaczonej rozmowy w ambasadzie. 

Gdzie podawane są informacje od do kiedy odbywać się będą rozmowy dot. danej edycji? Z quory znalazłem trochę inny przedział czasu - pewnie dlatego, że dotyczył innej, starszej edycji, ale wciąż pozostaje pytanie skąd się tego dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 minut temu, Rocket128 napisał:

Gdzie podawane są informacje od do kiedy odbywać się będą rozmowy dot. danej edycji? Z quory znalazłem trochę inny przedział czasu - pewnie dlatego, że dotyczył innej, starszej edycji, ale wciąż pozostaje pytanie skąd się tego dowiedzieć

Wywiady są zawsze są w takim samym czasie rozplanowane, i ten czas przypada na rok podatkowy w USA i zawsze jest to październik- wrzesień, chyba, że pula wiz skończy się wcześniej lub zajdą jakieś  nieprzewidziane okoliczności. Możesz sobie prześledzić  biuletyny wizowe z ubiegłych roków podatkowych tu i zobaczyć kiedy zapraszali na wywiady:

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rocket128 said:

Gdzie podawane są informacje od do kiedy odbywać się będą rozmowy dot. danej edycji? Z quory znalazłem trochę inny przedział czasu - pewnie dlatego, że dotyczył innej, starszej edycji, ale wciąż pozostaje pytanie skąd się tego dowiedzieć

A probowales moze takiej szalonej idei zeby przeczytac instrukcje do DV? [1] Pewnie, nie... Szkoda, bo na wszystkie pytania, ktore zadales w tym watku mozna tam znalezc odpowiedz. No, ale kto by czytal oficjalne zrodla jak mozna quore przegladac...

31. If I am selected, for how long am I entitled to apply for a Diversity Visa?

If you are selected in the DV-2021 program, you are entitled to apply for visa issuance only during U.S. government fiscal year 2021, which is from October 1, 2020, through September 30, 2021. We encourage selectees to apply for visas as early as possible, once their program rank numbers become eligible.

[1] https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-Translations/DV-2021- Instructions-English.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xarthisius napisał:

A probowales moze takiej szalonej idei zeby przeczytac instrukcje do DV? [1] Pewnie, nie... Szkoda, bo na wszystkie pytania, ktore zadales w tym watku mozna tam znalezc odpowiedz. No, ale kto by czytal oficjalne zrodla jak mozna quore przegladac...

Szkoda, że większość nowych, dzieli skórę na niedźwiedziu za wczasu, biorąc fakt wylosowania za pewnik, zamiast skupić się jak radzić sobie z ewentualną frustracją, po kolejnym has not been selected.

Tez mam plan A, B i nawet Z jak będziemy wylosowani w 2021. Ale.. Rocket póki co ściągnij wodze koniom, wyślij zgłoszenie i zacznij się martwic w maju jeśli będzie czym. A do maja skup się na przeczytaniu forum, zobaczysz przy odrobinie zaangażowania na ile  twoich pytań znajdziesz odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2019 o 22:25, Valaya napisał:

Szkoda, że większość nowych, dzieli skórę na niedźwiedziu za wczasu, biorąc fakt wylosowania za pewnik, zamiast skupić się jak radzić sobie z ewentualną frustracją, po kolejnym has not been selected.

Bo ja wiem czy szkoda?... Pierwszego roku jak Polska powrocila do loterii tez pamietam jak z przyjaciolmi planowalismy co zrobimy jak nas wylosuja, wszystkich oczywiscie :) Do tej pory pamietam ten czas pozytywnie, pomimo, ze nikt z nas nie zostal wtedy wylosowany, a dzis prawdopodobnie nikt by sie nie ruszyl gdyby mu karte dali od reki.

Zatem niech sie ciesza i planuja, prawa mlodosci, na skupianie sie na radzeniu sobie z ewentualnymi frustracjami i roznego rodzaju "has not been selected"  beda mieli reszte zycia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.11.2019 o 23:36, Rocket128 napisał:

Rozumiem lecz podsumowując osoba wygrana może wysłać dokumenty wskazując, że zabiera małżonka jedynie jeszcze podczas całego procesu ubiegania się o zieloną kartę, gdy zostanie ona już przyznana jest już za późno? = wtedy na głowie mamy dalszy proces losowania + ślub w trybie ekspresowym :P

PS. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jednak komentarze najpierw wygraj potem się martw niewiele wnoszą do tematu. Wolę najpierw zastanowić się jak to najlepiej rozegrać niż potem martwić się jak to wszystko ze sobą pogodzić i żałować, że nie zrobiliśmy czegoś wcześniej/inaczej.

Na swoim przykładzie opowiem - razem z chłopakiem braliśmy udział w losowaniu, on wygrał a ja nie. Miesiąc po wynikach wzięliśmy ślub cywilny i jesteśmy procesowani jako normalne małżeństwo. Więc jak jedno z Was wygra to bierzcie szybki ślub cywilny jeżeli faktycznie jesteście razem, na drugą GC możecie się nie doczekać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, mart87 napisał:

Cześć Wszystkim,

Podłączę się do tematu. Partnerka wygrała GC, niestety nie ogarnęliśmy ślubu więc sprawa przepadła. Musimy się rozdzielić.

Mam pytanie czy dużym ryzykiem jest pojechać na wakacje na 2-3tyg jak Ona będzie wyjeżdżać? W sensie czy duże szanse są że cofną mnie na lotnisku w obawie że będę chciał zostać nielegalnie. Ja posiadam wizę turystyczną.

Zależy jak kto powiesz, czy będziesz mieć bilet na np 3 tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...