Skocz do zawartości

Koronawirus a Loteria Wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, andyopole napisał:

Losowanie jest online wiec "pod wirusa nie podpada". Ludzie sie nudza w domach wiec masowo wezma udział. A potem się unieważni,  w razie cuś. Na Twiterze.  ;)

Na "szczęście" (o ile można mówić o szczęściu...) składanie aplikacji odbywało się w październiku 2019.

BritSimon prognozował wtedy, że z uwagi na wprowadzoną konieczność podania danych paszportowych, spadnie ilość wniosków i znaczna część aplikacji będzie unieważniona. Oczywiście taka opinia obarczona jest błędem poznawczym wynikającym ze środowiska/kraju, z którego się wywodzi i nie uwzględnia kreatywności np. naszych wschodnich sąsiadów, składających po paręnaście wniosków (wynika to m.in. z łatwości zmiany danych osobowych (nie można zmienić daty urodzenia i imion rodziców oczywiście) - jeden z kierowców Uber opowiedział jak to studenci z jego kraju składają po kilka wniosków na różne dane, wpisując przypadkowe dane paszportowe i w przypadku gdy którykolwiek wniosek zostanie wylosowany to po prostu zmienią swoje obecne dane na dane odpowiadające szczęśliwej aplikacji, a z ichniej policji hmm otrzymają zaświadczenie o zgłoszeniu utraty dokumentu paszportowego o numerze, który wpisali). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, lukasz007 napisał:

A podaj jakieś źródło na potwierdzenie tego co piszesz

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka
 

Był niby tweet jakiś o tym w zeszły poniedziałek ale od tego czasu minął tydzień a informacja na oficjalnej stronie się nie zmieniła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był niby tweet jakiś o tym w zeszły poniedziałek ale od tego czasu minął tydzień a informacja na oficjalnej stronie się nie zmieniła...
Czyli to tylko plotki.. ważne informacje to tylko te z rządowych stron wiec oficjalnymi terminami są te tam podane..

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy termin na powrót 1 rok dla osób posiadający GC obowiązuje od momentu wyjazdu z USA czy od momentu otrzymania fizycznie zielonej karty? Ponieważ karty przyszły pół roku temu i rodzina przesłała je poczta do Polski. Może ktoś się orientuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Pezet said:

Mam pytanie czy termin na powrót 1 rok dla osób posiadający GC obowiązuje od momentu wyjazdu z USA czy od momentu otrzymania fizycznie zielonej karty? Ponieważ karty przyszły pół roku temu i rodzina przesłała je poczta do Polski. Może ktoś się orientuje? 

Od momentu wyjazdu z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Pezet said:

Myślisz ze oni maja na granicy takie dokładne dane kto kiedy wyjechał? Wjazd jest wpisywany bo wiadomo, że to robi border guard. Wyjeżdżałem droga lądowa bo miałem wylot z Kanady. 

https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home wybierz "Travel History".

Update: teraz doczytalem, ze droga ladowa. Nie wiem, nie masz zadnego stempla w paszporcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...